Ουγγαρία Σλοβακία Βουδαπέστη-Μπρατισλάβα

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Προγραμματίζω τον Ιούλιο ένα ταξίδι σε αυτές τις 2 πόλεις. Το αρχικό σχέδιο είναι 2 μέρες γεμάτες διαμονή στη Μπρατισλάβα και άλλες 4 στη Βουδαπέστη. Υπάρχει δυνατότητα να μπούν στο πρόγγραμα ακόμα εώς 2 μέρες. Πιστεύετε ότι οι μέρες που έχω βάλει είναι ικανοποιητικές για να πάρω μια καλή γεύση απο αυτές τις 2 πόλεις ή να προσθέσω καμια μέρα παραπάνω?

Για διαμονή στη Βουδαπέστη έχω καταλήξει στο Boutique Hotel Zara- Quality hotel in Budapest city centre. Για Μπρατισλάβα καμια πρόταση?
Ευχαριστώ!
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Πολύ ωραίο και περιποιημένο το ξενοδοχείο που διαλέξατε και βλέπω πως έχει εξαιρετικές τιμές! Βρίσκεται σε καλό σημείο;
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Αν δείς και το location του στο χάρτη είναι κεντρικότατο πράγμα που το επιβεβαιώνουν και οι κριτικές του και μέλη από το φόρουμ ;-)
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Τι έγινε ρε παιδιά με τη Βουδαπέστη? Μια βδομάδα έλειψα και όλα τα θέματα που διαβάζω αφορούν στη Βουδαπέστη! Και δεν είναι τίποτα δεν έχω πάει και θέλω πολύ να πάω και με βάζετε στο τριπάκι!
 

papatya

Member
Μηνύματα
55
Likes
13
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Πασχα-Ανταρκτική
ελα μοθ ντε!!!!!!και εγω αυτο προσεξα!ξαφνικα εμφανιστηκαν ποσα διαφορετικα ποστ για Βουδαπεστη, ολα μαζι!!πανδημια επεσε!!
 

Sabian

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ιράν
Ταξίδι-Όνειρο
Τον γύρο του κόσμου
Νομίζω πως είναι ικανοποιητικές 4 ημέρες στη Βουδαπέστη… προτείνω βέβαια τη διαδρομή Μπρατισλάβα – Βουδαπέστη να την κάνεις με ποταμόπλοιο (κάτι σαν δελφίνι είναι) μέσα από τον Δούναβη, είναι καταπληκτικά! Η Μπρατισλάβα έχει ένα συγκεντρωμένο μικρό ιστορικό κέντρο το οποίο μπορείς να το γυρίσεις σε 1 μέρα… είχα κάνει πριν από 2 χρόνια αυτό το ταξίδι αλλά μετά την Βουδαπέστη συνέχισα για Βιέννη και Πράγα. Στη Μπρατισλάβα το Danubia Gate και το Michalska Brana (ακριβώς στην καρδιά του κέντρου, δίπλα από την «πύλη του Μιχαήλ». Της Βουδαπέστης το ξενοδοχείο δεν το ξέρω αλλά φαίνεται πολύ ωραίο. Εγώ είχα μείνει σε ένα δίπλα στη γέφυρα Erszebet.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Skull, νομίζω ότι στην Μπρατισλάβα 1 διανυκτέρευση είναι αρκετή, με τις 2 υπερκαλύπτεσαι. Για ξενοδοχείο δεν έχω κάτι να σου προτείνω γιατί εμείς είχαμε μείνει σε ένα άθλιο... Δεν έχει και πολλές επιλογές στο κέντρο πάντως. Εγώ θα πρότεινα άλλη μια διανυκτέρευση στη Βουδαπέστη εφόσον έχετε τη δυνατότητα.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Για διαμονή στη Βουδαπέστη έχω καταλήξει στο Boutique Hotel Zara- Quality hotel in Budapest city centre. Για Μπρατισλάβα καμια πρόταση?
Ευχαριστώ!
Έμεινα κι εγώ σε αυτό το ξενοδοχείο τον Οκτώβριο. Σε κεντρικό σημείο, ένα τετράγωνο από την κεντρική αγορά, στάση μετρό πολύ κοντά, καθαρό και με εξαιρετικό πρωινό. Τα δωμάτια είναι λίγο μικρά, αλλά σάμπως μέσα θα κάτσετε;
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Ναι, το έχω δει απο την ιστορία σου καθώς και απο τις προτάσεις του Traveller.
Εσένα η γνώμη σου για 4 μέρες Βουδαπέστη ποία είναι?
Απότι βλέπω Μπρατισλάβα είμαι οκ με 2 γεμάτες μέρες.
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Ναι, το έχω δει απο την ιστορία σου καθώς και απο τις προτάσεις του Traveller.
Εσένα η γνώμη σου για 4 μέρες Βουδαπέστη ποία είναι?
Απότι βλέπω Μπρατισλάβα είμαι οκ με 2 γεμάτες μέρες.
Δυο μερες Μπρατισλαβα δεν θα ξερεις τι να κανεις.Μια και πολυ ειναι!!!
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Ναι, το έχω δει απο την ιστορία σου καθώς και απο τις προτάσεις του Traveller.
Εσένα η γνώμη σου για 4 μέρες Βουδαπέστη ποία είναι?
Απότι βλέπω Μπρατισλάβα είμαι οκ με 2 γεμάτες μέρες.
Κοίτα, Μπρατισλάβα δεν έχω πάει, αλλά για Βουδαπέστη πιστεύω ότι 4-5 μέρες είναι καλά. Βέβαια εξαρτάται και τι θέλεις να δεις. Εγώ έμεινα 5 μέρες και είδα όλα όσα είχα προγραμματίσει να δω. Και σκέψου ότι τον Οκτώβριο που πήγα, νύχτωνε πολύ νωρίς (4.30 με 5 το απόγευμα, αν θυμάμαι καλά), οπότε ελάχιστα πράγματα μπορούσες να δεις μετά. Οκ, τα έβλεπες φωταγωγημένα, αλλά, κατά τη γνώμη μου, δεν είναι το ίδιο. Μην παραλείψεις να πας στα λουτρά. Δεν ξέρω κατά πόσον αισθάνεσαι όμορφα να βρίσκεσαι σε μια πισίνα με 39 βαθμούς όταν ο καιρός είναι καλός, αλλά όταν πήγα έκανε ψοφόκρυο και η "βουτιά" στην πισίνα με έκανε να αισθάνομαι ότι είμαι τον παράδεισο! Μοναδική εμπειρία τα λουτρά! (εγώ πήγα στα Τσέτσενι)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.640
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom