British Airways Βritish airways

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.944
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Σήμερα ήθελα να κλείσω εισιτήρια για Χριστούγεννα, για 2 ζευγάρια για Λονδίνο. Κοίταζα τις προσφορές στο site της British flight+hotel απο την Κυριακή και σήμερα που πήγα να κλείσω μου βγάζει 350 ευρώ παραπάνω την τιμή ανά ζευγάρι. Σβήνω τα cookies, ψάχνω, τα ίδια. Αποφασίζω λοιπόν να μεταθέσω λίγο τις ημερομηνίες και βρίσκω καλή τιμή. Προσπαθώντας να κλείσω για 4 άτομα μαζεμένα μου "τσίμπαγε" λίγο την τιμή και θεώρησα ότι πέφτουμε πάνω σε λίγο πιό ακριβό εισιτήριο. Ετσι αποφασίζω να κλείσω το κάθε ζευγάρι ξεχωριστά. Κάνω την πρώτη κράτηση, όλα καλά. Πάω να κάνω την δεύτερη κράτηση, αμέσως μετά, και δεν πιστεύω στα μάτια μου αυτό που βλέπω. Η τιμή του ίδιου πακέτου 6 διανυκτερεύσεων εχει ανέβει κατά 1300 ευρώ! Για να πετύχω την καλή τιμή μου δίνει άλλες ώρες πτήσεων. Το περίεργο είναι ότι η βραδυνή πτήση που θέλω (γιατί αυτή ακρίβινε πολύ) την δίνει στο economy διπλάσια τιμή απο business. Αλλά στο πακέτο δεν με αφήνει να διαλέξω business.

Τί γίνεται?
Πέρα από τα cookies, δικίμασε να μπεις από άλλο browser ή και να αλλάξεις IP (κλείνοντας και ξανανοίγοντας μετά από λίγο το modem).
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Δεν ξερω τι μπορει να γινεται αλλα δοκιμασε το εξης : δες τις τιμες των εισητηριων μονο, κ ψαξε τιμη για το ξενοδοχειο ξεχωριστα. Το ειχα δοκιμασει ψαχνοντας καποτε κ ουσιαστικά δεν υπήρχε εκπτωση αν τα εκλεινα πακετο.
Αφήστε το, έχω εντυπωσιαστεί το πόσο γρήγορα αλλάζουν οι τιμές στο δρομολόγιο που θέλω. Το τσεκάρισα και με ταξιδιωτικο γραφείο και είναι όντως έτσι. Τώρα βλέπω αρκετά καλύτερες τιμές για τν πτήση απο opodo και λέω να το εμπιστευτώ.

Τί λέτε?
 

JOANNOULA

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Γεια σας! Εχω κλεισει εισιτηρια για νεα υορκη για το καλοκαιρι με british με economy θεσεις χωρις βαλιτσα και θα ηθελα να ξερω εαν μπορω να κανω check in στο αεροδρομιο κατα την αναχωρηση μου αντι για online. Ο λογος που ρωταω ειναι γιατι θελω να αποφυγω να μας βαλουν σε τυχαιες θεσεις (λογω φοβου θελω να ειμαι στο παραθυρο) αλλα και να μην χριαστει να επιλεξω τις θεσεις απο πριν και να τις πληρωσω γιατι για δυο ατομα ειναι παρα πολλα λεφτα για ολα τα σκελη του ταξιδιου. Ισως στο check in στο αεροδρομιο να μπορω να ζητησω να μας βαλουν σε παραθυρο. Ευχαριστω πολυ!
 

domino

Member
Μηνύματα
289
Likes
269
Γεια σας! Εχω κλεισει εισιτηρια για νεα υορκη για το καλοκαιρι με british με economy θεσεις χωρις βαλιτσα και θα ηθελα να ξερω εαν μπορω να κανω check in στο αεροδρομιο κατα την αναχωρηση μου αντι για online. Ο λογος που ρωταω ειναι γιατι θελω να αποφυγω να μας βαλουν σε τυχαιες θεσεις (λογω φοβου θελω να ειμαι στο παραθυρο) αλλα και να μην χριαστει να επιλεξω τις θεσεις απο πριν και να τις πληρωσω γιατι για δυο ατομα ειναι παρα πολλα λεφτα για ολα τα σκελη του ταξιδιου. Ισως στο check in στο αεροδρομιο να μπορω να ζητησω να μας βαλουν σε παραθυρο. Ευχαριστω πολυ!

και εάν δεν έχει μείνει διαθέσιμο παράθυρο και διπλανή θέση?
 

Natalie_

Member
Μηνύματα
32
Likes
26
Γεια σας! Εχω κλεισει εισιτηρια για νεα υορκη για το καλοκαιρι με british με economy θεσεις χωρις βαλιτσα και θα ηθελα να ξερω εαν μπορω να κανω check in στο αεροδρομιο κατα την αναχωρηση μου αντι για online. Ο λογος που ρωταω ειναι γιατι θελω να αποφυγω να μας βαλουν σε τυχαιες θεσεις (λογω φοβου θελω να ειμαι στο παραθυρο) αλλα και να μην χριαστει να επιλεξω τις θεσεις απο πριν και να τις πληρωσω γιατι για δυο ατομα ειναι παρα πολλα λεφτα για ολα τα σκελη του ταξιδιου. Ισως στο check in στο αεροδρομιο να μπορω να ζητησω να μας βαλουν σε παραθυρο. Ευχαριστω πολυ!
Καλό θα είναι να πάτε στο αεροδρόμιο όσο πιο νωρίς γίνεται. Έτσι θα υπάρχουν πιο πολλές ελεύθερες θέσεις για να βρείτε αυτό που θέλετε. Αν πάτε μισή ώρα πριν κλείσει το τσεκ ιν, θα καταλήξετε χώρια, σε θέσεις στη μέση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.545
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom