Γαμήλιο αλλά όχι ως συνήθως!!

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το 2500/άτομο είναι και για μας ένα ταβάνι θα έλεγα..:shock::shock: γιατί όσο και γενναιόδωρα να το δούμε για το γραφείο.. δεν μπορούμε να ξεχάσουμε το 1 βδομάδα Βενεζουέλα με 1800 ευρώ και οι δυο - βέβαια 400 ευρώ/εισιτήριο- και χωρίς να μας λείψει τπτ έτσι.. ούτε ξεναγήσεις ούτε βόλτες...:clap::clap:
Ναι έλα όμως που δεν υπάρχουν προσφορές της τάξης των 400 ευρώ για Περού. Αυτόματα το ταξίδι γίνεται πιο ακριβό και δε φταίει γι' αυτό το τουριστικό γραφείο. Άλλωστε και εσείς στη Βενεζουέλα χαλάσατε πέραν του αεροπορικού 1400 ευρώ το άτομο, τόσο σας κοστίζει στην ουσία και το πρόγραμμα του γραφείου με τελική τιμή γύρω στα 2500 (εξαιρώντας το στάνταρ χιλιάρικο του αεροπορικού).
 

cathy-κι

Member
Μηνύματα
156
Likes
163
Επόμενο Ταξίδι
Τανζανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ξέμεινα από όνειρο??
Ναι έλα όμως που δεν υπάρχουν προσφορές της τάξης των 400 ευρώ για Περού. Αυτόματα το ταξίδι γίνεται πιο ακριβό και δε φταίει γι' αυτό το τουριστικό γραφείο.
Δίκιο έχεις εννοείται!! Το ξέρω γι'αυτό και λέω ότι αφήνω το περιθώριο..

Άλλωστε και εσείς στη Βενεζουέλα χαλάσατε πέραν του αεροπορικού 1400 ευρώ το άτομο, τόσο σας κοστίζει στην ουσία και το πρόγραμμα του γραφείου με τελική τιμή γύρω στα 2500 (εξαιρώντας το στάνταρ χιλιάρικο του αεροπορικού).
Όχι ακριβώς!! 1800 ευρώ συνολικά και οι 2 (-400*2 τα εισιτήρια). Άρα 500 ευρώ το άτομο για μια βδομάδα!! Αλλά και πάλι είναι καταννοητό.. το κόστος έως τα 2500*2=5000!!
 

cathy-κι

Member
Μηνύματα
156
Likes
163
Επόμενο Ταξίδι
Τανζανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ξέμεινα από όνειρο??
Καλό μήναααα!!

Να'μαι πάλι με φρέσκα νέα!! Ευχάριστα πολύ όχι βέβαια αλλά είμαι ακόμη αισιόδοξη..

Πήγα σε 2 ταξιδιωτικά χθες.. Δεν πρόλαβα να πάω στο Versus.. το άφησα τελευταίο για καλύτερα..

Μας είπαν ότι ομαδικό δεν παίζει για Περού.. είναι πολύ δύσκολο να μαζευτούν άτομα και για ατομικό δεν τους είδα ζεστούς για 2500.. Κάτι για 3200+++

Να ρωτήσω κάτι ως.. πρωτάρα..με τα ταξιδιωτικά.. Αν δε βρούμε ομαδικό.. και μας κανονίσουν ατομικό με πράκτορα από εκεί είναι ουσιαστικά το ίδιο με το να κλείσουμε εμείς εισιτήρια και να κανονίσουμε με τουριστικό από εκεί ένα πρόγραμμα από την άφιξη μας μέχρι την αναχώρηση??

Εσείς που πήγατε με το Versus πήγατε με ομαδικό από εδώ ή .. με ατομικό.. (δηλ. γκρουπακι εκεί)??

Έχει κανείς να προτείνει Περουβιανό γραφείο?? Έκανα 2 επαφές αλλά έχω στείλει και 3-4 mail ακόμη που δεν πήρα απάντηση!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Φανταζομαι τετοιες εποχες ειναι δυσκολοτερο να μαζευτουν ατομα για τετοια μακρινα-δαπανηρα ταξιδια απο παλιοτερα.
Ναι θεωρητικα ειναι παρομοιο να σου κλεισουν εισητηρια +χοτελ +καποιο πρακτορα εκει+καποιες ξεναγησεις -εκδρομες ..με το να τα βρεις μονη σου και να τα κλεισεις +τοπικο πρακτοριο.Το δευτερο το εχουν κανει αρκετα μελη απο εδω μεσα.
Οι διαφορες θα υπαρχουν στις τιμες ..κατα ποσο καποιος μονος του θα μπορουσε να βρει καποια προσφορα αεροπορικη (γιατι ειναι ακριβα τα αεροπορικα οπως προειπωθηκε).
Γιατι δεν κανεις την ερευνα σου και να κανεις τις συγκρισεις.
Περού
Για δες και αυτο το πρακτοριο.
 
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Για το Versus έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια από διάφορα άτομα από Αθήνα που το έχουν προτιμήσει για ταξίδια εκτός Ευρώπης!Ελπίζω να βρεις αυτό που ψάχνεις και περιμένουμε την ταξιδιωτική σου ιστορία! :D
 

cathy-κι

Member
Μηνύματα
156
Likes
163
Επόμενο Ταξίδι
Τανζανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ξέμεινα από όνειρο??
Να τα κλείσω?? Ή είναι πολύ παρακινδυνευμένο λέτε???

Δευτέρα, 20 Αύγουστος 2012
07:00 ATH Αθήνα Διεθνές Alitalia AZ717
08:05 FCO Ρώμη Φιουμιτσίνο 2 ώ 05 λ
Σύνδεση στο αεροδρόμιο 0 ώ 50 λ
08:55 FCO Ρώμη Φιουμιτσίνο Alitalia AZ108
11:30 AMS Άμστερνταμ Σίπχολ 2 ώ 35 λ
Σύνδεση στο αεροδρόμιο 1 ώρες
12:30 AMS Άμστερνταμ Σίπχολ Alitalia AZ3770
18:10 LIM Λίμα 12 ώ 40 λ
Παρασκευή, 31 Αύγουστος 2012
18:50 LIM Λίμα Air France AF483
(+1) 14:05 CDG Παρίσι Σαρλ ντε Γκωλ 12 ώ 15 λ
Σύνδεση στο αεροδρόμιο 1 ώ 45 λ
15:50 CDG Παρίσι Σαρλ ντε Γκωλ Air France AF2232
20:05 ATH Αθήνα Διεθνές 3 ώ 15 λ
 

irene_scab

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Καλησπέρα και από εμένα,δεν ξέρω αν θα μπορέσω να βοήθήσω λιγάκι αλλά θα προσπαθήσω.Είχα ψάξει και παλαιότερα εισητήρια για περού και κάτω απο 1000 δεν έβρισκα με τίποτα απευθείας.Μιας και είμαι και εγώ ακριβως στην ίδια κατάσταση με σένα θα σου πρότεινα να κοίταζες πτήσεις μέσω new york που είναι και πιο φθηνά.Εγώ βρήκα 700 για νεα υόρκη και αλλά 200 για τον δικό μου προορισμό που είναι το Πουέρτο ρίκο.Και εγώ παντρεύομαι και λόγω μεγάλης κούρασης και όλα όσα προανέφερες προτείμησα καραιβική.
Υ.Γ1.το Περού (κατα την δική μου ταπεινή γνώμη θέλει το λιγότερο 3 βδομάδες)
Υ.Γ2.πάντα προτείνω ατομικό πακέτο ή ακόμα καλύτερα κλείσε μόνη σου αεροπορικά και ξενοδοχεία
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Περού πήσαν φίλοι μου με το ver..s και έμειναν ευχαριστημένοι
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.953
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Να τα κλείσω?? Ή είναι πολύ παρακινδυνευμένο λέτε???

Δευτέρα, 20 Αύγουστος 2012
07:00 ATH Αθήνα Διεθνές Alitalia AZ717
08:05 FCO Ρώμη Φιουμιτσίνο 2 ώ 05 λ
Σύνδεση στο αεροδρόμιο 0 ώ 50 λ
08:55 FCO Ρώμη Φιουμιτσίνο Alitalia AZ108
11:30 AMS Άμστερνταμ Σίπχολ 2 ώ 35 λ
Σύνδεση στο αεροδρόμιο 1 ώρες
12:30 AMS Άμστερνταμ Σίπχολ Alitalia AZ3770
18:10 LIM Λίμα 12 ώ 40 λ
Παρασκευή, 31 Αύγουστος 2012
18:50 LIM Λίμα Air France AF483
(+1) 14:05 CDG Παρίσι Σαρλ ντε Γκωλ 12 ώ 15 λ
Σύνδεση στο αεροδρόμιο 1 ώ 45 λ
15:50 CDG Παρίσι Σαρλ ντε Γκωλ Air France AF2232
20:05 ATH Αθήνα Διεθνές 3 ώ 15 λ
Χωρίς αποσκευή, κλείστο. Με αποσκευή, απέφυγέ το.
 

cathy-κι

Member
Μηνύματα
156
Likes
163
Επόμενο Ταξίδι
Τανζανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ξέμεινα από όνειρο??
Χωρίς αποσκευή, κλείστο. Με αποσκευή, απέφυγέ το.
Μα την αποσκευή θα τη δώσω από Αθήνα μια και καλή.. Όχι??? αφού είναι όλες οι πτήσεις της Alitalia!!
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
cathy-κι said:
Μα την αποσκευή θα τη δώσω από Αθήνα μια και καλή.. Όχι??? αφού είναι όλες οι πτήσεις της Alitalia!!
Εννοει οτι με τοσο μικρο χρονο ανταποκρισης ισως ρισκαρεις να μην προλαβουν να μεταφορτωθουν οι αποσκευες σας με αποτελεσμα να φτασουν στον τελικο προορισμο με καθυστερηση, δηλαδη μετα απο εσας...
 

cathy-κι

Member
Μηνύματα
156
Likes
163
Επόμενο Ταξίδι
Τανζανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ξέμεινα από όνειρο??
Εννοει οτι με τοσο μικρο χρονο ανταποκρισης ισως ρισκαρεις να μην προλαβουν να μεταφορτωθουν οι αποσκευες σας με αποτελεσμα να φτασουν στον τελικο προορισμο με καθυστερηση, δηλαδη μετα απο εσας...
Ααα οκ!! Κατάλαβα.. Αν και δε μου άρεσε αυτό που κατάλαβα..(χαχα)
Ωστόσο, δεν ξέρω μάλλον θα το κλείσω.. τσεκάρω τις τελευταίες μέρες και βλέπω ότι η πτήση φτάνει στην ώρα της.. Γενικά δεν υπάρχουν καθόλου βολικές πτήσεις.. Μονο η Iberia.. αλλά και σε αυτή δεν έχω ιδιαίτερη εμπιστοσύνη με αυτά που ακούγονται τελευταία.. Άσε που είναι και 200 ευρώ ακριβότερη..

Any help... αποδεκτή!!!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom