Βέλγιο Βρυξέλλες και ημερήσιες εκδρομές

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Γιατί η Αμβέρσα είναι? Αν 2 πόλεις δεν πρέπει να ξεπετάξεις στις κάτω χώρες, αυτές είναι αυτές οι 2 οι συγκρεκριμένες....
Συμφωνω δεν ειναι , αλλα ετσι οπως εχει κανει το πλανο του , η Αμβερσα μου φαινεται πιο λογικη λυση απο το Αμστερνταμ
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α.

gone

Member
Μηνύματα
110
Likes
28
Το Αμστερνταμ είναι από μόνο του προορισμός. Μην έχεις την παραμικρή αμφιβολία ότι θα το κάψεις. Ούτε μυρουδιά δε θα πάρεις. Για να το δείς και να το περπατήσεις συν μουσεία θέλεις 4-5 ημέρες, τόσες χρειάσθηκα εγώ τουλάχιστον.
Έχω ακούσει το ίδιο και για την Αμβέρσα (για λιγότερες μέρες όμως) αν και δεν έχω πάει, οπότε ο taver ίσως έχει δίκιο.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Το Αμστερνταμ είναι από μόνο του προορισμός. Μην έχεις την παραμικρή αμφιβολία ότι θα το κάψεις. Ούτε μυρουδιά δε θα πάρεις. Για να το δείς και να το περπατήσεις συν μουσεία θέλεις 4-5 ημέρες, τόσες χρειάσθηκα εγώ τουλάχιστον.
Έχω ακούσει το ίδιο και για την Αμβέρσα (για λιγότερες μέρες όμως) αν και δεν έχω πάει, οπότε ο taver ίσως έχει δίκιο.
Συμφωνω.Αμστερνταμ δεν παμε.Τωρα για Αμβερσα,μπορει να εχετε δικιο.Αλλα με ενδιαφερει μονο το ιστορικο κεντρο,χωρις μουσεια,οποτε γιατι οχι ημερησια;
Ετσι και αλλιως εχω ηδη βαλει αλλες 5 Βελγικες πολεις,περα απο τις Βρυξελλες,στο προγραμμα,οποτε με την Αμβερσα ειμαι κομπλε.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Απο ο,τι βλεπω στο διαδικτυο,θα χρειαστω ομπρελα και σακακι.Ψυχρα θα εχει σ'αυτες τις χωρες τελη Ιουλιου και ελπιζω να μην με δυσκολεψει στην εξερευνηση των πολεων.Απο τους περσινους καυσωνες,στις φθινοπωρινες θερμοκρασιες και τις βροχουλες.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Για να μου πειτε οι γνώστες.Ξερει κανεις για την ημερησια καρτα για τις συγκοινωνιες των Βρυξελλων;
Η ερωτηση μου ειναι αν,ακυρωνεις το εισιτηριο,μονο την πρωτη φορα ή τη βαζεις στο μηχανημα καθε φορα,οχι μονο οταν αλλαζεις μεσο μεταφορας αλλα και οταν απλως μπαινεις στους διαφορους σταθμους του μετρο,για να παρεις τους συρμους.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Μολις επιστρεψαμε απο Benelux,με τις καλυτερες των εντυπωσεων,παρα τον αστατο καιρο που ηθελε να μας δυσκολεψει!Αναμεινατε συντομα,για ταξιδιωτικη ιστορια!
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τα πάντα όλα...
Σύντομα όμως για να μας εμπνεύσεις και εμάς....
 

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο !!!!
Επειδή και εγώ θα πάω σε λίγες ήμερες στις Βρυξέλλες θα ήθελα κάποιες πληροφορίες. Aν μπορεί κάποιος να με βοήθησε στην επιλογή που σκέφτομαι να κάνω μεταξύ κάποιων πόλεων. Εκτός απο Μπριζ και Γάνδη που εχω πάει δυο φορές τι θα μου προτείνατε να δω από τις παρακάτω πόλεις :Leuven, Μechelen,Namour, Dinant, Maastricht μόνο σαν πέρασμα γιατί θέλω να δω το Αahen (Γερμανια). Αυτό που σκέφτομαι να δω είναι Leuven ή Μechelen, Dinant και Aaahen. Θα έχουμε αυτοκίνητο και διαθέσιμες περίπου 2 ημέρες για αυτές τις πόλεις. Επίσης απορία μου είναι αυτό το show "Sound and light" στην Grand-Place συνεχίζει να υπάρχει και αν ναι ποια ώρα γίνεται;
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Το Ααχεν ειναι παρα πολύ ωραίο,το ίδιο και το leuven το οποίο ειναι ομορφότερο απο το mechelen.Εαν μπορείς και σε παίρνει η ώρα κανε μια ΣΤΑΣΗ στο Monschau.

Το Maastricht έτσι και έτσι.
 
Last edited by a moderator:

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο !!!!
Το Maastricht έτσι και έτσι.
Στο Maastrict θα παω μονο αν παω στο Αaahen γιατι ειναι στο δρομο μου αλλιως και εγώ δεν πιστεύω να αξίζει απο αυτα που διαβασα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.765
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom