Ρουμανία "Βουκουρέστι και θερμαλ σπα" γιατί ο παράδεισος δεν μπορεί να περιμένει

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ο δικος μας παντως ηξερε καλα αγγλικα και μαλιστα πιασαμε ψιλοκουβεντα.Επισης επειδη του ειπαμε οτι θα παμε και μπρασοφ, ρωτησε πως θα φτασουμε εκει προφανως μηπως δεν ειχαμε κλεισει ωστε να παμε με την εταιρια τους.Κατι ακομα που ξεχασα ειναι οτι αν και η σελιδα γραφει ευρω, καλο θα ειναι να υπαρχουν χρηματα και στο τοπικο νομισμα γτ οταν πηγα να τον πληρωσω σε ευρω δεν τα δεχτηκε και πηγε να μας ριξει λιγο στην ισοτιμια ,αλλα τον εβαλα στην θεση του;)
Εγώ ο σκοπός που τον έκλεισα ήταν να μην αναγκαστω να κάνω συνάλλαγμα από Ελλαδα και να κανω οταν φτασω εκει, οπότε πλήρωσα μέσω κάρτας τη στιγμή της κράτησης.
 

Menelaos83

Member
Μηνύματα
103
Likes
88
Καλα εκανες ,απλα επειδη οπως ειπες εκτος απο σενα δεν ειχαμε αλλη κριτικη για την εταιρια το φοβηθηκα λιγο μεσω καρτας.Ολα καλα ομως.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Όταν προπληρώνεις όπως έκανα στη Τουρκία (και τελικά δεν με άφησαν να ταξιδέψω) σε περίπτωση ακύρωσης δεν παίρνεις τίποτα πίσω ακόμα και αν δεν πάει ο οδηγός και κάτσει να πίνει καφέ στο γραφείο..Έχει το ρίσκο του αλλά προκειμένου να μην μπλέξουμε με ισοτιμίες, στρογγυλοποιήσεις προς τα πάνω ή να τρέχουμε για συνάλλαγμα Ομόνοια είπαμε καλύτερα έτσι. Όπως βολεύει τον καθένα αλλά πιστεύω το βασικό του πλεονέκτημα ήταν ότι (πέρα από την άνετη μεταφορά) πήγαμε χαλαροί μετά στο κέντρο και κάναμε συνάλλαγμα με την ησυχία μας.
 

loukis

Member
Μηνύματα
23
Likes
6
Μπράβο @vagar78 πραγματικά απίστευτη δουλεία . Μεγάλη βοήθεια για εμένα που προγραματίζω να επισκευτώ το Βουκουρέστι
 

Valantiss

Member
Μηνύματα
34
Likes
15
Δεν μπορώ να πω πως είναι πόλη σαν την βουδαπεστη πχ αλλα εχει τοσα καλα οπως όμορφα πάρκα, την παλιά πόλη, ΤΑ ΘΕΡΜΑ ΣΠΑ, το γευστικότατο φαγητό σε απίστευτα χαμηλή τιμή που οποίος θελήσει να παει, να το κανει χωρίς ενδοιασμό. 4 μερες στο βουκουρεστι ηταν αρκετές Δεν μπόρεσα να παω σε κάστρα και χωριά εκτός αλλα θα ξανα πήγαινα βουκουρεστι άνετα. Βουκουρεστι =σπα=φαγητό =τέλειο
 

ALIKIT

Member
Μηνύματα
10
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΤΙΑ ΑΜΕΡΙΚΗ
Τσέκαρε στην ιστορία την φωτογραφία που ανέβασα με τη μεταφορά μας από το αεροδρόμιο ..Επαγγελματίες ηρθαν στην ώρα τους (με αμαξαρα) και μας αφησαν στη πόρτα του ξενοδοχείου. .Η τιμή τους ήταν σούπερ, μειονέκτημα οτι δεν μιλούσε καλά Αγγλικά ο οδηγός αλλά μην νομίζεις ότι ανοίξαμε και κουβέντα ....Μπορείς να ψάξεις μήπως βρεις κ άλλους.Πιστεύω αξίζει καλύτερα από ουμπερ ιδιαιτερα αν έχουν ίδια τιμή...Θα κερδίσετε αρκετή ώρα κ μπορειτε να πατε να αφήσετε τα πράγματα ξενοδοχειο κ να πάτε βόλτα.Γυρίζετε αργοτερα για να κάνετε τσεκ ιν.
Καλησπερα
Η ιστορια σου ειναι πολυ κατατοπισττικη γιατι θα παω στο Βουκουρεστι τον Νοεμβριο και με βοηθησε πολυ. Μπορεις να μου πεις πια εταιρεια χρησιμοποιησες για τις μεταφορες? Επισης αν παρω εισητηριο για το Palm στα spa μπορω να κλεισω μασαζ η πρεπεινα παρω το elisium?
Aliki
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπερα
Η ιστορια σου ειναι πολυ κατατοπισττικη γιατι θα παω στο Βουκουρεστι τον Νοεμβριο και με βοηθησε πολυ. Μπορεις να μου πεις πια εταιρεια χρησιμοποιησες για τις μεταφορες? Επισης αν παρω εισητηριο για το Palm στα spa μπορω να κλεισω μασαζ η πρεπεινα παρω το elisium?
Aliki
Μεταφορά είχαμε κλείσει από το Bucharest Airport Taxi | Book Online - Taxi Bucharest...
Η αλήθεια είναι ότι έχει περάσει καιρός από τότε που πήγαμε και δεν τα θυμάμαι πολύ καλά, ένα παραπάνω γιατί εμείς δεν κάναμε μασάζ παρά μόνο σε κάποια κρεββάτια με κέρματα..Δεν ξέρω αν μπορεί να βοηθήσει ο @greco που πήγε πιο πρόσφατα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.617
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom