Ουγγαρία Βουδαπέστη 2016 (πλήρης ταξιδιωτικός οδηγός)

Natalia00

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Κι εμείς έτσι σκεφτόμασταν στην αρχή να πάμε οδικώς μιας και πέρυσι είχαμε πάει Βελιγράδι αλλά ο χειμώνας μας φοβίζει λίγο γιατί δεν ξέρεις τι να περιμένεις από καιρικές συνθήκες..

Λοιπόν θέλω βοήθεια αν γνωρίζει κάποιος αν είναι ανοιχτή η κεντρική αγορά την 01/01 όπως επίσης και οι χριστουγεννιάτικες αγορές αν θα είναι ακόμα ανοιχτές εκείνη τη μέρα. Και ποίο είναι το καλύτερο σημείο για να κάνουμε αλλαγή χρόνου!
 
Last edited:

Traxanas1991

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Κοιτάζω κ μέσω Σοφιας εγώ που βρίσκω εισιτήρια με 20 ευρω να παω, από εκεί θελεις αλλά 30 να πας Βουδαπέστη.Αν δηλαδή έχεις περιθώριο μπορείς να πας με ανταπόκριση...Μπορείς να το δεις κ αυτο αν έχεις ημερομηνίες
Ναι θα το κοιτάξω.... Μπορεις να με πεις απο ποια ιστοσελίδα μπορω να δω για τα εισιτήρια με ανταπόκριση? Γιατί δεν ξερω πως θα κανω την αναζήτηση.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Από Skyscanner μπαίνω δοκίμασε να βάζεις ξεχωριστά τα ταξίδια δηλαδή πχ Αθηνα-Σοφία βλέπεις ποια μέρα είναι πολύ φτηνά κ μετά βρίσκεις το επόμενο Σοφια-Βουδαπέστη.....Δεν είναι απαραίτητο να γυρίσεις μέσω Σοφιας μπορείς μόνο στο πήγαινε να την χρησιμοποιήσεις ....
 

Traxanas1991

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Από Skyscanner μπαίνω δοκίμασε να βάζεις ξεχωριστά τα ταξίδια δηλαδή πχ Αθηνα-Σοφία βλέπεις ποια μέρα είναι πολύ φτηνά κ μετά βρίσκεις το επόμενο Σοφια-Βουδαπέστη.....Δεν είναι απαραίτητο να γυρίσεις μέσω Σοφιας μπορείς μόνο στο πήγαινε να την χρησιμοποιήσεις ....
Ευχαριστώ πολύ... Θα ρίξω μια ματιά
 

Mar.si

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Καλησπέρα και από εμένα από την Βουδαπέστη! Έχω να πω 3/3 στο vagar γισ τα εστιατόρια που πρότεινε!! Το πρώτο βράδυ πήγαμε στο hungarikum bistro, χωρίς κράτηση, και ευτυχως εκεινη την ωρα ακυρωθηκε ένα τραπεζι και κατσαμε! Ε Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Ο! Τελευταιο βραδυ θα κανουμε κρατηση (για να ειμαστε σιγουροι) και θα ξαναπάμε!! Χθες το μεσημερι πηγαμε στο fatal! Πήραμε μονο 2 μεριδες (το γνωστο τεραστιο σνιτσελ και το "chicken ala balcony no:314" και παλι δεν τα καταφεραμε να τα φαμε...Σημερα πηγαμε στο trofea στο οποιο πραγματικα απορουσα μετα πώς έφαγα τόσο πολύ..μεγάλη ποικιλια και αψογο σέρβις!! Σε λιγο λεμε να περπατησουμε προς τον Δουναβη και να κατσουμε για ενα χαλαρο ποτο... αυριο θα παμε πλατεια ηρωων και στο καστρο που ειναι εκει κοντα, ζωολογικο κηπο, λουτρα σετσενι και σιγουρα στο new york cafe...vagar φίλε μου, πού αλλού λες να παμε αυριο;
Καλησπέρα! Ήθελα να σε ρωτήσω γι αυτά τα εστιατόρια που ανέφερες! Σε τι τιμές κυμαίνονται; Θέλουν και τα τρία κράτηση; Ευχαριστώ :)
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Υπολογισε στα δύο πρώτα τιμές Ελλάδας περίπου 15 ευρώ το άτομο για να φας καλά.Εχουν μεγάλες μερίδες κ θέλει προσοχή να μην πάρετε πολλά στο τροφέα πληρώνεις ένα στάνταρ πόσο κ τρως όσο θες μέχρι τελικής πτώσης
 

Mar.si

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Υπολογισε στα δύο πρώτα τιμές Ελλάδας περίπου 15 ευρώ το άτομο για να φας καλά.Εχουν μεγάλες μερίδες κ θέλει προσοχή να μην πάρετε πολλά στο τροφέα πληρώνεις ένα στάνταρ πόσο κ τρως όσο θες μέχρι τελικής πτώσης
Τέλεια! Ευχαριστώ παρά πολύ! Να κλείσουμε για ρεβεγιόν πρωτοχρονιάς στο hungarikum bistro? Νομίζω αυτό πρέπει ν μου είχες προτείνει! :)
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Μακάρι να βρεις γιατί με τόσους Έλληνες μπορεί να τα έχουν κλείσει από τώρα....Έχει ωραία ατμόσφαιρα καλό φαγητό είναι κ σε καλή τοποθεσία έχει κ μουσική υπόκρουση τον τύπο με το ξυλοφωνο οπότε το προτιμούν πολλοί.
 

konst_sterg

Member
Μηνύματα
13
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland,China,Brazil
Καλησπέρα από Ελλάδα πλεον!Πολύ καλός ο οδηγός και στην πράξη τελικά.Για την πόλη τι να πεις;Ερωτευσιμη και καμιά σχέση με την Αθήνα ευτυχώς αν και πετυχαμε παρά πολλους Έλληνες.Είσαι δεν είσαι του περπατήματος,στο βγάζει η ίδια η πόλη να την γυρίσεις με τα πόδια!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Εγώ θα πήγαινα και στο Λάνσελοτ εδώ καθημερινές γίνεται χαμός με σώου φωτιές και κόλπα με σπαθιά εκείνη την μέρα θα ενδείκνυται για αλλαγή χρόνου ....Ρωτήστε όμως τι μενου έχουν όλα αυτα εκείνη την μέρα γιατι το θεωρώ απίθανο να είναι αλά κάρτ ...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.788
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom