Βουλωμενα αυτια

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μα τον Τουτατη! ..τετοιο θεμα δεν θα εχει ματακουστει στο φορουμ.
Στα τελευταια 3 ταξιδια εχουν αρχισει να βουλωνουν ενοχλητικα τα αυτια μου και στην απογειωση και στην προσγειωση ..σε σημειο να πονανε κιολας και να αργουν να επανελθουν.Γενικα ακοολογικα δεν εχω θεματα .Δοκιμασα να μασαω τσιχλα που λενε ,αλλα δεν ειδα μεγαλη προκοπη.
Σας συμβαινει αυτο?Καμια συμβουλη?
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Το dexa rhinaspray το εχεις δοκιμασει;
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οχι και πρωτη φορα το ακουω.
Τι ειν τουτο?
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
θα σου στειλω πμ, καλο ειναι να μην δινουμε πλ για φαρμακα δημοσια
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Αν κάποιος είναι κρυωμένος ή έχει κάποια ίωση έστω και ελαφράς μορφής, είναι περισσότερο ευάλωτος. Εγώ το έπαθα όταν επέστρεφα άρρωστος από κατάρ (είχα κρυώσει στην Κίνα από τα κλιματιστικά τους)στην Αθήνα και πέρασαν πέντε μέρες για να ξεβουλώσουν τα αυτιά μου.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Συμφωνώ Σταύρο.

επιπρόσθετα, με αφορμή τις καταδύσεις, ανακάληψα θεματάκι που είχα με τις ευσταχιανές. Πήρα κάποια φάρμακα και έκτοτε δεν ξανά ενοχλήθηκα σε πτήση.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.385
Likes
9.315
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Αν κάποιος είναι κρυωμένος ή έχει κάποια ίωση έστω και ελαφράς μορφής, είναι περισσότερο ευάλωτος. Εγώ το έπαθα όταν επέστρεφα άρρωστος από κατάρ (είχα κρυώσει στην Κίνα από τα κλιματιστικά τους)στην Αθήνα και πέρασαν πέντε μέρες για να ξεβουλώσουν τα αυτιά μου.

Πράγματι...Μου παρουσιάστηκε σοβαρό πρόβλημα τη χρονιά που ήμουν Αγγλία και πηγαινοερχόμουν συχνά με αεροπλάνο,μία από αυτές είχα 39 πυρετό και μετά πήγα κατευθείαν νοσοκομείο...Είχαν βουλώσει τα αυτιά μου, με έντονο και φρικτό πόνο...Πήγα μετά σε γιατρό και μου είπε ότι έχω aeroωτίτιδα και από τότε βάζω ειδικές σταγόνες στη μύτη για να ανοίξει όλο το σύστημα...
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Επειδή είχα και εγώ σοβαρό πρόβλημα που προέκυψε απο απροσεξία μου στις καταδύσεις ,2-3 μέρες πριν τη πτήση παίρνω απ ένα χάπι aerius ή xozal και
αποσυμφορητικα σπρέυ..
Ευτυχώς στις τελευταίες πτήσεις δεν αντιμετώπισα πρόβλημα!!!
Και πάντα τσίχλα!!!
 

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.855
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
τι επαθες στις καταδυσεις;;;

ΥΓ συνηθως αυτο στο αεροπλανο το παθαινεις οταν εισαι αρρωστος ή εχεις ωτιτιδα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.722
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom