1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιανουάριο - Απρίλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Ουγγαρία Βοηθεια για διαμονη σε Βουδαπεστη

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος rulenstein, στις 29 Σεπτεμβρίου 2011.

1. p@n

Επόμενο Ταξίδι:
    Βερολίνο
    Αυτό δεν το ξέρω... Δεν ασχοληθήκαμε καθόλου με αυτό. Τον αντίστοιχο χρόνο τον διαθέσαμε στα λουτρά.

2. csmarias

csmarias Member

Γεια σας. Ταξιδεύουμε για διακοπές Αυγούστο 2 ενήλικες και 2 παιδιά για Βουδαπέστη. Σκεφτόμαστε να μείνουμε σε διαμέρισμα. Έχω προσέξει ότι τα περισσότερα δεν έχουν air-conditioning. Ξέρει κανείς εάν χρειάζεται το καλοκαίρι το air conditioning στη Βουδαπέστη; Επίσης καμία εισήγηση για φτηνό και καθαρό διαμέρισμα;

3. angelo_kav

angelo_kav Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ΤΑΛΙΝ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
    Έχει οικονομικά ξενοδοχεία 4κληνα γιατί να πατε σε διαμέρισμα που είναι ρίσκο?

csmarias likes this.
  4. csmarias

csmarias Member

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Κοιτάξαμε για ξενοδοχεία αλλά ήταν πάνω από 800 ευρώ 7 βράδια για 4 άτομα. Budget για διαμονή 600-700 ευρω

5. Sam-chal

Sam-chal Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Απρογραμμάτιστο
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Περού, Χιλή, Βολιβία
    Αν διαβάσετε τον ταξιδιωτικό οδηγό της Βουδαπέστης από τον vagar78 θα βρείτε στοιχεία. Επίσης στον οδηγό υπάρχει ανάρτηση δική μου που έχει το διαμέρισμα που μείναμε και είχε air condition. Για 4 διανυκτερευσεις 2 ζευγάρια το κόστος ήταν 286 ευρώ.

csmarias likes this.
  6. Dina Z

Dina Z Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ονειρεύομαι ... γενικώς!
    Στη booking κοιταξες; Εχει πολλα.
    Εμεις τον Μαιο μειναμε στο "the walking street apartments" και ηταν πολυ καλο και με air condition

csmarias likes this.
  7. Mary09

Mary09 Member

Καλησπέρα σας και από εμένα. Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο ξενοδοχείο για διανυκτέρευση 13/12-16/12 σχετικά οικονομικό και στο κέντρο? απλά στις 13/12 θα φτάσουμε στο δωμάτιο γύρω στις 12.30 το βράδυ και θέλω να έχει 24ωρη ρεσεψιόν. έχω βρει κάποια με σχετική καλή βαθμολογία, απλά τα σχόλια με αποπροσανατολίζουν...

8. serginio

serginio Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Νάπολι,Ιταλία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ισλανδία
    Έμεινα στο Meininger που με βόλεψε από θέση και ήταν πολύ καλό. Δεν ήταν πολύ ακριβό,ωστόσο δε ξέρω και το budget σου.
    https://www.meininger-hotels.com/en/hotels/budapest/budapest-great-market-hall/

Last edited: 4 Σεπτεμβρίου 2019
  9. Mary09

Mary09 Member

Ναι είναι μέσα στο budget μου αυτό και φαίνεται καλό.
    έχω βρει και ένα ακόμη το Maverick City Lodge πίσω από τη Μεγάλη συναγωγή Έχει και 24ωρη ρεσεψιον και είναι νορμάλ σε τιμές και με δωρεάν ακύρωση. Κοιτάω λίγο νωρίς, αλλά στο τελευταίο ταξίδι στη Ρώμη τη πάτησα άσχημα κοιτωντας ένα μήνα πριν και μη βρίσκοντας δωμάτιο κεντρικά και με καλά σχόλια.

10. Bobcat89

Bobcat89 Member

Καλησπερα παιδια!μια ερωτηση ηθελα να κανω..ποια ξενοδοχεια προτεινετε για διαμονη στο κεντρο?που να μπορεις να γυρισεις μετα απο ενα ποτο και να μην εχεις το ανχος για μετρο και συγκοινωνιες..και να ειναι κοντα στα περισσοτερα αξιοθεατα!

11. Sam-chal

Sam-chal Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Απρογραμμάτιστο
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Περού, Χιλή, Βολιβία
    Εξαρτάται από το μπάτζετ και τις ημέρες που θα μείνεις.
    Εμείς μείναμε στο City Centre Cosy Apartments. Διαμέρισμα 4 ατόμων, περιοχή πολύ καλή.

vagar78 and Bobcat89 like this.
  12. Bobcat89

Bobcat89 Member

απο τις 10-15 δεκεμβρη σκεφτομαι..το μπατζετ ειναι περιπου στα 300 ευρω με 320.