Ουγγαρία Βουδαπέστη 2016 (πλήρης ταξιδιωτικός οδηγός)

mrgeorge

Member
Μηνύματα
11
Likes
32
Εγω παιδια ετσι και αλλιως αργω ακομα για το ταξιδι μου!!!Ο,τι αλλο μου ερθει στο μυαλο θα σας τα πρηξω λιγο ακομα!!!!Καλημερααααα!!
Καλημέρα. Δεν μας πρηζεις καθόλου. Οτι άλλο σου προκύψει μην διστασεις να μας στείλεις.
 

mouratha

Member
Μηνύματα
16
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρίκιος
Καλημέρα σε όλους! Πολύ ωραίος οδηγός! Συγχαρητήρια.
Εγώ είμαι τρελή που θα πάρω τον άντρα μου και το μωρό μας (15 μηνών) και θα πάμε Βουδαπέστη;;;;
Φτάνουμε Παρασκευή πρωί και επιστρέφουμε Δευτέρα απόγευμα.
Άρα έχουμε 3μιση μέρες. Μπορώ να αποφύγω τα μπες βγες σε μέσα μεταφοράς ή δε τα γλιτώνω με τίποτα;
Ξέρω ότι με ένα μωρό σε καρότσι δε θα μπορώ να κάνω τα πάντα αλλά κάθε βοήθεια σας ή οδηγία σας δεκτή!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.386
Likes
2.066
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
@mouratha σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Αν ειχες κάποιον να σου κρατήσει το μωρό για 3 μερες και το πήρες μαζί είσαι τρελή γιατί είναι σε ηλικία που δεν θα θυμάται τίποτα και μόνο θα σας δυσκολέψει..Από εκεί και πέρα αν έχεις κλείσει σε ξενοδοχείο που είναι σε καλη τοποθεσία θα πάρεις μεσα μεταφοράς μόνο για να πας κέντρο από αεροδρόμιο κ επιστροφή κ μια φορά που θα πας προς πλατεία ηρώων .....Αν όχι όλη μέρα θα πρέπει να είσαι στο μετρό....Δεν είναι κ το πιο εύκολο πράγμα να κάνεις βόλτα με ένα καρότσι :)
 
Last edited:

mouratha

Member
Μηνύματα
16
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρίκιος
Αν έχεις κλείσει σε ξενοδοχείο που είναι σε τοποθεσία καλή θα πάρεις μεσα μεταφοράς μόνο για να πας κέντρο από αεροδρόμιο κ επιστροφή κ μια φορά που θα πας προς πλατεία ηρώων .....Αν όχι όλη μέρα θα πρέπει να είσαι στο μετρό
Σκεφτόμουν 7seasons που εχω ακούσει καλά λόγια και έχω δει προσφορά για Sous44 και Bliss..
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.386
Likes
2.066
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
έχω κάνει κρατήσεις και στα 3, αλλά με δωρεάν ακύρωση ως 15 Οκτώβρη!
Σε κανένα από τα τρία δεν θα γλιτωσεις περπάτημα τα αξιοθέατα είναι κοντά στις γέφυρες τόσο από την πλευρα της Βούδας όσο και από την πλευρά της Πέστης...Το ιδανικό μέρος για να μην περπατήσει κάποιος θα ήταν όσο πιο κοντά γίνεται στην Βάτσι ουτκα και τις γέφυρες και κάπου στη μέση της διαδρομής από κλειστή αγορά και βουλή...
 
Last edited:

mouratha

Member
Μηνύματα
16
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρίκιος
Σε κανένα από τα τρία δεν θα γλιτωσεις περπάτημα τα αξιοθέατα είναι κοντά στις γέφυρες τόσο από την πλευρα της Βούδας όσο και από την πλευρά της Πέστης...Το ιδανικό μέρος για να μην περπατήσει κάποιος θα ήταν όσο πιο κοντά γίνεται στην Βάτσι ουτκα και τις γέφυρες και κάπου στη μέση της διαδρομής από κλειστή αγορά και βουλή...
Δε μας πειράζει να περπατάμε ! Θέλω να αποφύγω να μπαινοβγαίνω σε μετρό ή τραμ.
Αν μείνουμε SOUS44 πρέπει να πάρουμε μετρό για τις γέφυρες? Δεν είναι περπατήσιμη η απόσταση;
Θα ψάξω κάτι και πιο κοντά αλλά είναι πολύ ακριβά όλα ένα μήνα πριν :-(
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
@mouratha Σκεψου οτι εγω εχω κλεισει εδω και 2βδομαδες πριν για πρωτοχρονια.Ηταν το ιδανικοτερο για 6 μερες με 310ευρω χωρις να υστερει σε τιποτα απο ομορφια για διαμερισμα...το περπατημα οκ ειναι δυσκολο να το αποφυγεις αλλα οσο να ναι εχει κι αυτο την μαγεια του...Προσπαθησε αν δεν ειναι διπλα στον ποταμο να πας εστω και λιγο προς τα μεσα...Kοιταξε περιπου στην εκκλησια του Αγιου Στεφανου ή ακομα και στην Οπερα!Αλλα τα μεσα δυσκολο να τα γλυτωσεις...κακα τα ψεμματα!!
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Ρε παιδια θα σας κανω και εγω μια ερωτηση γιατι προσπαθω να καταλαβω!!Θελω να κλεισω στην περιφημη Οπερα της Ουγγαριας για κανενα εργο αλλα βλεπω οτι μου βγαζει και ενα άλλο θεατρο Erkel...Ξερει κανεις τιποτα?
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.386
Likes
2.066
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Δε μας πειράζει να περπατάμε ! Θέλω να αποφύγω να μπαινοβγαίνω σε μετρό ή τραμ.
Αν μείνουμε SOUS44 πρέπει να πάρουμε μετρό για τις γέφυρες? Δεν είναι περπατήσιμη η απόσταση;
Θα ψάξω κάτι και πιο κοντά αλλά είναι πολύ ακριβά όλα ένα μήνα πριν :-(
Μέχρι το κοινοβούλιο είναι 2.5 χιλιόμετρα, για να πάτε από εκεί στην άλλη άκρη που είναι η κλειστή αγορά πάμε σε πολλά χιλιόμετρα πάνω που με καρότσι δεν πας, εκτός αν μιλάμε για Θάνου και Κεντερη ντοπαρισμενους :) .....
Μετρό δεν θέλετε να πάρετε γιατί φοβάστε μην γίνει κάτι ή υπάρχει άλλος λογος;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.151
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom