Γαμήλιο ταξίδι -Νέα Υόρκη

sourloulou

Member
Μηνύματα
103
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λος Αντζελες-Λας Βεγκας
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Πιστευω πως ο σεπτεμβρης ειναι πολυ πιο φουλ μηνας τουρισμου για νεα υορκη απο τον ιουλιο τοσο απο τους ταξιδιωτικους οδηγους οσο κ απο φιλους μου.οποτε οι τιμες θα ηταν τσουχτερες ...αλλα τα 330 τα δικα μου κ τα 550 της κουμπαρας μου κ πολλων αλλων κοντα στα 500 δεν ειναι εξαιρεσεις ....κατα τη γνωμη μου παντα.ουτε κ οι τρεις μηνες εναι αργα για να κλεισεις πιστευω!αλλοι που ειναι πιο ριψοκινδυνοι κ φλου απο μενα κλεινουν παντα last minute ευκαιριες!!
Βεβαια ο καθενας μετραει,ζυγιζει,παιρνει ή οχι τα ρισκα του κ αποφασιζει!για μενα ειναι θεμα deal το καθε ταξιδι...ειναι θεμα ανθρωπου κ χαρακτηρα!
εμενα πχ αν δε μου κατσει το deal ποιοτητας-τιμης που εχω στο μυαλο μου με οσα ακουω απο εσας ολους κ οσα μαθαινω απο ιντερνετ γενικοτερα καθως ψαχνω για ενα ταξιδι δεν το κανω !αλλα ως τωρα ολα εγιναν!!:)
Αποψεις λεμε ολοι κ ο καθενας αναλογως χαρακτηρα τεινει προς την αποψη του ενος ή του αλλου!
Καλη επιτυχια στην αναζητηση σου!συνελεξε τις αποψεις κ θα νιωσεις την ευκαιρια του εισιτηριου ή του ξενοδοχειου οταν τη δεις!

Ξεχασα να σου πω πως λογω οικονομικου το ξενοδοχειο το εκλεισα ιουλιο,ενα μηνα μετα τα εισιτηρια περιπου,αφου πληρωθηκα!κ παρακολουθουσα τις τιμες στο μπουκινγκ ολο εκεινο το διαστημα καθημερινα.την ημερα που αποφασισα να κλεισω το συγκεκριμενο ειχε την καλυτερη σχεση ποιοτητας-τιμης οποτε το εκλεισα.στους καταρρακτες νιαγαρα που διανυκτερευσαμε σε μινι σουιτα με τζακουζι κ θεα στους καταρρακτες στο ραντισον πληρωσαμε 160 ευρω.αρχες αυγουστου αυτο το εκλεισα....αφου ξαναπληρωθηκα!χαχα!
ερχεται η ραιαν με πτησεις προς αμερικα οπως ειπαν κ τα ΜΜΕ!!!χαχαχα!!αν το κοιτας καθημερινα δεν την χανεις την ευκαιρια!δεν ταξιδευουν κ ολοι καθε μερα για αμερικη!δεν ειναι σαν τα εισιτηρια της ευρωπης σε ζητηση!θα ενημερωσω κατευθειαν μολις κλεισω παντως για λος αντζελες που ψαχνω αυτο τον καιρο.
Αυτα!:):):)
 
Last edited by a moderator:

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Πιστευω πως ο σεπτεμβρης ειναι πολυ πιο φουλ μηνας τουρισμου για νεα υορκη απο τον ιουλιο τοσο απο τους ταξιδιωτικους οδηγους οσο κ απο φιλους μου.οποτε οι τιμες θα ηταν τσουχτερες ...αλλα τα 330 τα δικα μου κ τα 550 της κουμπαρας μου κ πολλων αλλων κοντα στα 500 δεν ειναι εξαιρεσεις ....
Tείνω να πιστέψω ότι δεν καταλαβαίνεις τι λέμε... το ότι υπάρχουν εισιτήρια στις τιμές που λες είναι γεγονός, πολλοί συμφορμίτες π.χ δεν έχουν δώσει ποτέ πάνω από 380€ και εγώ έχω ταξιδέψει μέχρι και με 296€ , αλλά επαναλαμβάνω ότι τα εισιτήρια εξαρτώνται άμεσα από την εποχή... ο Ιούλιος δεν είναι high season γιατί όλοι πηγαίνουν στην Ν.Υ, άλλωστε δεν είναι και η καλύτερη εποχή να την επισκεφθείς, είναι high season γιατί όλοι, Αμερικανοί και Ευρωπαίοι ταξιδεύουν... τα αεροπλάνα γεμίζουν κυρίως από μετανάστες που γυρίζουν στην πατρίδα τους και από Αμερικανούς τουρίστες που πηγαίνουν διακοπές και όχι φυσικά από τους ελάχιστους Έλληνες που θέλουν να δουν την Αμερική... φυσιολογικά λοιπόν οι εταιρίες δεν έχουν ανάγκη να βγάλουν προσφορές για να προσελκύσουν κόσμο... φυσικά και υπάρχουν εξαιρέσεις οι οποίες είναι ελαχιστότατες, αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να παίξει κάποιος στο λόττο το γαμήλιο ταξίδι του ρισκάροντας να το πληρώσει βαπορίσιο...

Υ.Γ. Last minute προσφορές σε εισιτήρια από Ελλάδα για Αμερική δεν υπάρχουν... αν περιμένεις τέτοιες για να πας στο L.A θα περιμένεις πολύ...
 

sourloulou

Member
Μηνύματα
103
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λος Αντζελες-Λας Βεγκας
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Tείνω να πιστέψω ότι δεν καταλαβαίνεις τι λέμε... το ότι υπάρχουν εισιτήρια στις τιμές που λες είναι γεγονός, πολλοί συμφορμίτες π.χ δεν έχουν δώσει ποτέ πάνω από 380€ και εγώ έχω ταξιδέψει μέχρι και με 296€ , αλλά επαναλαμβάνω ότι τα εισιτήρια εξαρτώνται άμεσα από την εποχή... ο Ιούλιος δεν είναι high season γιατί όλοι πηγαίνουν στην Ν.Υ, άλλωστε δεν είναι και η καλύτερη εποχή να την επισκεφθείς, είναι high season γιατί όλοι, Αμερικανοί και Ευρωπαίοι ταξιδεύουν... τα αεροπλάνα γεμίζουν κυρίως από μετανάστες που γυρίζουν στην πατρίδα τους και από Αμερικανούς τουρίστες που πηγαίνουν διακοπές και όχι φυσικά από τους ελάχιστους Έλληνες που θέλουν να δουν την Αμερική... φυσιολογικά λοιπόν οι εταιρίες δεν έχουν ανάγκη να βγάλουν προσφορές για να προσελκύσουν κόσμο... φυσικά και υπάρχουν εξαιρέσεις οι οποίες είναι ελαχιστότατες, αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να παίξει κάποιος στο λόττο το γαμήλιο ταξίδι του ρισκάροντας να το πληρώσει βαπορίσιο...

Υ.Γ. Last minute προσφορές σε εισιτήρια από Ελλάδα για Αμερική δεν υπάρχουν... αν περιμένεις τέτοιες για να πας στο L.A θα περιμένεις πολύ...
αποψη σου!εχω διαφορετικη κ πολλα παραδειγματα ανθρωπων που εμπιστευομαι την κριση τους στα ταξιδια!θα σε παρακαλουσα να απαντας με ευγενικοτερο τροπο,οχι μονο γιατι δε με γνωριζεις αλλα κ γιατι δεν προσπαθησα να σε πεισω για τις αποψεις μου.λεω την αποψη μου κ οποιος συμφωνει την κρατα στο πισω μερος του μυαλου του για την οργανωση του ταξιδιου του!αλλιως κρατα τη δικη σου!δε σημαινει κατι το οτι εχει περισσοτερα post ή likes συμφορουμιτη λογω παλαιοτητας στο φορουμ!η αποψη σου ειναι τοσο εγκυρη οσο η δικη μου για εναν τριτο!
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
@sourloulou
Δεν υπάρχει λόγος να δημιουργούμε εντάσεις. Αυτό που θέλει να σου πει ο traveller και εγώ είναι ότι οι τιμές που ανέφερες είναι εξαίρεση και όχι ο κανόνας. Διαβάζοντας κάποιος το 330 θα θεωρήσει πολλά τα 700 περίπου που βρίσκει σήμερα και ενδεχόμενα να περιμένει για πτώση της τιμής, κάτι το οποίο πολύ δύσκολα έως αδύνατο να γίνει. Άρα ως αποτέλεσμα θα είναι να χάσει και αυτά με τα 700 περίπου. Τα 550 περίπου με ανταπόκριση που βγάζει συχνά πχ η Lufthansa είναι ποιο κοντά στην πραγματικότητα αλλά είναι αφενός προσφορές και αφετέρου δύσκολα για τις περιόδους που συζητάμε.
Δεν αποκλείεται να τύχει κάποια προσφορά αλλά ρισκάρεις να οργανώσεις τελευταία στιγμή το γαμήλιο ταξίδι; Εγώ σίγουρα όχι.

Νομίζω ότι δεν αξίζει να επεκταθούμε άλλο στο θέμα τιμής, αλλά σε τυχόν απορίες του marsele που θα βοηθήσουν και μένα άλλωστε.
 
Last edited:

sourloulou

Member
Μηνύματα
103
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λος Αντζελες-Λας Βεγκας
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
εγω ανεφερα την εμπειρια μου στον marsele επειδη το γαμηλιο ταξιδι δε με ενδιαφερει να ειναι ακριβως μετα το γαμο αλλα κ δυο μηνες μετα επειδη κυνηγω τις προσφορες προσωπικα!ετσι ανεφερα κ την τιμη!δεν ειναι αντιπροσωπευτικη αλλα δεν ειναι κ σπανια οταν το παρακολουθεις κ περιμενεις!χθες φιλη μου στενη εκλεισε για νεα υορκη με 600 απο κωνπολη μεσω χειθροου για αυγουστο (20/8 φευγει).κ παλι καλυτερη τιμη απο τα 700 για απευθειας (συνηθως οι απευθειας ειναι οικονομικοτερες απο τις με ανταποκριση απο οσο εχω παρατηρησει).100 ευρω θα μου πεις ?κι ομως αυτα τα 100 θα γινουν ψωνια!χαχα!!
τι να πω?γνωμες μαζευει κ ο marsele κ ειπα να πω τη δικη μου!πιστευω πως οταν προκειται για τετοια γαμηλια αξιζει η προσφορα,αν διαλεγε καποιο εξωτικο πακετο απο πρακτορειο θα εδινε αναγκαστικα οσα του ζητουσαν!εγω ετσι θα κανω παντως με το γαμηλιο στο λος αντζελες το σεπτεμβριο αν κ παντρευτηκα πριν λιγο καιρο!αυτα κ χωρις παρεξηγηση οτι προσπαθω να πεισω καποιον!! :) :)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όλες οι γνώμες είναι ευπρόσδεκτες - αλλά και οτιδήποτε γράφεται υπόκειται σε κριτική, όπως πολλάκις έχουμε ξαναπεί στο παρελθόν.

Στο μεταξύ για να επανέλθουμε στο θέμα μας, ορίστε ναύλοι με 550 ευρώ για Νέα Υόρκη:

http://www.travelstories.gr/community/threads/Νέα-Υόρκη-μετεπιστροφής-με-555-ευρώ.48658/
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Η τελευταία προσφορά ενημερωτικά που αναφέρει ο Defkalion αφορά πτήσεις για την περίοδο 26/02 - 06/04/2014
 

marsele

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Καλημέρα,

μετά από μια έρευνα βρήκα για το διάστημα από 8/7/14 έως 22/7/14 με την turkish airlines εισιτήρια αξίας 1281,26€ για δύο άτομα με επιστροφή.Η απορία μου είναι η εξής:πριν την κράτηση των εισιτηρίων μου βγάζει μια φόρμα για να επιλέξω ταξιδιωτική ασφάλεια.Θεωρείτε ότι είναι απαραίτητη ή προτείνετε να ταξιδέψω χωρίς ασφάλεια γιατί είναι κάποια παραπάνω χρήματα απ' ότι είδα γύρω στα 350€.
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
350 για την ασφάλεια μόνο;; Πολλά μου ακούγονται. Μπορείς να την προσθέσεις και αργότερα συνήθως οπότε μην βιάστεις. Κλείσε τα εισητήρια και αποφασίζεις μετά. Μπορείς να δεις και τιμές που δίνουν οι ασφαλιστικές που δραστηροποιούνται στην χώρα μας. Ρίξε και μια ματιά στο forum για λεπτομέρειες.

Κατα πόσο αξίζει δεν το ξέρω, κάποιος με εμπειρία ας μας πει.
 

pxanth

Member
Μηνύματα
109
Likes
75
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
350 για την ασφάλεια μόνο;; Πολλά μου ακούγονται. Μπορείς να την προσθέσεις και αργότερα συνήθως οπότε μην βιάστεις. Κλείσε τα εισητήρια και αποφασίζεις μετά. Μπορείς να δεις και τιμές που δίνουν οι ασφαλιστικές που δραστηροποιούνται στην χώρα μας. Ρίξε και μια ματιά στο forum για λεπτομέρειες.
Μιας και έκλεισες και εσύ με Delta, όπως και εγώ, θυμάσαι να υπήρχε τέτοια επιλογή κατά τη διάρκεια της κράτησης? Γιατί εγώ τουλάχιστον δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο, ούτε και βλέπω κάποια επιλογή για να το προσθέσω τώρα.
 

marsele

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Απο το viva.gr βρήκα τα εισιτήρια. Εάν δεν προσθέσω καθόλου ασφάλεια υπάρχει κάποιο πρόβλημα;;;;
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Μιας και έκλεισες και εσύ με Delta, όπως και εγώ, θυμάσαι να υπήρχε τέτοια επιλογή κατά τη διάρκεια της κράτησης? Γιατί εγώ τουλάχιστον δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο, ούτε και βλέπω κάποια επιλογή για να το προσθέσω τώρα.
Ναι υπήρχε τέτοια επιλογή και μάλιστα ανέφερε ότι μπορώ να την προσθέσω και αργότερα.
Μου είχαν στείλει και email για να με παροτρύνουν αλλά είναι νωρίς για να αποφασίσω.
Δες το εδώ http://www.etravelprotection.com/deltausa/

Απο το viva.gr βρήκα τα εισιτήρια. Εάν δεν προσθέσω καθόλου ασφάλεια υπάρχει κάποιο πρόβλημα;;;;
Δεν βλέπω κανένα πρόβλημα. Δες τι σου καλύπτει και αν σε ενδιαφέρει προχωράς. Αλλά μην βιαστείς γιατί μπορείς να κάνεις οπουδήποτε αλλού όταν το θελήσεις. Εϊναι extra και αυτόνομο πακέτο.

@pxanth
Η αλήθεια είναι ότι τώρα δεν βρίσκω ούτε εγώ την επιλογή. Στο link παραπάνω αλλά και αλλού που κοίταξα δεν φαίνεται να μπορώ να κάνω από Ελλάδα, αλλά σε κάθε περίπτωση θα κάνω σε κάποια μεγάλη ασφαλιστική εδώ.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom