Γαμήλιο τον Αύγουστο!

angelucky

Member
Μηνύματα
68
Likes
59
Επόμενο Ταξίδι
Καλαμάτα-Μεσσηνια
Καλησπέρα στην ομορφη παρέα εδω μέσα. Τολμάω να ανοίξω αυτο το θέμα με φοβο οτι οι περισσότεροι θα μου την πεσουν για τη μη..πρωτοτυπια του τιτλου και για το γεγονος οτι εχει ερωτηθει και αναζητηθει απο πολλους εδω μεσα...
Ελπιζω στην ευγενεια ολων σας...και ξεκιναω αμεσα με την ερωτηση μου η οποια ειναι η αναζητηση ενος προορισμου για γαμηλιο ταξιδι που προσπαθω να προγραμματισω τον Αυγουστο.
Σε αυτη την επιλογη με σειρα προτιμησης σημαντικο ρολο εχουν οι παρακατω παραγοντες:
α. Το οικονομικο (λογω και της κρισης,ισως προορισμοι που ξεπερνανε τα 4000-5000 ευρω ειναι μακρυα απο τις δυνατοτητες μου)
β. Το θεμα της ξεκουρασης στο προορισμο που θα επιλεξω και της χαλαρωσης. Δεν θα ηθελα για γαμηλιο ταξιδι λογου χαρη ενα ταξιδι τυπου road trip η ενας προορισμος που θα με κουρασει με εκδρομες και επισκεψεις... Σκεφτομουν το γαμηλιο ταξιδι σαν μια ευκαιρια για να γνωρισουμε ενα νεο μερος, να χαλαρωσουμε , να ξεκουραστουμε απο ολη τη κουραση που θα εχουν εκεινες οι μερες του γαμου και γενικοτερα relax με τη γυναικα της ζωης σου με οποιο τροπο...:xmas_redface:
γ. Η διαρκεια του ταξιδιου δε με απασχολει αλλα νομιζω οτι 7-12 μερες ειναι αρκετες για να ξεφυγεις απο την οποια καθημερινοτητα!

Αυτα ειναι τα θελω μου και προσπαθω με καποιο τροπο να τα ταιριαξω με ενα προορισμο!
Ευχαριστω προκαταβολικα ολους για τη βοηθεια σας, που και στο παρελθον υπηρξε πολυ σημαντικη!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Καλησπέρα στην ομορφη παρέα εδω μέσα. Τολμάω να ανοίξω αυτο το θέμα με φοβο οτι οι περισσότεροι θα μου την πεσουν
Αν εγραφες οτι ψαχνεις για Ντουμπαι η Μαλδιβες ειναι σαν να εριχνες κοκκινο πανι στην αρενα του φορουμ και δεν θαξερες που να κρυφτεις.
Ευτυχως τωρα το εσωσες το θεμα.(προσωπικα δεν τραβαω κανενα ζορι με τους 2 αυτους προορισμους).

Μιας και δεν διευκρινιζεις αν θες ευρωπη η κατι διαφορετικο θα σου προτεινα για την εποχη που ψαχνεις Μπαλι.
Αν βρεις οικονομικα εισητηρια πιστευω για ενα δεκαημερο ειναι μεσα στον προυπολογισμο σου και ειναι ενας προορισμος που θα σου μεινει αξεχαστος.
 

angelucky

Member
Μηνύματα
68
Likes
59
Επόμενο Ταξίδι
Καλαμάτα-Μεσσηνια
Αν εγραφες οτι ψαχνεις για Ντουμπαι η Μαλδιβες ειναι σαν να εριχνες κοκκινο πανι στην αρενα του φορουμ και δεν θαξερες που να κρυφτεις.
Ευτυχως τωρα το εσωσες το θεμα.(προσωπικα δεν τραβαω κανενα ζορι με τους 2 αυτους προορισμους).

Μιας και δεν διευκρινιζεις αν θες ευρωπη η κατι διαφορετικο θα σου προτεινα για την εποχη που ψαχνεις Μπαλι.
Αν βρεις οικονομικα εισητηρια πιστευω για ενα δεκαημερο ειναι μεσα στον προυπολογισμο σου και ειναι ενας προορισμος που θα σου μεινει αξεχαστος.
Σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Καποια αλλη προταση ισως?
Προς δαλματικες ακτες ισως?
Ελλαδα να υποθεσω δε θα προτεινει κανεις?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.041
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ελλαδα να υποθεσω δε θα προτεινει κανεις?
Γι αυτό που θες να κάνεις, η Ελλάδα είναι ιδανική. Και δε χρειάζεται καν να πας μακριά, έχει και στα περίχωρα της Αθήνας εκπληκτικά ξενοδοχεία ιδανικά για χαλάρωση.
Σκέψου και το Κόστα Ναυαρίνο ως μια επιλογή.
 

angelucky

Member
Μηνύματα
68
Likes
59
Επόμενο Ταξίδι
Καλαμάτα-Μεσσηνια
Γι αυτό που θες να κάνεις, η Ελλάδα είναι ιδανική. Και δε χρειάζεται καν να πας μακριά, έχει και στα περίχωρα της Αθήνας εκπληκτικά ξενοδοχεία ιδανικά για χαλάρωση.
Σκέψου και το Κόστα Ναυαρίνο ως μια επιλογή.
Για Ελλαδα σκεφτομουν κατι σε Σαντορινη είτε Χανιά, Ελούντα.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.112
Καλή σκέψη η Σαντορίνη.Υπάρχουν πολλά πολυτελή ξενοδοχεία,είναι ρομαντικό μέρος,προσφέρεται για χαλάρωση και διασκέδαση.Είναι προορισμός κλάσης.Θέα,ατμόσφαιρα,relax.Στη Σαντορίνη μπορείς να απολαύσεις τα πάντα.
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Για Ελλαδα σκεφτομουν κατι σε Σαντορινη είτε Χανιά, Ελούντα.
Σαντορίνη ναι.... Χανιά όχι. Πολύ όμορφα αλλά δέκα μέρες, θα βαρεθείτε...εκτός και αν κάνετε εκδρομές να γνωρίσετε και την υπόλοιπη Κρήτη, αλλά είπες θες να πάτε κάπου να ξεκουραστείτε. Όσο για Ελούντα, προφανώς δεν έχεις πάει, σωστά? Ε, δεν χάνεις και τίποτα... Από παραλίες μηδέν...εκτός βέβαια αν θέλετε να κλειστείτε τόσες μέρες σε ένα ακριβό ξενοδοχείο και να κάνετε όλη μέρα spa και να κολυμπάτε σε πισίνα.
Εγώ προτείνω Positano, Italy(που θυμίζει και λίγο Σαντορίνη) ή Hallstat, Austria.(βάβαια και εκεί δεν είναι για πολλές μέρες...)
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Για Κύπρο τι θα έλεγες? νομίζω, οτι καλύπτει όλα αυτά που ζητάς και δεν είναι και μακριά,ώστε να ταλαιπωρηθείτε με πολύωρες πτήσεις.

Οπου και να πας να περάσεις όμορφα!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Οι Δαλματικές ακτές είναι ωραιότατες και αν υπάρχουν οι πτήσεις της Croatian τα αεροπορικά είναι σχετικά οικονομικά. Το θέμα είναι ότι η περιοχή ενδείκνυται για εκδρομές με αυτοκίνητο, δεν έχει ιδιαίτερα παραλίες και σίγουρα θα πλημμυρίζει από τουρισμό. Αν δεν έχεις καημό με το εξωτερικό ο Αύγουστος ενδείκνυται να μείνεις Ελλάδα. Επιλογές άφθονες
 

angelucky

Member
Μηνύματα
68
Likes
59
Επόμενο Ταξίδι
Καλαμάτα-Μεσσηνια
Σαντορίνη ναι.... Χανιά όχι. Πολύ όμορφα αλλά δέκα μέρες, θα βαρεθείτε...εκτός και αν κάνετε εκδρομές να γνωρίσετε και την υπόλοιπη Κρήτη, αλλά είπες θες να πάτε κάπου να ξεκουραστείτε. Όσο για Ελούντα, προφανώς δεν έχεις πάει, σωστά? Ε, δεν χάνεις και τίποτα... Από παραλίες μηδέν...εκτός βέβαια αν θέλετε να κλειστείτε τόσες μέρες σε ένα ακριβό ξενοδοχείο και να κάνετε όλη μέρα spa και να κολυμπάτε σε πισίνα.
Εγώ προτείνω Positano, Italy(που θυμίζει και λίγο Σαντορίνη) ή Hallstat, Austria.(βάβαια και εκεί δεν είναι για πολλές μέρες...)
Positano? Δεν τομεχω ακουσει ξανα αυτο το μερος! Εχεις να μου πεις περισσοτερες λεπτομερειες? Ειναι στο ιδιο επιπεδο με Σαντορινη? Αληθεια...?
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Positano? Δεν τομεχω ακουσει ξανα αυτο το μερος! Εχεις να μου πεις περισσοτερες λεπτομερειες? Ειναι στο ιδιο επιπεδο με Σαντορινη? Αληθεια...?
Και εγώ σχετικά πρόσφατα το ανακάλυψα...ευελπιστώ να το επισκεφθώ φέτος, μιας και θα βρεθώ Ιταλία για μια βάπτιση(αν όλα πάνε καλά...). Έχει πάει η κολλητή μου(που την εμπιστεύομαι απόλυτα) και μου είπε πως είναι υπέροχα. Ψάξε το λίγο στο internet...και αν θες πληροφορίες, θα τη ρωτήσω και θα σου πω...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ψάξε το λίγο στο internet...και αν θες πληροφορίες, θα τη ρωτήσω και θα σου πω...
είμαστε κι εμείς εδώ..:xmas_wink: ειναι υπέροχα, εχουν γραφτει και ιστοριες..πριν ψαχνετε ετσι γενικα στο ιντερνετ, ψαξτε το φορουμ που βρισκεστε..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.029
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom