Σάμος Βοήθεια για Σάμο

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Για δωμάτια στο Πυθαγόρειο, αν αυτό είναι γραμμένο για μένα, θα ενοχλήσω αν δε βρούμε.
Όσο για το Βαθύ χαίρομαι που δε ζει από τον τουρισμό, οπότε και η συμπεριφορά των ανθρώπων θα είναι πιο αυθεντική. Δυστυχώς, στις μέρες μας, λείπει αυτή η αυθεντικότητα σε όλους τους τομείς και εγώ προσωπικά την επιζητώ.
Εύχομαι και θέλω να πιστεύω ότι θα είναι όπως η φάση με το Ηράκλειο που μας έλεγαν μην πάτε να μείνετε γιατί είναι μεγαλούπολη και δεν έχει τίποτα και εγώ ενθουσιάστηκα πραγματικά. Ας ελπίσω ότι κάτι ανάλογο θα συμβεί και με το Βαθύ.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Είναι οργανωμένη παραλία με κανένα beach bar έτσι χαλαρά;
Είναι οργανωμένη ναι, έχει δύο beach bar. Το beach bar potami, και το Hippy's. Έχει όμως και ένα πολύ μεγάλο κομμάτι όπου μπορείς να ξαπλώσεις και μόνος σου, μακριά δηλαδή από ξαπλώστρες.
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Είναι οργανωμένη ναι, έχει δύο beach bar. Το beach bar potami, και το Hippy's. Έχει όμως και ένα πολύ μεγάλο κομμάτι όπου μπορείς να ξαπλώσεις και μόνος σου, μακριά δηλαδή από ξαπλώστρες.
Μια χαρά τότε. Δεν μας αρέσουν οι μη οργανωμένες. Να έχεις να πιεις έναν καφέ, καμιά ξαπλώστρα κι έτσι ή να φας και κάτι. Οπότε είμαστε μια χαρά.
 

IonioAgaphmou

Member
Μηνύματα
26
Likes
17
Γεια σας παιδια, γνωρίζει καποιος κάποιο οικονομικο μερος να μεινει κανεις Βαθύ?? (ή καρλοβασι αλλά βαθυ φτανω τη νύχτα, οπότε..) Κι οταν λεω οικονομικο, εννοω πολυ οικονομικο τυπου 20_25 ευρω το ανωτερο.. το ξερω πως μαλλον αδυνατο αλλά ειπα να ρωτησω και εδω μήπως παρ'ελπίδα.. Όποια πληροφορία πολυτιμη , γιατι εχω πολυ στενο και σ υγκεκριμενο ποσό που θα πρεπει να ξοδέψω. :( Επισης καποιο οικονομικο μερος για φαγητο ισως θα ξερατε? οχι αμιγώς σουβλατζίδικα γιατι δεν τρωω κρεας. Τελος, γνωριζει κανείς ποσο κοστιζουν οι διαδρομες Καρλοβασι-Βαθυ και Βαθυ-Πυθαγόρειο με ταξί, σας παρακαλώ?για να δω που αλλού θα μπορουσα να μεινω ισως.. δεν εχω αμαξι οπως καταλαβατε:) εχω και ενα κινητικο προβλημα οπότε καποιο ταξι σιγουρα θ αναγκαστω να χρησιμοποιησω αλλα δεν εχω καθολου εικονα ποσο θα χρεωσουν.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον με διάβασε..
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.956
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Γεια σας παιδια, γνωρίζει καποιος κάποιο οικονομικο μερος να μεινει κανεις Βαθύ?? (ή καρλοβασι αλλά βαθυ φτανω τη νύχτα, οπότε..)
Εξαρτάται το πότε, τώρα με το samos pass τα δωμάτια έχουν γίνει ανάρπαστα και δε ξέρω τι θα βεις από πλατφόρμες, ειναι δύσκολο πάντως. Αν φτάνεις νύχτα δε ξέρω και κατά πόσο υφίσταται τρόπος μετακίνησης.
ποσο κοστιζουν οι διαδρομες Βαθυ-Πυθαγόρειο με ταξί
Πέρυσι από Αεροδρόμιο (που είναι στο Πυθαγόρειο) ως βαθύ γύρω στα 20κάτι ευρώ. Μετά συνέχισα με το ΚΤΕΛ ως το Καρλόβασι, δε συνέφερε άλλος τρόπος.
 

IonioAgaphmou

Member
Μηνύματα
26
Likes
17
Εξαρτάται το πότε, τώρα με το samos pass τα δωμάτια έχουν γίνει ανάρπαστα και δε ξέρω τι θα βεις από πλατφόρμες, ειναι δύσκολο πάντως. Αν φτάνεις νύχτα δε ξέρω και κατά πόσο υφίσταται τρόπος μετακίνησης.

Πέρυσι από Αεροδρόμιο (που είναι στο Πυθαγόρειο) ως βαθύ γύρω στα 20κάτι ευρώ. Μετά συνέχισα με το ΚΤΕΛ ως το Καρλόβασι, δε συνέφερε άλλος τρόπος.
Σ ευχαριστώ πολυ, για τωρα λεμε ψηλε μου.μα το ξερω οτι σε πλατφορμες δεν υπαρχουν σε καλες τιμες, κοιταξα δηλαδη σε booking κλπ γι αυτο ρωτάω εδω, μπορει κάποιος απο Σαμο να ηξερε κατι , δεν εχω αυταπατες βεβαια.😟😟 (Πλατφορμες δε με βολευουν ετσι κι αλλιως γιατι απο κοντά αναγκαστικά θα πληρωσω) Κάποιο οικονομικο μερος για φαγητο θυμασαι μήπως?
 
Μηνύματα
34
Likes
34
Εξαρτάται το πότε, τώρα με το samos pass τα δωμάτια έχουν γίνει ανάρπαστα και δε ξέρω τι θα βεις από πλατφόρμες, ειναι δύσκολο πάντως. Αν φτάνεις νύχτα δε ξέρω και κατά πόσο υφίσταται τρόπος μετακίνησης.

Πέρυσι από Αεροδρόμιο (που είναι στο Πυθαγόρειο) ως βαθύ γύρω στα 20κάτι ευρώ. Μετά συνέχισα με το ΚΤΕΛ ως το Καρλόβασι, δε συνέφερε άλλος τρόπος.
Αν έχετε αποφασίσει να μετακινήστε με το ΚΤΕΛ, προσέξτε τις μέρες άφιξης και αναχώρησης σας διότι θα πρέπει να ξέρετε ότι το Σάββατο το ΚΤΕΛ υπολειτουργεί και την Κυριακή δε λειτουργεί καθόλου. Έτσι, το ΊΔΙΟ ΧΆΛΙ ακριβώς από το 2016 που πήγα εγώ, με μια γρήγορη αναζήτηση, είδα ότι δεν έχει αλλάξει τίποτα απολύτως. 9 έχει ο μήνας... 😒😒😒😒
 

AntwnisP

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα! Είμαι στη Σάμο και ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος για καραβάκι-ταξί που να πηγαίνει από Καρλόβασι στα Σεϊτάνια ή αν υπάρχει κάποιο site με πληροφορίες για κόστος, δρομολόγια, ώρες κλπ.
Ευχαριστώ!
 

GoumGoum

Member
Μηνύματα
7
Likes
4
Καλησπέρα στην ομήγυρη, ελπίζω να είστε όλοι καλά! Ετοιμαζόμαστε κι εμείς για το ταξίδι μας για Σάμο σήμερα και για σχεδόν 10 μέρες.

3 ερωτήσεις:
(1) γνωρίζετε αν έχει πανηγύρια, εκδηλώσεις, συναυλίες ή γενικά κάτι με ζωντανή μουσική μέχρι και τις 7/9;;
(2) γνωρίζετε πλην του ΕΟΣΣ στο Βαθύ, αν γίνονται αλλού οινογευσίες;;
(3) ποιο νησί θα προτείνετε για ημερήσια ή διήμερο από το νησί; Ακούσαμε για Αρκειούς, Αγαθονήσι, Φούρνους φυσικά, Λέρο και Πάτμο, εσείς τί προτείνετε;;

Ευχαριστώ πολύ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom