Βόρεια Εύβοια

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Καλημέρα!
Για βόρεια Εύβοια για ένα ζευγάρι 25 χρόνων πού προτείνετε διαμονή?
Μας είπαν να αποφύγουμε Αγία Άννα γιατί είναι όλα καμμένα και να δούμε για Λίμνη.
Επίσης μας ψήνει Αιδηψό για ιαματικά αλλά νομίζω πάνε μόνο μεγάλες ηλικίες και πιστεύω θα ξενερωσουμε.
Τι προτείνετε εσείς?
Η Λίμνη είναι καλή επιλογή αλλά φυσικά χωρίς πολύ(έως ελάχιστη) νυκτερινή ζωή.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.769
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Καλημέρα!
Για βόρεια Εύβοια για ένα ζευγάρι 25 χρόνων πού προτείνετε διαμονή?
Μας είπαν να αποφύγουμε Αγία Άννα γιατί είναι όλα καμμένα και να δούμε για Λίμνη.
Επίσης μας ψήνει Αιδηψό για ιαματικά αλλά νομίζω πάνε μόνο μεγάλες ηλικίες και πιστεύω θα ξενερωσουμε.
Τι προτείνετε εσείς?
Και στη Λίμνη είναι όλα καμένα. Ενδεχομένως Βασιλικά/Ελληνικά, είναι κοντά αυτά τα 2 με συμπαθητικές παραλίες προς το Αιγαίο και περιοχές που οριακά δεν κάηκαν.

Πάντως σε κανένα μέρος δεν έχει νυχτερινή ζωή, μόνο κάποια ταβερνάκια. Το Πευκί έχει ωραίο φαγητό και ας το πούμε και 2 μαγαζιά να πεις ότι ήπιες ένα ποτό, αλλά η παραλία του δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.

Επίσης κοντά στο Κάβο, πολύ ωραίες παραλίες και τα Λιχαδονήσια ακριβώς απέναντι.
 

Eva1993

Member
Μηνύματα
5
Likes
6
Καλησπέρα λέμε να πάμε για σαββατοκύριακο σε κάποιον από τους δήμους της Βόρειας Εύβοιας που συμμετέχουν στο Εύβοια pass, επειδή κέρδισα.
Για ζευγάρι που θέλει παραλίες, καλό φαγητό,περατζαδα, αξιοθέατα ποιο δήμο να επιλέξουμε ως βάση μας;

Αμάξι θα έχουμε. Θα γυρίσουμε το μέρος αλλά θέλουμε να έχουμε μια βάση ώστε να είμαστε σχετικά κοντά σε όλα;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Καλησπέρα λέμε να πάμε για σαββατοκύριακο σε κάποιον από τους δήμους της Βόρειας Εύβοιας που συμμετέχουν στο Εύβοια pass, επειδή κέρδισα.
Τέτοια εποχή και για σκ, αν ήμουν στη θέση σας θα πήγαινα στην Αιδηψό και θα έλιωνα στα σπα! 🤤🤤🤤
Τέλος πάντων....Στην Αγία Άννα το χωριό είναι στο βουνό και δεν έχει τίποτα, ενώ κάτω στη παραλία υπάρχει το κάμπινγκ και γενικά για να φας και να πιείς, αλλά δεν ξέρω τι θα έχει απο κόσμο αυτή την εποχή. Στο Πευκί, αν δεν φυσάει, η παραλία είναι καλή, αλλά δεν έχω κάνει μπάνιο γιατί είχε πολύ αέρα....Στην Αιδηψό επίσης δεν ξέρω τι θα έχει απο κόσμο τέτοια εποχή, όμως υπάρχουν οι παραλίες στη Γιάλτρα (όπως και τα λουτρά) και τα Λιχαδονήσια. Τέλος η Λίμνη είναι ο πιο όμορφος οικισμός βόρεια! Αν δεν είστε και πολύ της βραδινής εξόδου, θα έλεγα να μείνετε στη Λίμνη, έχει τα πάντα απο φαγητό αλλά δεν έχει μπαράκια κτλ. Σε φώτισα θα μου πεις τώρα.....

Σύμφωνα με αυτό που είπες:
Για ζευγάρι που θέλει παραλίες, καλό φαγητό,περατζαδα, αξιοθέατα ποιο δήμο να επιλέξουμε ως βάση μας;

Αμάξι θα έχουμε. Θα γυρίσουμε το μέρος αλλά θέλουμε να έχουμε μια βάση ώστε να είμαστε σχετικά κοντά σε όλα;
Αιδηψός και Λίμνη. Σε όλα όμως δεν θα είστε κοντά (πχ Αγία Άννα)
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός

Eva1993

Member
Μηνύματα
5
Likes
6
Έχω σκοπό να διαβάσω τα πάντα από αυτές τις σελίδες αν και ο χρόνος πιέζει.απλα δεν ξερω αν έχει μείνει τίποτα από αυτά που θα διαβάσω και θα δω στις σελίδες,όσα έχουν γραφτεί προ φωτιών

Ευχαριστώ πολύ και παλι
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
To Εύβοια pass γι αυτό το λόγο βγήκε, να ενισχύσει τις πληγείσες περιοχές. Τι να πούμε εμείς που πήγαμε στα Κρέστενα το 2008 μετά τη μεγάλη φωτιά χωρίς Κρέστενα pass.....
Πάντως αν θέλεις να αποφύγεις τα καμένα μπορείς. Με πλοίο απο Αρκίτσα στην Αιδηψό και αν πάτε μόνο προς Γιάλτρα και Λιχαδονήσια δεν θα δείτε τίποτα καμένο.
 

Eva1993

Member
Μηνύματα
5
Likes
6
Πάμε Αιδηψό αύριο πρωί.
Λέμε αύριο βόλτα προς Κάβο Λιχαδονήσια, μεθαύριο προς Πευκί και τελευταία μέρα γύρω από Αιδηψό ίσως φτάσουμε μέχρι Λίμνη.
Θα φύγουμε Κυριακή βράδυ με το τελευταίο πλοίο από Αρκούδι.
Κανένα καλό μέρος για ποιοτικό φαί στα μέρη που θα πάμε;
Ή γενικά οποιαδήποτε άλλη πληροφορία για παραλία ή αξιοθέατα;
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Αξίζει από άποψη κίνησης το βράδυ να μείνουμε Αιδηψό για τρία βράδια και πού αλλού θα μας λέγατε να πάμε άλλα τρία βράδυ στην Εύβοια (ή και εκτός Εύβοιας - Καμένα Βούρλα μήπως;) για να δούμε και εκείνη την περιοχή;
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Καλησπέρα. Κλείσαμε τέσσερις μέρες στα λουτρά Αιδηψού για ξεκούραση και να δούμε και 2-3 όμορφα πράγματα. Σίγουρα μία μέρα θα πάμε στη Λίμνη και ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να επισκεφτούμε και τις Ροβιές. Επίσης προς Γιάλτρα να πάμε; Ουσιαστικά επειδή αύριο θα ταξιδεύουμε από Μακεδονία προς Αιδηψό μάλλον δεν θα κάνουμε κάποια περιήγηση εκτός αν υπάρχει κάτι ενδιαφέρον στο δρόμο μας. Θα προσπαθήσω να διαβάσω και τις σελίδες του παρόντος θέματος αν και δεν ξέρω αν θα προλάβω.
Αυτά και ευχαριστώ προκαταβολικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.580
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom