Ιαπωνία Βοήθεια για ταξίδι στην Ιαπωνία.

L33T

Member
Μηνύματα
77
Likes
136
Επόμενο Ταξίδι
μακάρι "Japan"
Ταξίδι-Όνειρο
σίγουρα "Japan"
ναι μου είπαν ότι ήταν ακριβό σε σχέση με άλλες προσφορές αλλά μπαίνοντας στο σάιτ των αεροπορικών τα ίδια ακριβώς εισιτήρια κόστιζαν γύρω στα 4500 ευρώ όποτε why not.
Αυτό ακριβώς.... 4500 ευρώ είδα ότι έχει ένα τέτοιο ταξίδι με Business.

Πόσο καιρό μάζευες τους πόντους; Υπάρχει κανένας τρόπος να μαζεύεις γρήγορα πόντους; Το είχα ψάξει λίγο αλλά δεν είχα βγάλει και πολύ άκρη να πω την αλήθεια...
 

ntsironis

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Αυτό ακριβώς.... 4500 ευρώ είδα ότι έχει ένα τέτοιο ταξίδι με Business.

Πόσο καιρό μάζευες τους πόντους; Υπάρχει κανένας τρόπος να μαζεύεις γρήγορα πόντους; Το είχα ψάξει λίγο αλλά δεν είχα βγάλει και πολύ άκρη να πω την αλήθεια...
μπες να δεις στην aegean υπαρχουν αρκετοι τροποι αν ταξιδευεις .
πετάω με asiana στο πηγαινε και egyptair στο γυρισμο.
 

Iraklis89

Member
Μηνύματα
31
Likes
22
Καλησπέρα σε όλους!

ταξιδεύω στην Ιαπωνία 21/8-1/9. αυτές είναι μερικές δραστηριότητες που έχω προγραμματίσει. Θα ταξιδεύω μόνος μου και δεν μου αρέσουν τόσο τα γκρουπάκια. Θα μπορούσα να κάνω κάτι από τα παρακάτω χωρίς οδηγό ή οργανωμένη ομάδα;
Hakone και Mt.Fuji,
Kyoto ξενάγηση,
ξενάγηση στη Nara από την Osaka
και τέλος Nikko. Θέλω να εξερευνήσω όσο το δυνατόν περισσότερο αλλά και να νιώσω τα μέρη. Θα μείνω για 3 νύχτες στο Τόκιο, 3 στο Κιότο, 2 στην Οσάκα και τις τελευταίες 2 στο Τόκιο για να πάω να δω τον Nikko. Οι μέρες διανυκτέρευσης είναι αυτές:
ΤΟΚΙΟ 22-25/08
ΚΙΟΤΟ 25-28/08
ΟΣΑΚΑ 28-30/08
ΤΟΚΙΟ 30/08-01/09
Πιστεύετε πρέπει να προσθέσω μία ακόμη μέρα στο Κιότο και να παραλείψω το Nikko; Nara αξίζει να πάω; Φτάνουν οι μέρες για το τόκιο; Τι νομίζετε?

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
Καλησπέρα ,μόλις γύρισα από Ιαπωνία οπότε τα έχω φρέσκα .

Μπορείτε να κάνετε τα πάντα χωρίς γκρουπ .Για Mount Fuji παίρνετε απλά ένα πρωινό λεωφορείο από το bus terminal στο Shinjuku και κατεβαίνετε στο kawaguchico station .
Επειδή έχετε λίγες μέρες στο τοκυο και η πόλη είναι τεράστια ,θα πρότεινα να μην κάνετε άλλη εκδρομή .

Nara είναι περίπου 45 λεπτά από το κιοτο με τρένο αλλά εγώ δεν τρελάθηκα .
Εγώ θα σας πρότεινα επίσης από την Οσάκα να κάνετε μια εκδρομή στην Χιροσίμα ,πραγματικά αξίζει .(παρά το ακριβό κόστος του τρένου ) .και από εκεί πάτε με ferry απέναντι στο miyazima island όπου επίσης υπάρχουν τα αξιαγάπητα ελαφάκια (αν υποθέσουμε ότι θέλετε να πάτε Νάρα για το πάρκο των ελαφιών )

και επίσης τελικά έχω να πω ότι πραγματικά είναι μύθος ότι είναι ακριβή η Ιαπωνια πέρα από το κόστος του bullet train
 

osyman

Member
Μηνύματα
26
Likes
2
Εγώ μπερδεύτηκα. Δηλαδή τα miles της aegean ισχύουν και για τις άλλες αεροπορικές;
 

osyman

Member
Μηνύματα
26
Likes
2
Πάλι τζιφος. Εμεις πεταμε με etihad. :) Αλλά το μεγαλύτερο πλήγμα ήταν η αύξηση στο pass για το τρένο. Μας έκοψε τα πόδια. Έχει ταξιδέψει κανείς με νυχτερινό λεωφορείο; Θα μπορέσουμε να κλείσουμε μάτι;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.627
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom