Γάμιλιο ταξίδι Νοέμβριος 2019 . Μπαλί η μαλβιδες;

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Μείναμε σ αυτό http://www.velassaru.com/ και δεν θυμάμαι ποιο ηταν με τις πετρες αλλα ηταν εκει γυρω του.Απ ότι ειδα στο χαρτη δεν πρεπει να ηταν το Bodufinolhu στο οποίο βρίσκεται το fun island. Η θαλασσα απο το fun ωστόσο,φαινεται να εχει πετρες απ οσο ειδα,τόσο στις φωτό του resort<όσο και στο google maps....Γενικά το ότι είναι σε προσφορά μονίμως με βάζει σε σκέψεις....Ρώτα στο πρακτορείο πώς είναι η θάλασσα εκεί.
...Βασικα, μεγαλη σημασια έχει το πρακτορειο να ειναι εμπειρο σε εξωτικα ταξιδια,οχι κανενα τυχαρπαστο.Εμείς πήγαμε με ένα πρακτορείο που δραστηριοποιούνταν στις Μαλδίβες από το 1973....μας το ειχε ξεκαθαρισει όιτ σ αυτα τα νησακια εχω προσφορες ΑΛΛΑ η θαλασσα δεν ειναι αυτή που βλεπεις στις καρτ ποσταλ....απο αυτη την τιμη και μετα ειναι φανταστικη.Επελεξα το πιο οικονομικο με καλη θαλασσα. Πετρες εχει και στο Θερμαϊκο....:lol:
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Δεν είδα να αναφέρει κανένας για το Fun στο tripadvisor κάτι κακό για την παραλία. Το αντίθετο μάλιστα. Τώρα σε ότι αφορά το Paradise, εννοείται ότι είναι κλάσεις ανώτερο. Αυτό είναι 5* και το Fun 3*. Την τσέπη σου όμως εσύ την ξέρεις...
 

Edicted

Member
Μηνύματα
35
Likes
29
Συγγνώμη για την αργοπορία αλλά είχα χάσει τους κωδικούς. Είχα βρει το Alba travel αν το λέω καλά. Για το νησι το fun αλλά το άτομο όχι και οι δυο μαζί ;) με πλήρης διατροφή. Μάλλον εκεί κόβω να πηγαίνω
Η τιμη ειναι super με 100 παραπανω το paradise ειναι καλυτερο(ιδιας εταιριας)
 

Crazymaria

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επειδή είμαι από κερκυρα και εδώ στο νησι έχουμε φουλ πέτρα δεν θέλω άλλη πέτρα χαχα... από ότι διάβασα το γραφείο αυτό που είδα και μίλησα μαζί τους είναι από το 1989 ανοιχτό όποτε θα έχουν πείρα δεν νομίζω να μην γνωρίζουν αλλά αυτό είμαστε ανάμεσα από το φαν η το paradise απλά θελουμε πλήρη διατροφή...
 

The Vinegars

Member
Μηνύματα
77
Likes
38
Προτείνω και ψηφίζω Μαλδίβες...
...ΑΛΛΑ! ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Μόνο αν θέλετε να αράξετε κάπου χωρίς να κάνετε τίποτα και χωρίς να σκέφτεστε τίποτα! Γιατί, απλά, δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ άλλο να κάνετε! Να πας βόλτα με τα dhoni στα διπλανά νησάκια, να δεις τί; Τα ίδια, αλλά με ντόπιους, αντί για τουρίστες.
(Πράγμα που σημαίνει, ότι: Εάν έχεις την περιπέτεια και την αδρεναλίνη στο πετσί σου, εάν δεν μπορείς να "στρώσεις τον κώλο σου κάτω" και θες να είσαι συνέχεια "στην τσίτα", σε εγρήγορση και απασχολημένος με κάτι, τότε, θα σκυλοβαρεθείς! Για μένα, ήταν ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ! Η σύζυγος, από την άλλη, από την 3η μέρα, άρχιζε να βαριέται και να γκρινιάζει... :()
Μείναμε στο νησάκι / resort εν' ονόματι "Kuredu", Ιούνιο του 2004... ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ, λευκή, ψιλή άμμος, με κοχυλάκια που περπατάγανε - είχανε καβουράκια μέσα! :)
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Προτείνω και ψηφίζω Μαλδίβες...
...ΑΛΛΑ! ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Μόνο αν θέλετε να αράξετε κάπου χωρίς να κάνετε τίποτα και χωρίς να σκέφτεστε τίποτα! Γιατί, απλά, δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ άλλο να κάνετε! Να πας βόλτα με τα dhoni στα διπλανά νησάκια, να δεις τί; Τα ίδια, αλλά με ντόπιους, αντί για τουρίστες.
(Πράγμα που σημαίνει, ότι: Εάν έχεις την περιπέτεια και την αδρεναλίνη στο πετσί σου, εάν δεν μπορείς να "στρώσεις τον κώλο σου κάτω" και θες να είσαι συνέχεια "στην τσίτα", σε εγρήγορση και απασχολημένος με κάτι, τότε, θα σκυλοβαρεθείς! Για μένα, ήταν ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ! Η σύζυγος, από την άλλη, από την 3η μέρα, άρχιζε να βαριέται και να γκρινιάζει... :()
Μείναμε στο νησάκι / resort εν' ονόματι "Kuredu", Ιούνιο του 2004... ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ, λευκή, ψιλή άμμος, με κοχυλάκια που περπατάγανε - είχανε καβουράκια μέσα! :)
Eνας ταξιδιωτικος οδηγός για τις Μαλδιβες που διαβασα τοτε...ελεγε "οσοι πηγαινουν Μαλδίβες,είναι εφοδιασμενοι με βιβλια,επιτραπεζια,περιοδικα και οτιδηποτε αλλο πιστευουν οτι μπορει να τους κανει να μην βαρεθουν.Τελικα φευγουν απο τις Μαλδιβες μη εχοντας χρησιμοποιησει τιποτα απο ολα αυτα,οντας ξαπλωμενοι ολες τις μερες κατω απο ενα φοινικα και ατενιζοντας το παραδεισενιο τοπιο"....Τα είπε ολα.
Και δεν δυσμφων οτι η επισκεψη σε κατοικημενο νησι ειναι αχρηστη εμπειρια.Εμενα μου προσθεσε παρα πολλη γνωση η επαφη με ενα τοσο διαφορετικο μικροκοσμο στην αλλη ακρη του κοσμου.Σχολείο χωρις τοιχους και πατωμα,μονο οροφη και πανω στην αμμο,γυναικες που μολις μας αντιληφθηκαν κρυφτηκαν,παιδακια που κάνανε τα παντα για να τα δωσουν σημασια οι "ξενοι"....ψαρια αραδιασμενα στον ηλιο για να τα εχουν προφανως για αργοτερα....και γενικα μια ζωη που δεν φανταζομουν οτι υπαρχει.
 

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου!
Θα σου δώσω μια ιδέα, και αν το ψάξεις μπορει και να σε πείσω...
Βασικά αυτο έκανα και εγω, οποτε και γιαυτο και στο προτείνω.
7 μερες SriLanka και 4 μερες Maldives.
Με αυτόν τον τρόπο τα συνδιαζεις ολα και με το ίδιο περιπου ποσό...
Ψάξτο λιγάκι και αν θες περισσότερες πληροφορλιες, ξαναμιλάμε.
 

Crazymaria

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Θα σου δώσω μια ιδέα, και αν το ψάξεις μπορει και να σε πείσω...
Βασικά αυτο έκανα και εγω, οποτε και γιαυτο και στο προτείνω.
7 μερες SriLanka και 4 μερες Maldives.
Με αυτόν τον τρόπο τα συνδιαζεις ολα και με το ίδιο περιπου ποσό...
Ψάξτο λιγάκι και αν θες περισσότερες πληροφορλιες, ξαναμιλάμε.


Θα το κοιτάξω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.826
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom