Ουγγαρία Βουδαπέστη 2016 (πλήρης ταξιδιωτικός οδηγός)

Μηνύματα
55
Likes
9
Ωραία όταν ανοίγει η εφαρμογή εμένα εμφανίζει αυτο
View attachment 246805
Εσένα επειδή δεν εχεις αποθηκεύσει ταξίδια είναι άδειο
Διαλέγεις public plans

View attachment 246806

Και στη συνέχεια γράφεις πάνω αριστερά στην αναζήτηση budapest
View attachment 246807
Πατάς search και σου βγαζει αυτό
View attachment 246808

Πατάς μέσα και load plan
View attachment 246809
Έτσι εχεις τον χάρτη μου με όλα τα τιπς σημειωμενα και το μόνο που χρειάζεσαι είναι να εχεις ίντερνετ εκεί...
απο
Ωραία όταν ανοίγει η εφαρμογή εμένα εμφανίζει αυτο
View attachment 246805
Εσένα επειδή δεν εχεις αποθηκεύσει ταξίδια είναι άδειο
Διαλέγεις public plans

View attachment 246806

Και στη συνέχεια γράφεις πάνω αριστερά στην αναζήτηση budapest
View attachment 246807
Πατάς search και σου βγαζει αυτό
View attachment 246808

Πατάς μέσα και load plan
View attachment 246809
Έτσι εχεις τον χάρτη μου με όλα τα τιπς σημειωμενα και το μόνο που χρειάζεσαι είναι να εχεις ίντερνετ εκεί...
αποστολή εξετελεστη.....χαχα..έχει πλάνο για 4 μέρες εγώ μπορώ να το αλλάξω για 6?η πρέπει να φτιάξω καινούριο?όπως και να έχει σε ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου...είμαι ενημερωμένη για το ταξίδι μου από τον οδηγό σου και η βοήθειά σου πολύτιμη
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
απο

αποστολή εξετελεστη.....χαχα..έχει πλάνο για 4 μέρες εγώ μπορώ να το αλλάξω για 6?η πρέπει να φτιάξω καινούριο?όπως και να έχει σε ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου...είμαι ενημερωμένη για το ταξίδι μου από τον οδηγό σου και η βοήθειά σου πολύτιμη
Αν θες μπορείς να τα τροποποιήσεις αλλά εγώ θα σου έλεγα να μην ασχοληθείς να κρατήσεις τον χάρτη με τσεκαρισμένα όλα τα μαγαζιά και αξιοθέατα και να το ανοίγεις εκεί αν θες να σε καθοδηγήσει πως θα πας από το ένα μέρος στο άλλο ή για να δεις αν έχει κάποιο μαγαζί κοντά που σε ενδιαφέρει.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Παιζει να εχω διαβασει τον τουριστικο οδηγο του vagar78 καμια 30αρια φορες,οχι οτι δεν τον εχω αποθηκευσει,κλπ...........απλα επειδη κι εγω οπως πολλοι αλλοι θα παω βουδαπεστη τον δεκεμβρη πρωτη μου φορα...........ρε παιδια........να κανουμε μια ομαδα να οργανωθουμε σε στυλ μ εστειλε κι εμενα εδω ο vagar78 ή αλλιως εχω κι εγω διαβασει τον οδηγο του vagar78 γραμμενο μετα σε λουκετακι και κρεμασμα απο τον αγιο στεφανο.....ξανα ευχαριστω κι εγω για τον οδηγο σου...κανε κι αλλους,οπου πηγαινεις κανε κι απο εναν!
 
Μηνύματα
55
Likes
9
Αν θες μπορείς να τα τροποποιήσεις αλλά εγώ θα σου έλεγα να μην ασχοληθείς να κρατήσεις τον χάρτη με τσεκαρισμένα όλα τα μαγαζιά και αξιοθέατα και να το ανοίγεις εκεί αν θες να σε καθοδηγήσει πως θα πας από το ένα μέρος στο άλλο ή για να δεις αν έχει κάποιο μαγαζί κοντά που σε ενδιαφέρει.
Τον τελευταίο καιρό δουλεύω; 12 ωρα και δεν μπαίνω συχνά Ουφ .. Να σε ρωτήσω το στούντιο που έκλεισα είναι στην Tatra utca 4 νομίζω ότι είναι καλά θέλω την γνώμη σου , προσπαθώ να βρω με ποιο μέσων θαπαω από και προς αεροδρόμιο λίγο μπερδεύτηκα νομίζω ότι το λεωφορείο 100 η 200 είναι καλή ιδέα τι λες ?
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Η πιο κοντινή στάση μετρό είναι η Nyugati palyaudvar οπότε είτε πάρεις το Ε100 και κατέβεις στο τερμα του στην Deak ter κ πάρεις το μετρό με κατεύθυνση το ujpest-Központ (κατεβαινεις δύο στάσεις μετά) είτε πάρεις το Ε200 και σε πάει στο Kőbánya Kispest και από εκεί με μετρό 12 στάσεις νομίζω ίδιο πράγμα είναι σε χρόνο . Το μόνο που κερδίζετε με σιγουριά είναι το εισιτήριο γιατι το Ε100 δεν συμπεριλαμβάνεται στην κάρτα απεριορίστων διαδρομών...
 
Μηνύματα
55
Likes
9
Μια χαρά είναι αν και δεν είδα σε κάποια περιοχή να υπάρχει υποψία φόβου.
Διαβαζω τον οδηγό της αδερφής σου και της λες όταν κατεβει το λόφο κγελερ να πάει στην κλειστή αγορά που ειναιεδιπλα στα λουτρά κγελερ, απο την μεριά της βουδας φαντάζομαι ότι εννοείς απλα δεν το βρίσκω στο χάρτη. Καλημερες......
 

Mar.si

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Καλησπέρα σας!! Είμαι καινούριο μέλος και θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με τη Βουδαπέστη!! Πρώτα απ όλα θέλω να σε ευχαριστήσω για όλες τις χρήσιμες πληροφορίες που μας πρόσφερες! Φέτος αποφασίσαμε να κάνουμε πρωτοχρονιά στη Βουδαπέστη! Όποτε θα ήθελα να σε ρωτήσω: Α)που μας προτείνεις να φάμε για ρεβεγιόν;; Πρέπει να κλείσουμε από τώρα τραπέζι; Και αν ναι στέλνουμε μειλ ή να πάρουμε τηλέφωνο;
Β)Έχω μπερδευτεί λίγο με την εβδομαδιαία καρτα απεριορίστων διαδρομών και τη Budapest card. Ποια με συμφέρει να πάρω; Θα είμαστε 2 άτομα και θα μείνουμε 28/12-2/1. Και τέλος
Γ)Κλείσαμε Airbnb κοντά στον σταθμό Vorosmarty utca. Είναι πολύ μακριά από το κέντρο;; Πιστευεις ότι είναι αρκετά απόμερα; Ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να μη σας κούρασα!!!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα σας!! Είμαι καινούριο μέλος και θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με τη Βουδαπέστη!! Πρώτα απ όλα θέλω να σε ευχαριστήσω για όλες τις χρήσιμες πληροφορίες που μας πρόσφερες! Φέτος αποφασίσαμε να κάνουμε πρωτοχρονιά στη Βουδαπέστη! Όποτε θα ήθελα να σε ρωτήσω: Α)που μας προτείνεις να φάμε για ρεβεγιόν;; Πρέπει να κλείσουμε από τώρα τραπέζι; Και αν ναι στέλνουμε μειλ ή να πάρουμε τηλέφωνο;
Β)Έχω μπερδευτεί λίγο με την εβδομαδιαία καρτα απεριορίστων διαδρομών και τη Budapest card. Ποια με συμφέρει να πάρω; Θα είμαστε 2 άτομα και θα μείνουμε 28/12-2/1. Και τέλος
Γ)Κλείσαμε Airbnb κοντά στον σταθμό Vorosmarty utca. Είναι πολύ μακριά από το κέντρο;; Πιστευεις ότι είναι αρκετά απόμερα; Ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να μη σας κούρασα!!!
Να σαι καλά καλώς ήλθες στην παρέα....
Εγώ θα σου πρότεινα να κάνετε ρεβεγιον στο Χουγκαριμ Μπιστρο που έχει και τον τύπο που παίζει μουσικουλα χαλαρή και καλές τιμές και φαγητό ...Βέβαια δεν ξέρω τι μενου θα έχουν εκεινη την ημέρα.....Μπορείς να τους στείλεις ένα μαιλ από τώρα όμως για να δεις τι θα σου πουν....Αν πηγαινες σε 3-4 μέρες μόνο θα σου έλεγα να πάρεις τηλ για πιο άμεση απάντηση....
Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα την εβδομαδιαία καρτα εκτός αν έχεις σκοπό να πας σε αρκετά μουσεία οπότε θα πρέπει να δεις που έχει εκπτώσεις και αν σε συμφερει....
Είδα που κλείσατε δεν τρελάθηκα να σου πω την αλήθεια αλλά έχει πολύ καλές συγκοινωνίες οπότε θα κινηθείτε αρκετά με αυτά ...Τέτοιες μέρες μόνο καλό θα ήταν να είχατε τη δυνατοτητα να κινηθείτε με τα πόδια περισσότερο και όχι να είστε δεσμιοι των μέσων αλλά μην σε προβλήματιζει θα τα καταφέρετε κ ετσι...Αν σκεφτείς κάτι άλλο μου λες. .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom