Άγιος Δομήνικος Βοηθεια για ταξιδι στον Αγιο Δομηνικο

idees80

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Σ'ευχαριστω για τις απαντήσεις. Κάτι ακόμα αν έχεις χρόνο και διάθεση.

Επειδή πλησιάζουν οι μέρες και συνάλλαγμα στις ελληνικές τράπεζες δεν βρίσκω, είναι εντάξει να κάνω εκεί; Υπάρχει κάτι πολύ πρέπει να προσέξω; Κάποιο tip?

Τέλος θέλω να κάνω κάποιες εκδρομές πχ σαονα,σαμανα κλπ. Έχω βρει site που τις κλείνεις εκ των προτέρων αλλά το βρίσκω λίγο ρίσκο διότι δεν ξέρεις από τώρα τι καιρό θα κάνει την συγκεκριμένη μέρα που κλείνεις. Μπορώ να κλείσω τις εκδρομές εκεί πέρα, σε κάποιο γραφείο, 1-2 μέρες πριν και πως είναι οι τιμές σε σχέση με on-line (100ευρω περίπου)
 

nikos23patra

Member
Μηνύματα
31
Likes
7
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα
Σ'ευχαριστω για τις απαντήσεις. Κάτι ακόμα αν έχεις χρόνο και διάθεση.

Επειδή πλησιάζουν οι μέρες και συνάλλαγμα στις ελληνικές τράπεζες δεν βρίσκω, είναι εντάξει να κάνω εκεί; Υπάρχει κάτι πολύ πρέπει να προσέξω; Κάποιο tip?

Τέλος θέλω να κάνω κάποιες εκδρομές πχ σαονα,σαμανα κλπ. Έχω βρει site που τις κλείνεις εκ των προτέρων αλλά το βρίσκω λίγο ρίσκο διότι δεν ξέρεις από τώρα τι καιρό θα κάνει την συγκεκριμένη μέρα που κλείνεις. Μπορώ να κλείσω τις εκδρομές εκεί πέρα, σε κάποιο γραφείο, 1-2 μέρες πριν και πως είναι οι τιμές σε σχέση με on-line (100ευρω περίπου)
καλησπερα.ειμαι Άγιο δομινικο τωρα μπορω να σε βοηθησω.εμεις μειναμε λας τερενας καλα ητν απλα μας εκανε αερα ολες τς μερες κ δν ευχαριστηθηκαμε κ πολυ τς παραλιες.συναλαγμα μν κανεος πουθενα θα κανεις εδω.αν δουλευεις το ουμπερ εχει εδω στν πρωτεύουσα. μετα θες αμαξι.κανε με αντ στο φεις γτ θα έχεις σιγουρα πολλες αποριες κ δν θα μπορω να μπαινω Συνέχεια εδω.
nikos papanelopoulos στο φεις.αν θες στειλε
 

Petroula7

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα παιδια!!! Ελπίζω να είστε ολοι καλα! Θα ήθελα πληροφορίες για το που θα πρέπει να μείνω στον Δομίνικο για 9-10 διανυκτερεύσεις! Βολικες τοποθεσίες ωστε να γυρίσω ότι προλάβω καθώς δεν υπάρχουν περισσότερες μερες αδειας. Θα βολευει να μενω σπαστα?? 3 μερες πχ Πουντα κανα, 4 μερες Λας Τερενας κλπ?? Μπορειτε να με βοηθήσετε ωστε να κλεισω μεσα στη βδομαδα?? Ευχαριστω προκαταβολικα!! <3
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
οποτε θελω να βρω εισιτηρια θα με ανεχεστε για λιγο! ψαχνω εισιτηρια για δομινικανη, οταν βαζω ενα ατομο μου βγαζει 560 και οταν βαζω 2 ατομα μου βγαζει 600, να τα κλεισω ξεχωριστα το καθε ατομο;
ξερω ειναι χαζη απορια, να με συγχωρειτε :)

ακυρο, λανθασμενες ημερομηνιες, μην ανησυχειτε, θα επανελθω :haha:
 
Last edited:

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
επανηλθα (μονολογος του τρελου)
θα το ομολογησω, ο φιλος μου δεν περασε καλα στο περου. δεν ταιριαξαν Κ Α Θ Ο Λ Ο Υ.
του υποσχεθηκα λοιπον 2 εβδομαδες με παραλιες, πολλες παραλιες, παρα πολλες παραλιες, αραλικι και χορο.

αρχικα δεν ξερω ακομα που θα προσγειωθουμε και σκεφτομαι να νοικιασουμε αμαξι και να ειμαστε ανετοι και ωραιοι

σκεφτομαι αν προσγειωθουμε πουντα κανα να γινει 2 μερες pc, 2 μερες la romana(;), 2 μερες santo domingo και μετα samana και παλι samana (μερες αναμεσα σε las galeras και las terrenas, ισως περισσοτερο las terrenas γιατι υποψιαζομαι οτι δεν θα βρουμε χορο σε las galeras ή κανω λαθος;) και καθε μερα ψαξιμο και αλλης παραλιας

σκεφτομαι αν προσγειωθουμε santo domingo να γινει, 2 μερες santo domingo, 3 μερες jarabacoa και μετα προγραμμα samana

ψαχνω:
παραλιαρες με φοινικες (εχω μια πετρια)
σχετικα λιγες εναλλαγες περιοχων. το αυτοκινητο το θελουμε για να παμε σε παραλιες πιο μακρυα κλπ, αλλα οχι συνεχη αλλαγη ξενοδοχειων.

εχετε καμια προταση;
 

demis 1981

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
καλησπερα παιδια και απο μενα!!ειμαι απο ροδο και το σαββατο 22 δεκεμβριου 2018 ταξιδευουμε για αγιο δομηνικο με ενα φιλο...μπορειτε σας παρακαλω να μας δωσετε μερικες οδηγιες??οπως:που θα αλλαξουμε λεφτα,τι πρεπει να προσεχουμε ,τι πρεπει να παρουμε μαζι μας,τι κινδυνους εχει,τι εκδρομες και που πρεπει να παμε για να περασουμε ωραια....θα μεινουμε sosua cabarete στο ξενοδοχειο casa marina beach.ευχαριστω την ομορφη παρεα και καλεσ γιορτεσ σε ολους...
 

akispas

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπέρα σας
Θέλω να επισκεφτώ άγιο Δομίνικο Φεβρουάριο θέλω να μου πείτε αν γνωρίζετε πως είναι καλύτερα με γραφείο ή από μόνος μου και αν ξέρετε για φθηνά αεροπορικά όπως επίσης και που να μεινουμε. Το ταξίδι θα διαρκέσει περίπου 15 νύχτες. Ευχαριστω
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
επανηλθα. ξερει κανεις αν χρειαζομαι διεθνες για ενοικιαση αυτοκινητου;
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
ευχαριστω, 30+ ειμαι κι εγω, ελπιζω να μην κλαψω (πολυ)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ευχαριστω, 30+ ειμαι κι εγω, ελπιζω να μην κλαψω (πολυ)
Ε τοτε οκ εισαι. Μ αρεσε πιο πολυ κ συχναζα στο bodega κ στο casa azul αλλα ο καθενας εχει το στυλ του στη διασκεδαση κ το φαγητο αντιστοιχα.
 

makzax

Member
Μηνύματα
78
Likes
188
Επειδή επιστρέφοντας από Περού θα έχουμε στάση 7μιση ωρών στον Άγιο Δομίνικο, θέλουμε φυσικά να βγούμε στο νησί. Το αεροδρόμιο είναι της Punta Cana, δεν βλέπω να πηγαίνουμε στην πόλη, καλύτερα να αράξουμε παραλιακά. Έχετε να προτείνετε κάτι συγκεκριμένο οι γνώστες;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.533
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom