Γάμιλιο ταξίδι Νοέμβριος 2019 . Μπαλί η μαλβιδες;

Crazymaria

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Γεια σας, είμαι νέα στο φορουμ, έχω βρει ένα ταξιδιωτικό γραφείο εδώ στο Ίντερνετ με πολύ καλές προσφορες για γαμήλια ταξίδια. Εγώ θέλω να ταξιδέψω τον Νοέμβριο του 2019 μετά τον γάμο. Είμαι ενδιάμεσα από Μπαλί η Μαλβιδες. Πρώτη φορά θα ταξιδέψουμε τόσο μακριά πάντα πηγαίναμε μόνο Ευρώπη και χαιρόμαστε που θα δούμε κάτι διαφορετικό. Εσείς που μου προτείνετε να πάω; Από την μια μαρεσει να κάνω πράγματα όπως πχ στο Μπαλί και βλέπω είναι και πιο οικονομικά αλλά από την άλλη μαρεσει και η ξεκούραση και το κολύμπι.
Απλά κοιτάζω και τα χρήματα, πχ στο Μπαλί μου βγαίνει για 12 μέρες 800 το άτομο μαζί με δυο ξενοδοχεία ενώ στις Μαλβιδες για 8 μέρες μου βγαίνει 1150. Τι λέτε εσείς ; Έχετε πάει Μπαλί η Μαλβιδες; Ευχαριστώ εκ των πρότερων....
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
486
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινικη Αμερικη
Όχι αλλά φαντάζομαι ότι υπάρχουν πολλά θέματα στο φόρουμ επι τούτου.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Αν θέλετε να σαπίσετε στο άραγμα πηγαίνετε Μαλδίβες. Εμείς επιλέξαμε Μπαλί μου είμαστε της γύρας, και στο τελείωμα μείναμε 3 μέρες και σε μία βίλα χωμένη μέσα στην ζούγκλα για να ξεκουραστούμε.
Μαλδίβες = Λιώσιμο και υπέροχα νερά
Μπαλί = Ζούγκλα, πράσινο και βόλτες
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Γεια σας, είμαι νέα στο φορουμ, έχω βρει ένα ταξιδιωτικό γραφείο εδώ στο Ίντερνετ με πολύ καλές προσφορες για γαμήλια ταξίδια. Εγώ θέλω να ταξιδέψω τον Νοέμβριο του 2019 μετά τον γάμο. Είμαι ενδιάμεσα από Μπαλί η Μαλβιδες. .
Στο forum έχει πολλές ιστορίες να διαβάσεις για να πάρεις ιδεες και εικόνες, ενω΄μπορείς να κάνεις και ερωτήσεις στα παιδιά που έγραψαν τις ιστορίες
Για Μπαλί εδώ https://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Ασία.58/?prefix_id=86
Για Μαλδίβες εδώ https://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Ασία.58/?prefix_id=87
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Άντε πάλι. Πετάμε ένα μέρος κι ένα τυχαίο μήνα του χρόνου και περιμένουμε ότι κι ο καιρός θα είναι του γούστου μας... ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ που το Μπαλί είναι τόσο φτηνό την περίοδο που ψάχνεις: ΜΟΥΣΩΝΕΣ.
 

Crazymaria

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Σας ευχαριστώ όλου για την απάντηση σας θα κοιτάξω και τα αλλά θέματα γιατί είμαι νέα στο φορουμ και δεν τα είχα δει, να πω τξν αλήθεια με ψήνει λίγο η ζούγκλα και η φύση χαχα γιατί και τ νησι μου έχει φύση και μαρεσουν αυτά.
Και πάλι ευχαριστώ θα δω τώρα τα θέματα.... τι εννοείς; Έχει καταιγίδες τον Νοέμβριο εκεί στο Μπαλί; :/
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Σας ευχαριστώ όλου για την απάντηση σας θα κοιτάξω και τα αλλά θέματα γιατί είμαι νέα στο φορουμ και δεν τα είχα δει, να πω τξν αλήθεια με ψήνει λίγο η ζούγκλα και η φύση χαχα γιατί και τ νησι μου έχει φύση και μαρεσουν αυτά.
Και πάλι ευχαριστώ θα δω τώρα τα θέματα.... τι εννοείς; Έχει καταιγίδες τον Νοέμβριο εκεί στο Μπαλί; :/
Εννοεί ακραία καιρικά φαινόμενα. Καταιγίδες, πολύ αέρα ίσως και τσουνάμια κτλ... Το Μπαλί είναι μαγεία. Αν μπορείς πήγαινε Μπαλί αλλά από Απρίλιο ως Αύγουστο.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Οκτώβριο που πήγαμε εμείς, σε 14 μέρες έριξε δυο φορές ένα ψιλόβροχο. Από μέσα Οκτωβριου-Νοέμβριο ουσιαστικά ξεκινάει η περίοδος των βροχών και μαζί πέφτουν και οι τιμές φυσικά.
 

Crazymaria

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Απλά παντρεύομαι Νοέμβριο και θελουμε να πάμε εκείνο τον μήνα γιατί μετά έχουμε δουλειά και δεν βολεύει άλλη περιοδος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom