Ρουμανία Βουκουρέστι

Menelaos83

Member
Μηνύματα
103
Likes
88
Δεν χρειαζεται να λογομαχουμε για το τιποτα. Ειχε καποιες ατυχιες ο θανος που σε αλλους δεν συνεβησαν(πχ και σε μενα στην βαρκελωνη στη ραμπλα μου κολλαγαν κατι μαυροι για να πουλησουν μπαφο)παρολα αυτα δεν εδωσα καν σημασια ομως συνεβη.Επισης μπορει το ποσταρισμα του να βγαζει εναν αρνητισμο για το βουκουρεστει αλλα δεν πιστευω οτι ηταν αυτη η προθεση του.Ανεφερε τα κακως κειμενα και εως εκει.Κλεινονταςκαι επειδη δεν υπαρχει λογος να συνεχιστει θα επαναλαβω οτι ο καθενας ειναι υπευθυνος για τις επιλογες του σε ενα ταξιδι και αναφερομαι σε ξενοδοχεια ,μπαρ αμφιβολου ποιοητας κλπ.
Αυτα απο μενα και μην χαλιεστε, κανουμε ταξιδια για να περναμε καλα και μετα απο χρονια να λεμε ποσο ωραια ηταν καθε μερος που επισκεφτηκαμε.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Δεν χρειαζεται να λογομαχουμε για το τιποτα. Ειχε καποιες ατυχιες ο θανος που σε αλλους δεν συνεβησαν(πχ και σε μενα στην βαρκελωνη στη ραμπλα μου κολλαγαν κατι μαυροι για να πουλησουν μπαφο)παρολα αυτα δεν εδωσα καν σημασια ομως συνεβη.Επισης μπορει το ποσταρισμα του να βγαζει εναν αρνητισμο για το βουκουρεστει αλλα δεν πιστευω οτι ηταν αυτη η προθεση του.Ανεφερε τα κακως κειμενα και εως εκει.Κλεινονταςκαι επειδη δεν υπαρχει λογος να συνεχιστει θα επαναλαβω οτι ο καθενας ειναι υπευθυνος για τις επιλογες του σε ενα ταξιδι και αναφερομαι σε ξενοδοχεια ,μπαρ αμφιβολου ποιοητας κλπ.
Αυτα απο μενα και μην χαλιεστε, κανουμε ταξιδια για να περναμε καλα και μετα απο χρονια να λεμε ποσο ωραια ηταν καθε μερος που επισκεφτηκαμε.
Αυτό ακριβώς! Μα το ξανά λέω περάσαμε πολύ ωραία στο ταξίδι όμως επισήμανα κάποια πραγματα! Πρέπει να είσαι από τους λίγους που καταλαβαινουν τι έγραψα!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Αν είχες διαβάσει την όλη κουβέντα δεν είχε γίνει καθόλου έτσι! Μίλαγα και με την vili και την @maria91 η Μαρία μου είπε να κλείσω εκεί που εκλεισα..Οπότε εφόσον μου απάντησε η μια από της 2 κυρίες που μίλαγα εκλεισα εκεί! Δεν εκλεισα ότι μου καρφώθηκε στο μυαλό. Είχα 2 επιλογές εκλεισα μάλλον την χειρότερη! :cry:
Εγω καταληγω στο συμπερασμα οτι δεν εμπιστευομαστε ξανα τα διαμερισματα της booking:haha:αν ειχες ψαχτει μεσω airbnb ισως να βρισκες και στη παλια πολη κατι που να σου ταιριαζε..πχ και το δικο μας ηταν μεσα σε μια παλια πολυκατοικια,που εμπαινες στο ανσανσερ και ελεγες τωρα θα μεινω μεσα αλλα το διαμερισμα ηταν ολο ανακαινισμενο και ολοκαινουργιο οποτε δε μας κακοφανηκε..και σ αλλο συμφορουμιτη που το προτεινα και εμεινε,εμεινε φουλ ευχαριστημενος και αυτος...την επομενη φορα(αν υπαρξει)να το κανονισεις σκ το ταξιδι μαζι με τα θερμαλ(ενας λογος που θα θελα να ξαναπαω και εγω εκει γιατι δε προλαβα την πρωτη φορα)
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Επίσης έχει καταντήσει κουραστικό επειδη έγραψα την γνώμη μου έχετε πέσει να με φάτε επειδη δεν ακούτε αυτά που θέλετε να ακούσετε! Είπαμε παντού μπορεί να συμβεί. Εμας μας συναιβει εκεί. Να μην το γράψω δηλαδή για να μην σας στεναχωρήσω ?
Νομίζω ότι ο λόγος που πολλοί χαλάστηκαν είναι το ύφος με το οποίο κατέθεσες την εμπειρία σου και όχι η γνώμη σου καθαυτή.
Προσωπικά το Βουκουρέστι δεν με ενθουσίασε σαν πόλη, αλλά καθαρά λόγω προσωπικού γούστου. Έχω πάει δύο φορές (την πρώτη τελείως μόνη και τη δεύτερη με γυναικοπαρέα) και δεν ένιωσα καμία μα καμία ανασφάλεια. Μπορεί σε κάποιον να τύχουν κάποια "περίεργα" σκηνικά στην ίδια του την πόλη ή ακόμα και σε "αποστειρωμένους" προορισμούς όπως το Λουξεμβούργο πχ. Το ότι αυτός είχε μερικές ατυχίες δε σημαίνει όμως ότι αντικειμενικά το μέρος ενέχει κινδύνους.

Εγω καταληγω στο συμπερασμα οτι δεν εμπιστευομαστε ξανα τα διαμερισματα της booking:haha:αν ειχες ψαχτει μεσω airbnb ισως να βρισκες και στη παλια πολη κατι που να σου ταιριαζε..
Σε διάφορους πάντως προορισμούς έχω δει διαμερίσματα να είναι καταχωρημένα τόσο στην booking, όσο και στο airbnb. Οπότε δεν καταλαβαίνω πού κολλάει αυτό που λες (εκτός κι αν θες να πεις κάτι άλλο που δεν πιάνω). :rolleyes-80:
 

Kyriele02

New Member
Μηνύματα
4
Likes
8
Δε θα έλεγα πως αυτά που συνέβησαν στον συταξιδιώτη μπορούν να χαρακτηριστούν ακριβώς "ατυχίες". Υπάρχουν προορισμοί λιγάκι πιο επικύνδινοι από άλλους, δεν είναι ρατσιστικό αυτό αλλά μια προσωπική άποψη. Προσωπικά θεωρώ το Βουκουρέστι μια πόλη αρετά βελτιμένη από αυτό που ήταν πριν από χρόνια (όπως τουλάχιστον είχα πληροφορηθεί ότι ήταν), αλλά και αρκετά επικίνδυνη σε κάποιες περιπτώσεις όπως άλλωστε συμβαίνει και σττη Σόφια.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τα μηνύματα που δεν αφορούν το θέμα (και το φόρουμ) διαγράφηκαν. Παρακαλώ να μείνει η κουβέντα on topic.
 

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Ο Γυρος του Κοσμου
Για Βουκουρεστι ποιο ειναι το καλυτερο σημειο να μεινουμε?
Θα κατσουμε 3 μερες...
 

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Ο Γυρος του Κοσμου
Δεν εχουμε θεμα απο περπατημα...γενικα περπαταμε πολυ...
Απλα θα προτιμουσαμε μια ασφαλης περιοχη και κοντα στη νυχτερινη ζωη...
 

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Ο Γυρος του Κοσμου
Τελεια!!!
Πως ακριβως λεγεται ωστε να την ψαξω?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.420
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom