Ουγγαρία Βουδαπέστη 2016 (πλήρης ταξιδιωτικός οδηγός)

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αν αλλάξεις μέσο από μετρό πας τραμ θέλεις καινούργιο ναι ..Αν απλά αλλαξεις γραμμή μετρό δεν χρειάζεται αλλά έχει μια διάρκεια 80 λεπτά την ημέρα και 120 το βράδυ..
 

dimis_pj

Member
Μηνύματα
26
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι...
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Επειδή βλέπω και λέτε για το νησάκι της Μαργαρίτας οτι δεν αξίζει, εμενα ρε παιδιά μου άρεσε πάρα πολύ! νοικιασαμε ποδήλατα και καναμε πολύ ωραια φθινοπωρινή βόλτα..αλλα ναι πάρκο είναι,μην περιμένετε κατι τρομερο... Επισης, φαγαμε στο hungarikum και μπορω να πω ότι απλά είναι καλό. Εμένα μου άρεσε πολυ περισσότερο στο VakVarju, πολυ ωραίος χωρος και πολυ καλο φαγητό σε νορμάλ τιμες. Αλλα αυτά ειναι υποκειμενικά οπως έχουμε ξαναπεί...
 
Last edited:

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Επειδή βλέπω και λέτε για το νησάκι της Μαργαρίτας οτι δεν αξίζει, εμενα ρε παιδιά μου άρεσε πάρα πολύ! νοικιασαμε ποδήλατα και καναμε πολύ ωραια φθινοπωρινή βόλτα..αλλα ναι πάρκο είναι,μην περιμένετε κατι τρομερο... Επισης, φαγαμε στο hungarikum και μπορω να πω ότι απλά είναι καλό. Εμένα μου άρεσε πολυ περισσότερο στο VakVarju, πολυ ωραίος χωρος και πολυ καλο φαγητό σε νορμάλ τιμες. Αλλα αυτά ειναι υποκειμενικά οπως έχουμε ξαναπεί...
Συμφωνώ σε όλα όσα είπες δεν έχω άποψη για το VakVarju γιατί δεν έχω πάει αλλά λίγο που το είδα μου άρεσε και θα το δοκίμαζα. Βέβαια στο tripadvisor (δεν τρελαίνομαι γιατί έχω πάει αρκετές φορές σε μαγαζιά που είδα εκεί και δεν άξιζαν) το Χουγκαριμ το βγάζει 13 στα 2766(το vakvarju στο 279) και έχει και 8736 κριτικές που είναι δύσκολο να κρατήσεις βαθμολογία με τόσο κόσμο.Από την άλλη το fatal που είναι το αγαπημένο μου είναι στο 658. Λίγο σημασία έχουν όλα αυτά το σημαντικό είναι να έχουμε ανοιχτούς ορίζοντες στο φαγητό... Αν πάω ξανά θα δοκιμάσω και 3-4 καινούργια για να δούμε και κάτι άλλο ήδη έχω σημειώσει αρκετά.
 
Last edited:

VATANEN

Member
Μηνύματα
12
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
βαρσοβία - Κρακοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
δεν άφησα τίποτα σκούπισα και το πιάτο, επίσης η σούπα ήταν ότι ποιο νόστιμο δοκιμάσαμε
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αυτά θέλω να ακούω γιατι κάποιοι τα παίρνουν πακέτο, ονόματα δεν λέμε...Πηγε πρόσφατα φίλος πάντως κ δεν του αρέσε, όλα τα φαγητά λέει του έβγαζαν μια τηγανιλα..Εγώ 3-4 φορές που έχω πάει έμεινα πολύ ευχαριστημένος...
 

VATANEN

Member
Μηνύματα
12
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
βαρσοβία - Κρακοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
και εμείς ευχαριστημένοι μείναμε τόσο απο γεύση όσο και από τιμές γι αυτό και ξαναπήγαμε
 

Kagiojimmy

Member
Μηνύματα
9
Likes
5
Καλησπερα...μπορει καποιος να ενημερωσει αν ανημερα πρωτοχρονιας..θα ειναι κατι κλειστο...συγκεκριμενα θα ακολουθησουμε το προγραμμα του vagar78.. για τις τεσσερις μερες..μπορει και ο ιδιος να μας ενημερωσει αν αυτα που προτεινει για την τεταρτη μερα θα λειτουργουν πρωτοχρονια...;;ευχαριστω...

Πιο συγκεκριμενα το πρωτο πεφτει κυριακη και το δευτερο πρωτοχρονια.. υπαρχει περιπτωση να μην λειτουργει κατι....?ευχαριστω....
ΔΕΥΤΕΡΗ ΗΜΕΡΑ

ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΣΤΟΝ ΔΟΥΝΑΒΗ
ΒΟΥΛΗ
ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΣ
ΟΠΕΡΑ
DOHANY STREET
WESTEND CITY
ΤΕΤΑΡΤΗ ΗΜΕΡΑ
GELLER HILL CAVE
CITADELLA
ΚΛΕΙΣΤΗ ΑΓΟΡΑ
ΒΑΤΣΙ ΟΥΤΚΑ
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom