Ουγγαρία Βουδαπέστη 2016 (πλήρης ταξιδιωτικός οδηγός)

tsip

Member
Μηνύματα
47
Likes
24
καλημερα παιδια , απο συναλλαγμα τι κανατε ? συμφερει να αγοραζεις με χρωστικη καρτα ? παμε 7/2 για 5 μερες
Εμεις ειχαμε απο την αρχη 10 χιλιαδες φιορινια απο εναν φιλο που ειχε γιατι ειχε παει προσφατα κ δεν τα εκανε ευρω....με αυτα αγορασαμε την καρτα απεριοριστων διαδρομων και μετα καναμε συναλλαγμα απο το ανταλλακτηρια...οπως και να χει οπως λεει κ ο vagar καποια μετρητα σε φιορινια θα πρεπει να εχετε γιατι δεν δεχονται ολοι καρτες
 
Last edited:

χ-πάνος

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
νησια πασχα,ν ζηλανδια
Last edited by a moderator:

χ-πάνος

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
νησια πασχα,ν ζηλανδια
Απίστευτη τιμή καλά έκανες και τα εκλεισες χωρίς δεύτερη σκεψη
και τωρα αμα δεις περιπου τοσο εχει απο καβαλα

ελπιζω να περασουμε καλα , θα σας εχω νεα !!! χαχα

οκ ευχαριστω και για το προγραμμα, εκλεισα και μια ξεναγηση με την freetour.com απο οτι διαβασα ειναι καλη για να δουμε θα σας εχω νεα !!
 
Last edited by a moderator:

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Μια εναλλακτική πρόταση για καφέ είναι το Zoo Cafe που βρίσκεται πολύ κοντά στην κλειστή αγορά.
Screenshot_20180207-120721.jpg
Με το που φτάσετε οι σερβιτόροι σας ενημερώνουν ότι η παραμονή σας δεν πρέπει να ξεπεράσει την μια ώρα. Το διαφορετικό που έχει αυτό το καφέ είναι ότι από το τραπέζι σας κάνουν παρέλαση διαφορά ζωάκια που μένουν για κάποιο διάστημα εκεί...Αν κάποιο ζωακι δεν το θέλετε μπορείτε να ζητήσετε να μην σας το φέρουν ..
Screenshot_20180207-120623.jpg

Οι τιμές είναι κανονικές απλά θέλει κράτηση αν μιλάμε για σαββατοκύριακο γιατι γίνεται χαμός...Θα ανεβάσω φώτο και από το μαγαζί για να πάρετε μια ιδέα..
 

VATANEN

Member
Μηνύματα
12
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
βαρσοβία - Κρακοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Τελικά μάλλον κάτι έχει το νερό στη Βουδαπέστη και όσοι έχουν πάει θέλουν να ξαναγυρίσουν.
Είμαι και εγώ απο αυτους που λάτρεψαν την Βουδαπέστη. Την είχα επσκευθεί το 2016 και θα την επισκεφθώ πάλι φέτος έστω και για μία ημέρα, αλλάζοντας όλο το πρόγραμμά μου.
 

VATANEN

Member
Μηνύματα
12
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
βαρσοβία - Κρακοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Το πρόγραμμα είναι 3 ημέρες Βιένη και μία ημέρα Μπραντισλάβα, έκοψα πάλι την Μπραντισλάβα(δεν μπορούσα να αντισταθώ) και θα πάω με τρένο Βουδαπέστη και θα φύγω απο εκεί με το αεροπλάνο
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Φίλε @vagar78 εξαιρετικός οδηγός. Από τους πιο κατατοπιστικούς και αναλυτικούς που έχω διαβάσει. Μακάρι να είχα τον οδηγό αυτόν πριν κάποια χρόνια που πήγα για 1η και μοναδική (δυστυχώς) φορά στην εξαιρετική αυτή πόλη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom