Ουγγαρία Βουδαπέστη 2016 (πλήρης ταξιδιωτικός οδηγός)

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Saint Tropez
Μας άνοιξες την όρεξη μεσημεριάτικα @Klair.....Βλέπω τρομερή παρουσίαση πιάτων φαίνονται πολύ ωραία..Από τι τιμές τι έλεγε;;
Καλό μεσημέρι παιδιά! Συγνώμη για το πιο πάνω..καταλάθος

vegar@78 .. δεν έχω λόγια!! Είσαι απίστευτος! Αν πάω τελικά Βουδαπέστη…θα τυπώσω όλα όσα έγραψες!! Είμαι ακόμα στο ψάξιμο… βρίσκω τα εισιτήρια ATH-BUD/BUD-LCA €158 το άτομο…και ήδη έκοψα και άλλα για Αθήνα και μου βγαίνουν κάπως νομίζω…τουλάχιστο προσπαθώ να βρώ κάποιο ξενοδοχείο με λογικές τιμές! Κεντρικό…καθαρό..και φθηνό (χαχα όλα όσα θέλουμε εμείς οι έλληνες) vegar@78 τα φώτα σου Please! Επίσης φθάνουμε Βουδαπέστη 12 το βράδυ…είναι οκ?
Πάμε 30/12-4/1/2018 ένα δίκλινο..

ευχαριστώ για τις εισηγήσεις σας!!
 
Last edited by a moderator:

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλό μεσημέρι παιδιά! Συγνώμη για το πιο πάνω..καταλάθος

vegar@78 .. δεν έχω λόγια!! Είσαι απίστευτος! Αν πάω τελικά Βουδαπέστη…θα τυπώσω όλα όσα έγραψες!! Είμαι ακόμα στο ψάξιμο… βρίσκω τα εισιτήρια ATH-BUD/BUD-LCA €158 το άτομο…και ήδη έκοψα και άλλα για Αθήνα και μου βγαίνουν κάπως νομίζω…τουλάχιστο προσπαθώ να βρώ κάποιο ξενοδοχείο με λογικές τιμές! Κεντρικό…καθαρό..και φθηνό (χαχα όλα όσα θέλουμε εμείς οι έλληνες) vegar@78 τα φώτα σου Please! Επίσης φθάνουμε Βουδαπέστη 12 το βράδυ…είναι οκ?
Πάμε 30/12-4/1/2018 ένα δίκλινο..

ευχαριστώ για τις εισηγήσεις σας!!
Μια ματιά που έριξα τώρα οι τιμές είναι στα ύψη για ξενοδοχείο, μιας και οι μέρες εκείνες όπως καταλαβαίνεις είναι περίεργες..Θα πρέπει να πας σε λύση δωματίου για να μπορέσεις να βρεις τιμές σε λογικά επίπεδα..Θα το δω πάλι και θα σου πω...Το 12 το βράδυ είναι θέμα αν μείνεις σε δωμάτιο γιατί θέλεις και κάποια ώρα για να πας στο κέντρο οπότε ότι δωμάτιο και να βρίσκουμε θα πρέπει να συννεοηθείς με τον ιδιοκτήτη για να δεις αν υπάρχει πρόβλημα πριν κλείσεις οριστικά κάπου..
 

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Saint Tropez
Η αλήθεια δεν προτιμώ δωμάτιο…δεν μου αρέσουν γενικά…βρήκα κάποια ξενοδοχεία γύρω στα 430-450 αλλά πρέπει να γίνει πληρωμή τώρα..και είναι λίγο δύσκολο..

Κάπου είχα διαβάσει να προτιμήσουμε στην περιοχή 1100?

Επίσης το αεροδρόμιο είναι πολύ μαρκυά?
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Η αλήθεια δεν προτιμώ δωμάτιο…δεν μου αρέσουν γενικά…βρήκα κάποια ξενοδοχεία γύρω στα 430-450 αλλά πρέπει να γίνει πληρωμή τώρα..και είναι λίγο δύσκολο..

Κάπου είχα διαβάσει να προτιμήσουμε στην περιοχή 1100?

Επίσης το αεροδρόμιο είναι πολύ μαρκυά?
Το αεροδρόμιο δεν είναι πολύ μακριά 22 χιλιόμετρα από το κέντρο, περίπου μισή ώρα με αυτοκίνητο αλλά αν κινηθείς με τα μέσα μεταφοράς θα πάμε λίγο κάτω από ώρα..Δεν ξέρω ποια ονομάζουν περιοχή 1100..Αν φτάνεις στα 450 ευρώ για 5 ημέρες κάτι θα βρούμε, εγώ νόμιζα ότι ψάχνεις μέχρι 300-350...
 

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Saint Tropez
Καλά όσο πιο οικονομικά τόσο το καλύτερο εννοείτε! αλλά επειδή το κοίταξα λίγο..και με όσα ξενοδοχεία πρότειναν και τα παιδιά εδώ…δεν βρίσκω.. αν βρείς κάτι θα με υποχρέωνες!!

Επειδή φθάνουμε αργά ίσως προτιμήσω ταξί..μιάς και διάβασα ότι είναι φθηνά…
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλά όσο πιο οικονομικά τόσο το καλύτερο εννοείτε! αλλά επειδή το κοίταξα λίγο..και με όσα ξενοδοχεία πρότειναν και τα παιδιά εδώ…δεν βρίσκω.. αν βρείς κάτι θα με υποχρέωνες!!

Επειδή φθάνουμε αργά ίσως προτιμήσω ταξί..μιάς και διάβασα ότι είναι φθηνά…
6500-7000 huf περίπου είναι το κόστος για ταξί λίγο πάνω από 20 ευρώ, δεν το λες και απαγορευτικό ποσό και μπορείτε να το μοιραστείτε και με ένα ζευγάρι ακόμα αλλά υπάρχει κ η λύση του βαν στην έσχατη για να μην ταλαιπωρηθείτε...
 

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Saint Tropez
Ναι.. δεν με απασχολεί τώρα τόσο το μεταφορικό..όσο να βρώ ξενοδοχείο στο budget μου..να ξέρω αν θα κόψω τα εισιτήρια γιατί οι τιμές δεν αστειεύονται!!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ναι.. δεν με απασχολεί τώρα τόσο το μεταφορικό..όσο να βρώ ξενοδοχείο στο budget μου..να ξέρω αν θα κόψω τα εισιτήρια γιατί οι τιμές δεν αστειεύονται!!
Ολοκαίνουργιο ξενοδοχείο με πρωινό και σε όσο γίνεται καλύτερη τοποθεσία με 505 ευρώ ,δυστυχώς χωρίς επιστροφή χρημάτων και αυτό....
https://www.booking.com/hotel/hu/roombach-budapest-center.el.html?aid=357006;label=gog235jc-hotel-el-hu-laNprimaNfashionNbudapest-unspec-gr-com-L:el-O:windowsS7-B:chrome-N:XX-S:bo-U:c-H:s;sid=8910188626b11ff16a4276f64991946b;atlas_src=hp_iw_title;checkin=2017-12-30;checkout=2018-01-04;dist=0;room1=A,A;sb_price_type=total;srepoch=1509627241;srpvid=db615a3da9c00312;type=total&#map_closed
 

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Saint Tropez
Το είδα και εγώ! Και κατενθουσιάστηκα η αλήθεια αλλά (1) είναι πολλά και (2) χωρίς cancellation…. L δεν θα βρώ μου φαίνεται….
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Το είδα και εγώ! Και κατενθουσιάστηκα η αλήθεια αλλά (1) είναι πολλά και (2) χωρίς cancellation…. L δεν θα βρώ μου φαίνεται….
Για ρίξε μια ματιά κι εδώ...

https://www.yeego.com/search-results-2.1.5.371.30-dec-2017.04-jan-2018.2-1.0.0.2.html

(βάλε φίλτρο την ανώτατη τιμή που θέλεις να πληρώσεις για τις 5 νύχτες)
 

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Saint Tropez
@babaduma ..ευχαριστώ..αλλά δεν βρήκα κάτι...

σκέφτομαι ...να κλείσω τα αεροπορικά πρίν ανέβουν και απο ξενοδοχείο κάτι θα βρώ? ή όχι λέτε? πελάγωσαααα!!!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.387
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom