Γαμήλιο ταξίδι στον Αγιο Δομίνικο

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
free φαγητο στα 14 διαφορετικά εστιατόρια του ξενοδοχείου και πολύ ποτό.
κοιτα μην σας κοροιδεψουν και ειναι κανενα απ τα 14 κλειστο, ΠΡΟΣΟΧΗ! μια φιλη μου την πατησε ετσι και ουτε που θελει να ξανακουσει για Αγιο Δομηνικο:haha:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ελπιζω να καταλαβαινεις οτι οσοι σου απανταμε εδω το κανουμε για να βοηθησουμε και τα σχολια μας ειναι καλοπροαιρετα - ακομα και τα δικα μου που δε συμπαθω τα AI :D Απο τα λεγομενα σου πιστευω οτι εσυ θα εισαι στο στοιχειο σου στην Πουντα κανα και μαλλον θα περασεις πολυ καλα.

Ο Σεπτεμβρης ειναι οντως ο χειροτερος μηνας που θα μπορουσες να επιλεξεις , αλλα οπως λες μπορει να εισαι τυχερη. Δε σημαινει οτι ντε και καλα θα πεσεις σε τυφωνα , ουτε οτι ειναι Λονδινο και βρεχει ασταματητα.
Λιγο πριν φυγεις απο Ελλαδα τσεκαρε την προβλεψη του καιρου για καλο και για κακο. Τα μεγαλα ριζορτ της Πουντα κανα ειναι ετοιμα για να αντιμετωπιζουν τετοιες καταστασεις (απο τροπικες καταιγιδες μεχρι τυφωνες).
Το πιο πιθανο ειναι οι τροπικες καταιγιδες που βρισκονται στο πηκ αυτη την εποχη , αλλα συνηθως πεφτουν απογευμα. Που σημαινει οτι εαν εισαι οντως τυχερη , θα εχεις αρκετα ηλιολουστα πρωινα.

Εαν θελεις να τσεκαρεις το ξενοδοχειο σου , υπαρχει σαιτ για τα AI του νησιου , με κριτικες , φωτος και πληροφοριες απο προηγουμενους διαμενοντες εδω:
Melia Caribe Tropical Reviews - Hotels - Melia Caribe Tropical, Bavaro Beach, Dominican Republic
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλα μεχρι να ποσταρω την απαντηση μου εγινε του τυφωνα!:haha:
Μου φαινεται οτι θελουμε ολοι επειγοντως διακοπες σε τροπικο μερος παιδια :cool:
 

halla

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Δομίνικος
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Καλα αν κατσουμε να σκεφτουμε ποιο σχολιο χρηζει (και όχι χρίζει) απαντησης, βλεπω να πηγαινει ολο σου το τοπικ στο recycle bin...
Ωστοσο το να συγκρινω Μαλδιβες και Δομηνικο και Βουλιαγμενη νομιζω οτι εχω το δικαιωμα απο τη στιγμη που τα εχω επισκεφθει και τα 3.
Εαν και εφοσον ξεμυτισεις απο το resort οπου και θα μεινεις, ναι τοτε θα μπορεις να εχεις και εσυ γνωμη για τον Δομηνικο.
Κατα τ' αλλα δεν σε παρεξηγω που φουντωνεις, φανταζομαι ειναι απο το αγχος των γαμηλιων προετοιμασιων!
Καλά δεν σε υποχρέωσε κανείς να απαντήσεις σε ένα τοπικ που είναι για πέταμα :haha::haha::haha:
Δεν ήξερα οτι πρέπει να ξεπατωθω στο γαμήλιο ταξίδι μου για να έχω αποψη για το Δομίνικο. Ούτε να παω να μείνω σε Ηοstel για να έχω και άποψη για την Δομινικανή κουλτουρα. Δεν πάω έκει για να αποτυπώσω το ψυχολογικό προφίλ του λαού! :haha::haha::haha: Για άλλο λόγο πάω εγώ. Τώρα βέβαια ο καθένας πάει για τους δικούς του λόγους. Μπήκα στο φόρουμ και ρώτησα κάποιες πληροφορίες για συνάλλαγμα, για καιρό, για κινητά. Δεν μπήκα για να μου πείτε τι πρέπει και τι δε πρέπει να κάνω όταν πατήσω το πόδι μου εκεί. Αυτό το γνωρίζω πάρα πολύ καλα. Πολύ ωραία αυτά που βίωσαν οι δύο κοπέλες πού πήγαν εκεί, αλλά πολύ κουραστικά για μένα. Στο bacardi island και Saona θα πηγαίναμε ούτως η άλλως και το ήξερα πριν μπω καν στο site. Από κει και πέρα ξαναλέω ο καθένας φτιάχνει το ταξίδι των ονείρων του διαφορετικά.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.501
Likes
8.021
Καλά δεν σε υποχρέωσε κανείς να απαντήσεις σε ένα τοπικ που είναι για πέταμα :haha::haha::haha:
Δεν ήξερα οτι πρέπει να ξεπατωθω στο γαμήλιο ταξίδι μου για να έχω αποψη για το Δομίνικο. Ούτε να παω να μείνω σε Ηοstel για να έχω και άποψη για την Δομινικανή κουλτουρα. Δεν πάω έκει για να αποτυπώσω το ψυχολογικό προφίλ του λαού! :haha::haha::haha: Για άλλο λόγο πάω εγώ. Τώρα βέβαια ο καθένας πάει για τους δικούς του λόγους. Μπήκα στο φόρουμ και ρώτησα κάποιες πληροφορίες για συνάλλαγμα, για καιρό, για κινητά. Δεν μπήκα για να μου πείτε τι πρέπει και τι δε πρέπει να κάνω όταν πατήσω το πόδι μου εκεί. Αυτό το γνωρίζω πάρα πολύ καλα. Πολύ ωραία αυτά που βίωσαν οι δύο κοπέλες πού πήγαν εκεί, αλλά πολύ κουραστικά για μένα. Στο bacardi island και Saona θα πηγαίναμε ούτως η άλλως και το ήξερα πριν μπω καν στο site. Από κει και πέρα ξαναλέω ο καθένας φτιάχνει το ταξίδι των ονείρων του διαφορετικά.
Για να μαθει η θεια Τασια και η ξαδερφη Σουλα οτι πηγατε γαμηλιο στον Δομηνικο και να ψαρωσουν , ετσι??? (ας βαλω τωρα και 3 φατσουλες :haha::haha::haha: για το αστειο μου)...
Βλεπω όμως οτι κι εσυ εξακολουθεις να απαντας στα ποστς μου ενω δεν ΧΡΙΖΟΥΝ απαντησης...
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
οποτε ειναι ευλογο και φυσιολογικο το ερωτημα:τοσα χρηματα και τοσο μακρινο ταξιδι για να ειστε κλεισμενοι 7 μερες σε ενα ξενοδοχειο?λογικο να προταθει λοιπον η Ελουντα!γιατι λες οτι δεν εχει καμια σχεση?αφου ετσι κι αλλιως το ξενοδοχειο θα δεις οχι τον αγιο δομινικο..

καλο το relax αλλα αποψη μετα για τον αγιο δομινικο δεν θα εχεις.παρα μονο για το ξενοδοχειο στον αγιο δομινικο..

ο καθενας φτιαχνει το ταξιδι του οπως νομιζει αλλα δεν ζηταει πληροφοριες οι οποιες αν ειναι αντιθετες απ αυτες που θελει ενοχλειται.

τις πληροφοριες σου παντως για το συναλλαγμα και τον καιρο πηρες.δεν εχεις παραπονο.
 

halla

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Δομίνικος
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
οποτε ειναι ευλογο και φυσιολογικο το ερωτημα:τοσα χρηματα και τοσο μακρινο ταξιδι για να ειστε κλεισμενοι 7 μερες σε ενα ξενοδοχειο?λογικο να προταθει λοιπον η Ελουντα!γιατι λες οτι δεν εχει καμια σχεση?αφου ετσι κι αλλιως το ξενοδοχειο θα δεις οχι τον αγιο δομινικο..

καλο το relax αλλα αποψη μετα για τον αγιο δομινικο δεν θα εχεις.παρα μονο για το ξενοδοχειο στον αγιο δομινικο..

ο καθενας φτιαχνει το ταξιδι του οπως νομιζει αλλα δεν ζηταει πληροφοριες οι οποιες αν ειναι αντιθετες απ αυτες που θελει ενοχλειται.

τις πληροφοριες σου παντως για το συναλλαγμα και τον καιρο πηρες.δεν εχεις παραπονο.
Μα ποιος είπε ρε παιδιά πως θέλω να έχω άποψη για όλο το νησι του Δομίνικου; Αν το ήθελα θα μετανάστευα! Να πάω να ξεκουραστώ με τον άντρα μου σε μια εξωτική παραλία με τροπικό μαύρισμα και χλιδή. Θελοντας και μη θα δω κάποια διαφορετικά πράγματα απο το να πήγαινα΄κάπου στην Ελλάδα, από το νησάκι Σαονα, τους Δομινικανους που θα συναναστραφούμε, την κουλτουρα τους έστω την τουριστική, πάμε για πολύ λίγο για να ανακαλύψουμε τι κρύβει όλο το νησί. Μα να ξεκουραστούμε θέλουμε, αλλοι δίνουν πεντοχίλιαρα για μαλδίβες που δεν μπορείς να δεις τίποτα άλλο απο το νησί που μένεις. Ταξιδι μέλιτος παιδιά, όχι εξερεύνησης. Και δεν ήθελα να ακούσω συγκεκριμένα πράγματα, ούτε ρωτησα και περίμενα άλλες απαντήσεις. Απλά κάποιες απαντήσεις δεν ήταν χρήσιμες σε αυτό το ταξίδι που σχεδιάζω εγώ. Ηταν καθαρα για εγκυκλοπαιδικές γνώσεις. Εγω έκανα συγκεκριμένες ερωτήσεις για συγκεκριμένα πράγματα και πααααααλι καλά που πήρα απαντήσεις γι αυτα που ήθελα

Ελπιζω να καταλαβαινεις οτι οσοι σου απανταμε εδω το κανουμε για να βοηθησουμε και τα σχολια μας ειναι καλοπροαιρετα - ακομα και τα δικα μου που δε συμπαθω τα AI :D Απο τα λεγομενα σου πιστευω οτι εσυ θα εισαι στο στοιχειο σου στην Πουντα κανα και μαλλον θα περασεις πολυ καλα.

Ο Σεπτεμβρης ειναι οντως ο χειροτερος μηνας που θα μπορουσες να επιλεξεις , αλλα οπως λες μπορει να εισαι τυχερη. Δε σημαινει οτι ντε και καλα θα πεσεις σε τυφωνα , ουτε οτι ειναι Λονδινο και βρεχει ασταματητα.
Λιγο πριν φυγεις απο Ελλαδα τσεκαρε την προβλεψη του καιρου για καλο και για κακο. Τα μεγαλα ριζορτ της Πουντα κανα ειναι ετοιμα για να αντιμετωπιζουν τετοιες καταστασεις (απο τροπικες καταιγιδες μεχρι τυφωνες).
Το πιο πιθανο ειναι οι τροπικες καταιγιδες που βρισκονται στο πηκ αυτη την εποχη , αλλα συνηθως πεφτουν απογευμα. Που σημαινει οτι εαν εισαι οντως τυχερη , θα εχεις αρκετα ηλιολουστα πρωινα.

Εαν θελεις να τσεκαρεις το ξενοδοχειο σου , υπαρχει σαιτ για τα AI του νησιου , με κριτικες , φωτος και πληροφοριες απο προηγουμενους διαμενοντες εδω:
Melia Caribe Tropical Reviews - Hotels - Melia Caribe Tropical, Bavaro Beach, Dominican Republic
Σε ευχαριστώ πολύ!! Επιτέλους! Και μία που απάντηση χρήσιμη!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
καλο το relax αλλα αποψη μετα για τον αγιο δομινικο δεν θα εχεις.παρα μονο για το ξενοδοχειο στον αγιο δομινικο..
Πολυ σωστο! Και ειναι το μονο που με ενοχλει..Προβλημα με τον κοσμο που κανει τετοιου ειδους διακοπες δεν εχω κανενα. Ισα ισα που ολοι αυτοι μενοντας κλεισμενοι μεσα συμβαλλουν στο να παραμεινει το νησι ανεγγιχτος παραδεισος για μας τους υπολοιπους..Αλλα οταν επιστρεφουν και κρινουν ολο τον Αγιο Δομηνικο ενω δεν εχουν δει τιποτα , τοτε γινομαι εξαλη!

Επισης να πω οτι κι εγω σκεφτηκα την Ελουντα :roll: οπως και η vario για τους λογους που εξηγει ο giannismits.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
κοιτα μην σας κοροιδεψουν και ειναι κανενα απ τα 14 κλειστο, ΠΡΟΣΟΧΗ!
Κάποιο έκλεισε γιατί είναι 13. Μelia Caribe Tropical.

Μα ποιος είπε ρε παιδιά πως θέλω να έχω άποψη για όλο το νησι του Δομίνικου; Αν το ήθελα θα μετανάστευα! Να πάω να ξεκουραστώ με τον άντρα μου σε μια εξωτική παραλία με τροπικό μαύρισμα και χλιδή.
Συμφωνώ στα περί χλιδής αν και δεν ξέρω κατά πόσο είναι σίγουρο ότι θα βρεις χλιδή σε ένα τετράστερο ριζόρτ για μαζικό τουρισμό.:rolleyes:
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Κάποιο έκλεισε γιατί είναι 13. Μelia Caribe Tropical.


Συμφωνώ στα περί χλιδής αν και δεν ξέρω κατά πόσο είναι σίγουρο ότι θα βρεις χλιδή σε ένα τετράστερο ριζόρτ για μαζικό τουρισμό.:rolleyes:
Kαι γω πιστευω οτι τη χλιδη που φανταζεσαι δε θα τη βρεις σε τετραστερο:roll:
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
παιδια εγω στην boca chica στο ΑΙ περασα εκπληκτικαμακαρι να ητανε και το αλλο στο λας τερεννας ετσι οπου πληρωσα τα διπλα και δεν πηρα ουτε το ενα 10κατο σε σχεση με το ΑΙ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.863
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom