Άγιος Δομήνικος Βοηθεια για ταξιδι στον Αγιο Δομηνικο

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εξαλλου τα ξενοδοχεια στις Μαλδιβες οργανωνουν καθε βραδυ θεματικες βραδιες ,χορους ,καραοκε κλπκλπ ,οποτε θα ειστε υπερ ευχαριστημενοι.Οσο για τη μερα παλι κατι διοργανωνεται..περπατημα υποβρυχιο..ταισμα ψαριων..snorkelling ..μια χαρα θα απασχοληθειτε.
 

Sarah_Dale

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Με τις τιμες που βλεπω ρε παιδια ουτε Μαλδιβες βγαινει.Με 1200-1500 περναμε ενα 5ημερο ανετα στις Μαλδιβες?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Για ρωτα τα πρακτορεια .Το θεμα ειναι οτι δεσμευεστε με τα πρακτορεια που οπως και να χει ανεβαζουν περισσοτερο τις τιμες.Διαφορετικα ,αν δεν παιξουν ουτε οι Μαλδιβες ,μετα πατε προς Κο Σαμουι-Πουκετ ...οχι με τοσο τελειες παραλιες οσο τα προηγουμενα ,αλλα και παλι δεν παυουν να ειναι πολυ καλες.Υπαρχουν και αλλα νησακια τριγυρω με πολυ ωραια νερα (Κο Πανγκαν-τα Phi Phi islands στο Πουκετ).
Ακουσα οτι και οι Φιλιππινες εχουν πολλα νησια με σουπερ παραλιες..αλλα περιεργο προορισμο για πρακτορεια το κοβω.
Αλλη εκδοχη ειναι το νησι Λομποκ κοντα στο Μπαλι ...για βαλε να δεις καμια φωτο απο ολα αυτα για να αποφασισεις.
Ολα αυτα που σου ειπα ειναι φθηνοτερα απο Καραιβικη-Μαλδιβες-Μαυρικιο-Σευχελλες.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Νομίζω ότι ούτε για Μαλδίβες είναι αρκετά τα χρήματα. Στις τιμές που δίνουν για 5 νύχτες, δεν περιλαμβάνονται οι φόροι και πολλές φορές και τα γεύματα (τα οποία τα χρεώνουν ..ανάλογα). Όσο για τις δραστηριότητες που ανέφερε η KLEOPATRA, οι περισσότερες έχουν ένα ... τίμημα!!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.757
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Διαφορετικα ,αν δεν παιξουν ουτε οι Μαλδιβες ,μετα πατε προς Κο Σαμουι-Πουκετ ...οχι με τοσο τελειες παραλιες οσο τα προηγουμενα ,αλλα και παλι δεν παυουν να ειναι πολυ καλες.Υπαρχουν και αλλα νησακια τριγυρω με πολυ ωραια νερα (Κο Πανγκαν-τα Phi Phi islands στο Πουκετ).
Ακουσα οτι και οι Φιλιππινες εχουν πολλα νησια με σουπερ παραλιες..αλλα περιεργο προορισμο για πρακτορεια το κοβω.
Αλλη εκδοχη ειναι το νησι Λομποκ κοντα στο Μπαλι ...για βαλε να δεις καμια φωτο απο ολα αυτα για να αποφασισεις.
Ολα αυτα που σου ειπα ειναι φθηνοτερα απο Καραιβικη-Μαλδιβες-Μαυρικιο-Σευχελλες.
Το Πουκετ ξεχάστε το, δεν παίζουν με τίποτα οι παραλίες που ονειρεύεται η φίλη μας. Σίγουρα βγαίνει πιο φτηνά αλλά θα απογοητευτούν από την θάλασσα.
Οι Φιλιππίνες πάλι δεν ξέρω τι θάλασσες έχουν αλλά τα αεροπορικά μέχρι εκεί συνήθως δεν τα λες και φτηνά.
Άρα οι επιλογές όσο πάνε και μειώνονται...
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Παιδιά Φιλιππίνες ναι μεν έχουν τις σούπερ παραλίες που θέλετε αλλά τα αεροπορικά εισιτήρια είναι ακριβά.. Εμείς πήγαμε μόνοι μας χωρίς πρακτορείο και πάλι τα εισιτήρια έβγαιναν αρκετά ακριβά παρόλα που τα είχα κλείσει σε προσφορά. Χώρια που αλλάξαμε 4 αεροπλάνα και πήραμε και ένα καραβάκι για να φτάσουμε στο νησί που θέλαμε...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Γιαυτο λοιπον παιδια μου ,επειδη σκουρα τα βλεπω τα πραγματα ..το καλοκαιρι αργει ακομα ..εχετε καιρο ...αρχιστε να αποταμιευετε εντατικα..μπας και αυξηθει το budget.
 

Sarah_Dale

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Nα μην κοιταξουμε προς κραμπι κ σαμουι?Το μπαλι θα μας απογοητευσει?Κριμα κ μου ειχε δημιουργηθει η εντυπωση πως με 1500 περιπου μου εβγαινε αγιος δομινικος η μαλδιβες για 5,7 μερες.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.501
Likes
8.020
Nα μην κοιταξουμε προς κραμπι κ σαμουι?Το μπαλι θα μας απογοητευσει?Κριμα κ μου ειχε δημιουργηθει η εντυπωση πως με 1500 περιπου μου εβγαινε αγιος δομινικος η μαλδιβες για 5,7 μερες.
Το μπάτζετ αρκεί... παραλίες καρτ ποσταλικές δεν θα βρείτε!
 

Sarah_Dale

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Ουτε κραμπι κ σαμουι θα βρουμε αυτο που ψαχνουμε στο θεμα καρποσταλικων παραλιων?Παρασκευη θα παμε σε ταξιδιωτικα να παρουμε προσφορες για διαφορα μερη κ θα ρωτησουμε κ στο γραφειο γνωμες.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.501
Likes
8.020
Ουτε κραμπι κ σαμουι θα βρουμε αυτο που ψαχνουμε στο θεμα καρποσταλικων παραλιων?Παρασκευη θα παμε σε ταξιδιωτικα να παρουμε προσφορες για διαφορα μερη κ θα ρωτησουμε κ στο γραφειο γνωμες.

Στα ταξιδιωτικά θα σας τα παρουσιάσουν όλα τέλεια... άσε που στα 9/10 γραφεία αυτοί που πουλάνε τα πακέτα για τους διάφορους προορισμούς που εκθειάζουν δεν τους έχουν δεί ούτε ζωγραφιστούς!
Κράμπι είναι ένα ωραίο μέρος και ορμητήριο για πολύ όμορφες εκδρομές... Αν έχει πάει κάποιος Μαλδίβες ή Καραϊβική δεν θα πέσει και ξερός με τις παραλίες, αλλά επειδή θα είναι το πρώτο σας ταξίδι μπορεί και να αντυπωσιαστείτε!
Δες και την ιστορία που είχα γράψει να δείς αν σε ενδιαφέρει τελικά το Κράμπι και για να μην ακούσεις πιθανές μπούρδες στα πρακτορεία: ΚΡΑΜΠΙ - Η μαγική γωνιά της Ταϋλάνδης
 

Sarah_Dale

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Δηλαδη με ορμητηριο το κραμπι θα δουμε παραλιες κ θαλασσες πολυ ανωτερες απ τις ελληνικες η δεν αξιζει τον κοπο?Ειδα για τα phi phi islands κ οι φωτογραφιες κοβουν την ανασα.Ολες αυτες οι εκδρομες στα γυρω νησια κανονιζονται απ τα ξενοδοχεια?Κραμπι η σαμουι ειναι καλυτερα?Εχω μπερδευτει καπως με την υπερπληροφορηση που προσφερει το σαιτ.

Μηπως αν συμβιβαστω με την οχι τελεια θαλασσα πρεπει να διαλεξω μπαλι?Ειναι αρκετα τα 1200-1500 για αυτα τα 3 μερη?Τι να πω,ισως πρεπει να κρατησουμε τα χρηματα μας κ να κανουμε αρκετα αργοτερα το ταξιδι αν ειναι να χαραμισουμε τα χρηματα μας
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom