Γενικά Βορειο Σελας - Aurora Borealis

Gloriana

Member
Μηνύματα
151
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία, Σκανδιναβία
Πω, πω, το τόπικ μου...

Εδώ και καιρό το να δω το Βόρειο Σέλας είναι ένα από τα 10 πράγματα που θέλω να κάνω στη ζωή μου πριν πεθάνω...

Έπεσε στο μάτι μου αυτό:

Hurtigruten, 7 ήμερη φανταστική κρουαζιέρα Κρουαζιέρα στο Βόρειο Σέλας & στο Aρχιπέλαγο των Φιόρδ!

που είναι βέβαια φαρμακείο...

αλλά ξέρω ότι μπορείς να το δεις σε όλη τη Σκανδιναβία. Νομίζω ένα ταξίδι στην Σκανδιναβία είναι πολύ πιο φθηνό από Καναδά.

Πάντως στο ντοκυμανταίρ του BBC η τύπισσα το είδε από τη Νορβηγία νομίζω...
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Gloriana τελεια η κρουαζιερα αλλα πανακριβη. Αν βαλεις και τις προαιρετικες εκδρομες αστα να πανε.
 

Gloriana

Member
Μηνύματα
151
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία, Σκανδιναβία
Ναι ρε απλησίαστη, δεν το συζητώ... Πάντως κάτι πιο φθηνό πρέπει να υπάρχει...
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Ναι ρε απλησίαστη, δεν το συζητώ... Πάντως κάτι πιο φθηνό πρέπει να υπάρχει...
Aν βρεις καμια πιο φθηνη ιδεα πες την γιατι θελουμε και μεις απο ονειρο να γινει πραγματικοτητα.;)
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Θα αστειεύεστε βέβαια ότι η τιμή είναι απλησίαστη. Δεν έχω δει φτηνότερο πακέτο και μάλιστα με κρουαζιέρα.
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Κι εγώ πιστεύω πως η τιμή είναι αρκετά καλή.Ιδίως για κρουαζιέρα και που Φιορδ και σκεπτόμενη πως ένα όνειρο μου θα γίνει πραγματικότητα???Ε ούτε που θα το συζήταγα !!!
 

Steli0s

Member
Μηνύματα
57
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βιετναμ, Καμποτζη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φαρόε
Το βορειο σελας με συνοδευε καθ ολη τη διαδρομη απο το αεροδρομιο του Κεφλαβικ μεχρι το Ρεικιαβικ τη πρωτη μερα αφιξης μου στην Ισλανδια .. ποσο πιο ονειρικα να ξεκινουσε ενα τετοιο ταξιδι ? Εκ τοτε δεν το ξαναειδα τις υπολοιπες 15 ημερες ... :lol:
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Θα αστειεύεστε βέβαια ότι η τιμή είναι απλησίαστη. Δεν έχω δει φτηνότερο πακέτο και μάλιστα με κρουαζιέρα.
Nαι,ε? Αρα αν το βαλουμε στο προγραμμα αυτη η τιμη ειναι νορμαλ. Για το γραφειο που την κανει τι λες?
 

harilander

Member
Μηνύματα
558
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
αν και δεν εχω παει σε κρουαζιέρα αλλά απο γνωστους εχω ακούσει οτι εχουν πληρώσει μέχρι και τριπλάσια για παρόμοια κρουαζιερα συμπεραίνω οτι είναι φθηνη
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Βασικά δεν πρόκειται για κρουαζιέρα, αλλά για το πλοίο της γραμμής, το οποίο όμως μια χαρά παίζει το ρόλο του κρουαζιερόπλοιου. Αν θέλεις δεν κάνεις όλο το ταξίδι, αλλά ένα μέρος του μόνο.
Το πρακτορείο δεν το ξέρω, ίσως να πουλάει πακέτα άλλων οργανωτών.
Η τιμή είναι σούπερ, γιατί περιλαμβάνει και αεροπορικά. Αν και θα πρεπει να προσθέσεις τους φόρους, έξτρα εκδρομές κλπ που θα ανεβάσουν το τελικό κόστος, η τελική τιμή είναι συμφέρουσα.
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Μπήκε ο χειμωνας και άρχισα να ψήνομαι πάλι. Θέλω να δω το βόρειο σέλας. Είπα να μην ανοίξω καινούριο θέμα, να συνεχίσω το παλιό μας. Έχω καταλήξει στην λύση της Νορβηγίας, με hurtigruten για κρουαζιέρα tromso - kirkenes - tromso. Έχω διάφορες απορίες. Ο Ιανουάριος είναι καλή εποχή; ;; είναι στην καρδιά του χειμώνα και επειδή ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ότι θα το δεις, νομίζω ότι οι πιθανότητες είναι μαζί μας. Αξίζει να κάνω την κρουαζιέρα μιαμιση μέρα και να διανυκτερεύσω στην kerkines ή εκεί δεν έχει τίποτα;;; Αξίζει να μείνουμε στο tromso 1-2 μέρες ακόμα;;; όσοι έχετε πάει, όσοι έχετε ψάξει και όσοι ξέρετε τέλοσπάντων για δώστε τα φώτα σας. Αν λύσω αυτές τις απορίες μου μένει μόνο να πάρω άδεια και να βρω λεφτά.....!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.441
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom