Ουγγαρία Βουδαπέστη 2016 (πλήρης ταξιδιωτικός οδηγός)

giorgos vzr

Member
Μηνύματα
75
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
?
Εισαι απιστευτα κατατοπιστικος ευχαριστω πολυ για την ξεναγηση. Ποιο απο τα λουτρα ειναι πιο ωραιο να επισκεφτεις ? Μια τελευταια ερωτηση για τα λουτρα εκτος απο πετσετα τι αλλο χρειαζεται να εχεις?
Εννοείτε το μαγιό και σαγιονάρες . στα Széchenyi
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Σεζέζνι θα πήγαινα κ εγώ σε σύγκριση με Γκελέρτ κ Ρούντας που έχω πάει... Αν σας βγαίνουν οι μέρες ίσως θυσίαζα και μια για να κάνω στα ρούντας στην ταράτσα με θέα τον Δούναβη... Σαγιονάρες-μαγιό- πετσέτες και ζεστό ντύσιμο μετά γτ από την απόλυτη ζέστη θα βρεθείτε στο κρύο..
 

sunny7

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Είμαι Βουδαπέστη τωρα. Με έχει βοηθήσει αφανταστα το οτι διαβασα και τις 137 σελιδες του θέματος. Το μονο που δεν εχω κατάφερει είναι να βρω αν χρειαζεται να χτυπησω για πρωτη φορα το εβδομαδιαιο εισιτηριο (καπου εχει αναφερθεί) και απο που ξεκινάνε τα καραβακια d11, d12. Εχω να προτείνω το εστιατοριο lescot καθως έχει νοστιμο και οικονομικο φαγητο.
 

Attachments

Last edited:

Sam-chal

Member
Μηνύματα
869
Likes
1.930
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Είμαι Βουδαπέστη τωρα. Με έχει βοηθήσει αφανταστα το οτι διαβασα και τις 137 σελιδες του θέματος. Το μονο που δεν εχω κατάφερει είναι να βρω αν χρειαζεται να χτυπησω για πρωτη φορα το εβδομαδιαιο εισιτηριο (καπου εχει αναφερθεί) και απο που ξεκινάνε τα καραβακια d11, d12. Εχω να προτείνω το εστιατοριο lescot καθως έχει νοστιμο και οικονομικο φαγητο.
Ίσως αυτός ο χάρτης να σε βοηθήσει.
1648446755184.png
 

sunny7

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Με βοηθησε ο χάρτης να βρω την d12 αλλα δυστυχώς για καποιο λογο τα καραβακια δεν λειτουργούν.. Αξιοσημειωτη ήταν η επιστροφή μας προς το τρενο καθως ηταν σαν τον εφιαλτη στο δρομο με τις λεύκες.
 

Attachments

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με την εφαρμογή mtrip?
Δυστυχώς δεν λειτουργεί πια, σαν εναλλακτικη προτείνω να γκουγκλάρεις όποια σημεία της πόλης σε ενδιαφέρουν (αξιοθέατα,μαγαζιά) και να τα αποθηκεύσεις στον χάρτη. Έτσι ανοίγοντας τους χάρτες όταν είσαι στην πόλη θα έχεις μια εικόνα για το που βρίσκονται όλα αυτά που έχεις αποθηκεύσει και ποιο είναι κοντα σου εκείνη την στιγμή. Το σημαντικότερο είναι ότι επιλέγοντας το θα μπορεί να σε οδηγήσει το gps χωρίς να χάνεις χρόνο.
 

Attachments

Last edited:

Aleli Papa

Member
Μηνύματα
16
Likes
4
Δυστυχώς δεν λειτουργεί πια, σαν εναλλακτικη προτείνω να γκουγκλάρεις όποια σημεία της πόλης σε ενδιαφέρουν (αξιοθέατα,μαγαζιά) και να τα αποθηκεύσεις στον χάρτη. Έτσι ανοίγοντας τους χάρτες όταν είσαι στην πόλη θα έχεις μια εικόνα για το που βρίσκονται όλα αυτά που έχεις αποθηκεύσει και ποιο είναι κοντα σου εκείνη την στιγμή. Το σημαντικότερο είναι ότι επιλέγοντας το θα μπορεί να σε οδηγήσει το gps χωρίς να χάνεις χρόνο.
Ευχαριστώ πολύ.Το έχω ήδη κάνει αυτό.Απλαψελεγα μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή να οργανώσω κατά ημέρα τα πράγματα που θέλω να δω για να κερδίσω χρόνο.Θα έχω 4 διανυκτερεύσεις.
 

gritsino

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
καλησπερα. τελικα ισχυει η εβδομαδιαια καρτα μεταφορων και για το καραβακι (τις διαδρομες που γραφεις) ή εχει αλλαξει κατι; ευχαριστω
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
καλησπερα. τελικα ισχυει η εβδομαδιαια καρτα μεταφορων και για το καραβακι (τις διαδρομες που γραφεις) ή εχει αλλαξει κατι; ευχαριστω
Η κάρτα ισχύει αλλά πρέπει να δούμε πότε ξεκινάνε τα δρομολόγια για τα καραβάκια γτ τον χειμώνα δεν λειτουργούσαν για κάποιους μήνες ...
 

gritsino

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
οταν παμε δεν χρειαζεται plf. στην επιστροφη για ελλαδα χρειαζεται; γυρναω μεσω μιλανου.
επισης παω δευτερα μεσημερι εως πεμπτη, τι προτινετε να δω; ευχαριστω
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
οταν παμε δεν χρειαζεται plf. στην επιστροφη για ελλαδα χρειαζεται; γυρναω μεσω μιλανου.
επισης παω δευτερα μεσημερι εως πεμπτη, τι προτινετε να δω; ευχαριστω
Δεν χρειάζεται ούτε στο πήγαινε στην Βουδαπέστη ούτε στο ελα στην Ελλάδα αλλά χρειάζεται στο Μιλάνο...Ποιες ημερομηνίες πάτε Ουγγαρία;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.369
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom