Γαμήλιο Ταξιδι στην Τυνησία

SOFIA P.

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
φυσικά και να το οργανώσεις προσεκτικα ...μια φορά πας γαμήλιο ταξίδι άλλωστε .ειχαμε όντως πλήρη διατροφή ,αλλα ήταν άχρηστο αυτό γιατί μεχρι να χωνέψομε,έπρεπε να ξαναφάμε.γενικά στα ταξίδια τρώω καλό πρωινό και ένα γευμα .φτάνει και περισεύει ..
η αεροπορική εταιρία ήταν η tunis air πολύ καλη.εξάλου ειναι πολύ κοντα .τα πράγματα εκεί δεν ειναι ακριβά ..λιγο τσιμπημένα στον βορά χαμαμέτ ,τύνιδα ,που ειναι και πολύ τουριστικά ...
να σου πανε ολα καλά .
renata καλησπέρα,

έκανα τη μικρή μου έρευνα όπως είχαμε πει παλιότερα.

το κακό είναι ότι όταν πήγα στο boutros tours έκλεινε και δεν μπόρεσα να μιλήσω με κανέναν απλά πηρα το πρόγραμμα των εκδρομών.

σε παρακαλώ πολυ πες μου, ο ξεναγος σας ήταν έλληνας; αν όχι μιλόύσε αγγλικά γιατί εμείς δεν μιλάμε γαλλικά οπότε θα έχουμε ένα μικρό πρόβλημα!!!!!!

ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις μου!!!!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
renata καλησπέρα,

σοφία ακόμα δεν φύγατε ?? ναι μιλούσε και αγγλικά και γαλλικά ...
να πατε μόνοι σας με μεμονωμένο ενοώ . επειδή ειστε 2 μόνο μπορεί να ανέβει λιγάκι αλλα δεν πειράζει ...γαμήλιο ταξίδι ειναι ..
εμείς σου λέω πέρισι ,ολα πληρωμένα για 4 άτομα ήταν 750 ευρώ το άτομο .και διασχίσαμε ολο τον νότο ,και ξεναγήσεις και τρία φαγητά και άπαιχτα ξενοδοχεία .....
να το ξεκαθαρίσεις απο την αρχή τι ξεναγό θέλετε .
καλό ταξίδι .:p
 

xanele

Member
Μηνύματα
28
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω..
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου!
Ο λόγος που αποφασίσαμε να πάμε τυνησία είναι α)αυτά που μπορούμε να κάνουμε (καμήλες, 4Χ4, βεδουίνικες βραδιες κτλ. β) δεν θέλαμε Ευρώπη γ) ειναι κάτι διαφορετικό δ) δεν θέλαμε κάτι που να είμαστε όλη μέρα στην θάλασσα και σε μία ξαπλώστρα
γεια σου vasogk
επειδη ακομα δεν μπορω να σου στειλω προσωπικο μηνυμα θα σου ηταν ευκολο να με κατατοπισεις με μηνυμα ως προς τα πακετα και τα πρακτορεια..σκεφτομαι να παω τα χρισουγεννα και ειδα οτι πηγες και συ..σε ευχαριστω εκ των προτερων :)
 

feygatos39

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Cuba
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΤΙΑ ΑΜΕΡΙΚΗ
diaviti να ζησετε βρε! ξεκινησατε το μεγαλητερο ταξιδι....οσο για τισ πληροφοριες μας ανοιξες τα ματια...θα χρειαστουν στο μελλον...
 

mariapatra

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σεϋχέλλες
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταιτή
Diavitis σε παρακαλω στείλε μου σε pm τα στοιχεία απο αυτα τα δύο πρακτορία που ανέφερες γιατι με ενδιαφερει η τυνησία κι εμενα σαν γαμήλιο ταξίδι

vasogk σε παρακαλώ πολύ, γίνεται να μου πεις με mail τα 2 ταξίδιωτικά πρακτορεία; είμαι από την Πάτρα και όλα τα πρακτορεία εδώ κλείνουν μέσω Αθήνας. γιατί να μην κλείσω και εγώ κατευθείαν Αθήνα; :shock:
 

Lo-Jen

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Xωρίς να θέλω να γίνω γούστο του καθενός, το έχουμε ξαναπεί ο καθένας όπου γουστάρει πάει, με ποιά κριτήρια ρε παιδιά διαλέγετε να κάνετε γαμήλιο ταξίδι στη Τυνησία? Είναι το οικονομικό, το εξωτικό του θέματος ή κάτι άλλο?
Αν δεν ήμουν Τυνήσιος θα έλεγα ότι διαλέγω την Τυνησία γιατί :
Έχει την άγριάδα της αφρικής και τής σαχάρας
Έχει το ταπεραμέντο της ευρώπης στον τρόπο ζωής
Έχει τις τιμές της Ασίας
Έχει τη δημοκρατία και το θρήσκευμα της αραβίας
Έχει μια ιστορία 3500 ετών με πολλές εναλλαγές στον πολιτισμό και στο πολίτευμα
Έχει γαστρονομικές παραδόσεις που θυμίζουν πολύ τις λατινοαμερικάνικες.. (καυτερά πιάτα)
Έχει τη φιλοξενία και το κλίμα της μεσογείου, 1-2 βαθμούς παραπάνω απ'ό,τι στην Ελλάδα οι θερμοκρασίες σε φυσιολογικές συνθήκες (μην περιμένεις 25 βαθμούς Ιούλιο μήνα στην έρημο).
είναι ένας ωραίος συνδιασμός γενικά, δοκιμάζεις κάτι πολύ νέο, πολύ πρωτότυπο και πολύ ζεστό και χαρητωμένο για γαμήλιο ταξίδι ειδικά αν έχεις περιορισμούς σε χρόνο/χρήμα και μεγάλες απαιτήσεις. Αρκεί βέβαια να βρείς το σωστό ταξιδιωτικό γραφείο, καναδύο είναι όλα κι όλα που μπορείς να βασιστείς και να είσαι σίγουρος για το αποτέλεσμα, εγώ για να πάω τη σύζηγο μου μια βόλτα ταλαιπωρήθηκα αρκετά και το'ψαξα παρα πολύ καλά πριν κλείσω.. θα δούμε, φέτος το Ιούλιο θα πάμε και βλέπουμε.
καλό ταξίδι σε όλους και καλά να περάσετε.;)
 
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Τυνησία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό - Θιβέτ
Γειά σας!Καλώς σας βρήκα,καθώς είμαι νέα εδω και ακόμα το ψάχνω... :)

Θα ήθελα άν έχει κάποιος απο εσάς την ευγενή καλοσύνη να με βοηθήσει.Θέλω να πάω διακοπές με το αγόρι μου στην Τυνησία.Διάβασα τα σχόλια σας κ ομολογώ το οτι έχω μπερδευτεί...Να πάμε ομαδική εκδρομή ή όχι?
Επίσης...άν γνωρίζει κάποιος κάποιο καταρτισμένο ταξιδιωτικό γραφείο να μου συστήσει ετσι ώστε να μην έχουμε προβλήματα.Πόσο περίπου κοστίζει ένα ταξίδι στην Τυνησία για 2 άτομα?
 

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική
Γειά σας!Καλώς σας βρήκα,καθώς είμαι νέα εδω και ακόμα το ψάχνω... :)

Θα ήθελα άν έχει κάποιος απο εσάς την ευγενή καλοσύνη να με βοηθήσει.Θέλω να πάω διακοπές με το αγόρι μου στην Τυνησία.Διάβασα τα σχόλια σας κ ομολογώ το οτι έχω μπερδευτεί...Να πάμε ομαδική εκδρομή ή όχι?
Επίσης...άν γνωρίζει κάποιος κάποιο καταρτισμένο ταξιδιωτικό γραφείο να μου συστήσει ετσι ώστε να μην έχουμε προβλήματα.Πόσο περίπου κοστίζει ένα ταξίδι στην Τυνησία για 2 άτομα?
Καλως ηρθες στην παρεα του travelstories. Σου ευχομαι πολλα κ ομορφα ταξιδια.
Στο θεμα μας τωρα. Εχω επισκεφτει δυο φορες την Τυνησια. Την δευτερη φορα πηγα με ταξιδιωτικο γραφειο απο Θεσσαλονικη, το οποιο ειχε τις 8 διανυκτερευσεις ( σε Βορρα κ Νοτο ) 500 ευρω σε πολυ καλα ξενοδοχεια κ ημιδιατροφη κ αεροπορικα. Ειδα προσφατα το προγραμμα τους για το καλοκαιρι, το οποιο το εχουν κανει καλυτερο ομολογω κ η τιμη εξακολουθει να ειναι η ιδια. Ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενη.

Την πρωτη φορα πηγα με ντοπιο ξεναγο αποκλειστικα στο Νοτο κ στην ερημο, αλλα απ οσο θυμαμαι αυτη η εκδρομη γινεται μεχρι Μαιο, που δεν πιανουν οι μεγαλες ζεστες.
 
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Τυνησία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό - Θιβέτ
Καλως ηρθες στην παρεα του travelstories. Σου ευχομαι πολλα κ ομορφα ταξιδια.
Στο θεμα μας τωρα. Εχω επισκεφτει δυο φορες την Τυνησια. Την δευτερη φορα πηγα με ταξιδιωτικο γραφειο απο Θεσσαλονικη, το οποιο ειχε τις 8 διανυκτερευσεις ( σε Βορρα κ Νοτο ) 500 ευρω σε πολυ καλα ξενοδοχεια κ ημιδιατροφη κ αεροπορικα. Ειδα προσφατα το προγραμμα τους για το καλοκαιρι, το οποιο το εχουν κανει καλυτερο ομολογω κ η τιμη εξακολουθει να ειναι η ιδια. Ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενη.

Την πρωτη φορα πηγα με ντοπιο ξεναγο αποκλειστικα στο Νοτο κ στην ερημο, αλλα απ οσο θυμαμαι αυτη η εκδρομη γινεται μεχρι Μαιο, που δεν πιανουν οι μεγαλες ζεστες.

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου...500 ευρώ το άτομο?Μόνο?Στο πακέτο υπήρχε κ σαφάρι,καμήλες κτλ?Έχω μάθει πως ο Νότος αξίζει πολύ περισσότερο.Είναι αλήθεια?
Άρα καλοκαίρι δεν αξίζει να πάμε??
Άν γνωρίζει κάποιος κάποιο καλό ταξιδιωτικό γραφείο στην Αθήνα ας με βοηθήσει!Λογικά το δικό σου Ελένη είναι Θεσσαλονίκη.Συνεργάζεται με Αθήνα ή υπάρχει υποκατάστημα εδώ?Γνωρίζεις?
 
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Τυνησία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό - Θιβέτ
Bahari,

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την πολύτιμη βοήθειά σου...Προσπάθησα να σου απαντήσω με προσωπικό μήνυμα αλλα αυτό ήταν αδύνατο λόγω του οτι δεν έχω 20 δημοσιευμένα μηνύματα στο σαιτ.Έκρινα όμως απαραίτητο να σε ευχαριστήσω ακόμη κ έτσι!!Θα ακολουθήσω όλες τις συμβουλές σου και ελπίζω να είναι τέλεια!Σ'ευχαριστώ ξανά πάρα πολύ και σου εύχομαι να έχεις ένα υπέροχο καλοκαίρι!! :)
Υ.Γ.(Ελπίζω να δεις την απάντησή μου εδώ)
 
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Τυνησία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό - Θιβέτ
Ευχαριστώ πολύ κ εσένα ελένη!!Οποιαδήποτε απορία έχω θα επικοινωνήσω μαζί σας!Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!Καλό καλοκαίρι κ σε εσένα!! :) :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom