Ουγγαρία Βουδαπέστη 2016 (πλήρης ταξιδιωτικός οδηγός)

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αν έχεις ένα φίλο να σου στείλει λινκ θα πάρεις και 10% επιστροφή στην κάρτα σου...Στο πλαίσιο ανταμοιβης του booking είναι παίρνεις εσύ 10% επιστροφή κ αυτός 15 δολαρια ....Εγώ έτσι ταξίδεψα Ιταλία Πρωτοχρονιά Μια χαρά είναι το ξενοδοχείο εγώ πήγα να σας γλιτωσω αλλά θέλετε να πάτε πάνω από τα 400...
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
157
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αν έχεις ένα φίλο να σου στείλει λινκ θα πάρεις και 10% επιστροφή στην κάρτα σου...Στο πλαίσιο ανταμοιβης του booking είναι παίρνεις εσύ 10% επιστροφή κ αυτός 15 δολαρια ....Εγώ έτσι ταξίδεψα Ιταλία Πρωτοχρονιά αν δεν βρεις φίλο πες μου να σου στείλω το δικό μου...Μια χαρά είναι το ξενοδοχείο εγώ πήγα να σας γλιτωσω αλλά θέλετε να πάτε πάνω από τα 400...
Επειδή μου το έβγαζε Σούπερ ευκαιρία και " έχουμε μόνο ένα τελευταίο ,ο χρόνος μετράει αντίστροφα" έκανα μια κράτηση και σ` αυτο!!:)
Αύριο το πρωι βεβαίως πρέπει να ακυρώσω τη 1 για να είμαι σωστή και υπεύθυνη!!
Επομένως είμαστε ανάμεσα στο 1ο που σου άρεσε ως τοποθεσία και στο lion με το Fatal!!
(Γέλασα πολύ με το " με 20 Ε τρως όλο το φούρνο!!)
Η βοήθειά σου σε όλα τα επίπεδα...Ανεκτίμητη!!!:lol::lol:
Ευχαριστώ και για την πρόταση του λινκ...Τώρα όμως που έκανα την κράτηση μάλλον δε θα μπορεί να γίνει!!:(

Εσύ ποιό από τα 2 θα....ψήφιζες;;(Έχω και 10% έκπτωση στο fatal ;);))
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Το lion θα διάλεγα μπορείς να το κάνεις και τώρα αλλα θα πρέπει να ακυρώσεις την κρατηση κ να την κάνεις ξανά ....Αν δεν σε νοιαζει να τα 47 ευρώ άστο έτσι...
 
Μηνύματα
157
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Το lion θα διάλεγα
Αυτό λοιπόν αποφασισα κι εγώ!!!:xalara:

μπορείς να το κάνεις και τώρα αλλα θα πρέπει να ακυρώσεις την κρατηση κ να την κάνεις ξανά ....Αν δεν σε νοιαζει να τα 47 ευρώ άστο έτσι...
Τα 47 Ε με νοιάζουν πολύ( θα καλυπταν π.χ. το ένα γεύμα μας) αλλά νομίζω πως δεν μπορεί να γίνει γιατί είμαι ήδη genius μέλος στο booking και αυτή ήταν "μυστική" genius προσφορά με ισχύ 24 ώρες.
( κανονικά ήταν περίπου στα 1000Ε)
Μπορεί να γίνει άραγε σε επόμενη κράτηση;;...
Πάντως για άλλη μια φορά σ` ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις συμφέρουσες προτάσεις!!!:clap:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Παρακαλώ συζήτηση περί κωδικών, λινκ κτλ ας σταματήσει εδώ.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Παρακαλώ συζήτηση περί κωδικών, λινκ κτλ ας σταματήσει εδώ.
Τι πιο χρήσιμο σε κάποιον να πάρει 10% έκπτωση αν γίνεται, εγώ προέτρεψα την κοπέλα να βρει ένα φίλο της που έχει ενεργό λινκ και να της στείλει.Δεν ξέρω αν υπάρχει σχετικό τόπικ με το πρόγραμμα ανταμοιβής του booking γιατί με τόσα επιμέρους θέματα έχει χαθεί η μπάλα.Αν υπάρχει ας μεταφερθεί εκεί..Αν είναι κάτι κρυφό ή απαγορεύεται ο κόσμος που δεν το ξέρει να το μάθει και να το χρησιμοποιεί μπορείτε να το πείτε..
 
Μηνύματα
157
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Παρακαλώ συζήτηση περί κωδικών, λινκ κτλ ας σταματήσει εδώ.[/QUOTE]

Από το ύφος της γραφής σας, φαίνεται ότι κάτι πολύ λάθος έγινε..Η ιδέα του travelstories, εκτός των άλλων,είναι να βοηθάμε ο ένας τον άλλον με οποιαδήποτε πληροφορία είναι χρήσιμη και συμφέρουσα πρακτικά και οικονομικά.....Δεν καταλαβαίνω λοιπόν πού είναι το λάθος...
 

GeorgeTs

Member
Μηνύματα
7
Likes
7
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλησπέρα, τελικά δυστυχώς λόγω αναγκαστικής αλλαγής προγράμματος το road trip στην Βουδαπέστη παέι προς ακύρωση..:( Οπότε μοιραία θα ακυρώσω και την κράτηση του δωματίου που έχω κλείσει, είναι στην οδό Eotvos κοντά στην πλατεία Oktogon, κεντρικά δηλαδή. Η κράτηση είναι για 2 άτομα μέσω της πλατφόρμας airbnb, δεν ξέρω ποιά είναι η διαδικασία αλλά αν θέλει κάποιος να παει είναι από 20/8 μέχρι και 24/8 , δηλαδή 4 βράδια. Η κράτηση είχε γίνει στα 253 ευρώ .Εγώ μέσα στις επόμενες μέρες θα την ακυρώσω οπότε αν μπορώ να εξυπηρετήσω κάποιον, ευχαρίστως...
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Κρίμα ρε συ Γιώργο πωωω σε καταλαβαίνω γιατί την έχω πάθει και εγώ..Να υποθέσω ότι αν απλά ακυρώσεις δεν θα πάρεις ούτε ένα ευρω πίσω...
 

GeorgeTs

Member
Μηνύματα
7
Likes
7
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Άσε, είναι λίγο πίκρα γιατί καταλαβαίνεις τι προετοιμασία θα έχω κάνει και πόσο καιρό πριν μαζεύω πληροφορίες...αλλά δεν πάνε χαμένα, ευελπιστώ ότι θα το οργανώσω ξανά σύντομα. Αν ακυρώσω μέσα στις επόμενες μέρες παίρνω πίσω τα μισά μείον τα fees του airbnb οπότε κάτι γλιτώνω αλλά και πάλι..το βασικό είναι ότι δεν θα πάω o_O Το θέμα είναι ότι επειδή ξέρω πόσο δύσκολο είναι αυτές τις μέρες να βρεις δωμάτιο γι'αυτό αν μπορώ να βοηθήσω κάποιον που ψάχνει αυτόν τον καιρό ευχαρίστως να το κάνω.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ναι καλά έκανες κ το έβαλες εγώ σκεψου πήγα αεροδρόμιο κ δεν πέταξα κ τα χάσαμε ολα τα λεφτά από παντού...Θέλει λίγο υπομονή μετά να βρεις την κατάλληλη ευκαιρία για να πας ξανά...
 

GeorgeTs

Member
Μηνύματα
7
Likes
7
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Πωωωω αυτό και αν είναι πίκρα, θα έιχα σαλτάρει.... Τα πάντα είναι θέμα timing και ειδικά σε τέτοια ταξίδια που θέλουν μία οργάνωση. Αν κάτι δεν πάει καλά με το timing δυστυχώς χάλαει όλο...Αλλά όπως είπαμε καλά να είμαστε και όρεξη να οργανώνουμε καινούργια ταξίδια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.541
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom