Γαμηλιο Ταξιδι!!!Yeah!! Αλλά που??

zampeiros22

Member
Μηνύματα
80
Likes
1
Λέμε να τα κλείσουμε μόνοι μας αεροπορικά και ξενοδοχείο.. Δεν το έχω ξανά κάνει πάντα ταξίδευα με γκρουπ. Ψάχνω να βρω εδώ στο φόρουμ οδηγίες για το Εδιμβούργο αλλά δεν βρίσκω κάτι. Έχετε ιδέα?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.733
Likes
15.003
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
νομίζω ότι αν βάλεις στην αναζήτηση την λέξη Εδιμβούργο θα σου βγάλει πολλές πληροφορίες καθώς και ιστορίες που έχουν γραφεί. και εγώ από εδώ άντλησα πληροφορίες.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ψάχνω και εγώ γαμήλιο ταξίδι ... ψάχνω κάποιο ξενοδοχείο lux..
Budget δεν έχω θέμα..
Είμαι ανάμεσα σε Πόρτο, Μαλαγα, Φλωρεντία και Εδιμβούργο. Το πολύ 10 ώρες αεροπορικος δεν με πειράζει..
καλα με αυτά τα δεδομένα θα πάτε γαμήλιο στο Εδιμβούργο?!!!
παραείμαι ρομαντικός άμα πω ότι το γαμήλιο είναι ένα ταξίδι ζωής? ουτε το λουξ ξενοδοχείο σου προσφέρει, ουτε το καλό ρεστοραν, ουτε τα καλά αξιοθεατα, ουτε καν τον καιρο. μπορει να βρεχει τοσο που θα λαλησετε..
κλεισε κατι ρομαντικο, μια εμπειρια ζωης. ενα λουξ στη Βενετία, ενα 5στερο στις Αλπεις με σπα κλπ, ενα 5στερο στη Ρωμη, στην Τοσκανη...αντε και στο Παρισι..
 

zampeiros22

Member
Μηνύματα
80
Likes
1
Samion Δεν είναι θέμα ρομαντισμού αλλά όταν δουλεύεις συνέχεια και σου δίνετε έστω μια εβδομάδα η δυνατότητα να μείνεις σε ένα καλό ξενοδοχείο γιατί όχι? Πιστεύω ο ρομαντισμός δεν έχει να κάνει με το μέρος. Αν είσαι ρομαντικός σου βγαίνει και στα πιο περίεργα μέρη. Παρίσι και Ρώμη έχω πάει. Την Βιέννη δεν την απέρριψα .. Το ψάχνω ακόμη ..

makisg βρήκα αρκετά είδα ότι και εσύ έχεις πάει κάθε βοηθεια σου δεκτή.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Samion Δεν είναι θέμα ρομαντισμού αλλά όταν δουλεύεις συνέχεια και σου δίνετε έστω μια εβδομάδα
θεμα οπτικής. το βλεπουμε διαφορετικα το θεμα. ενα γαμηλιο για μενα ειναι ταξιδι ζωης για σενα μαλλον απλα μια ευκαιρια διακοπων. το μερος δεν κανει τον ρομαντισμο αλλα οταν πλερω καλυτερα να παιρνουμε το καλυτερο που μπορουμε να αγορασουμε.
 

zampeiros22

Member
Μηνύματα
80
Likes
1
θεμα οπτικής. το βλεπουμε διαφορετικα το θεμα. ενα γαμηλιο για μενα ειναι ταξιδι ζωης για σενα μαλλον απλα μια ευκαιρια διακοπων. το μερος δεν κανει τον ρομαντισμο αλλα οταν πλερω καλυτερα να παιρνουμε το καλυτερο που μπορουμε να αγορασουμε.
Το πως βλέπει κανείς το ταξίδι του μέλιτος είναι δικό του θέμα καθαρά. Σίγουρα ο καθένας θέλει το καλύτερο γι αυτό το ψάχνω αρκετά το θέμα με την βοήθεια πάντα του συγκεκριμένου φόρουμ που με έχει βοήθησει αρκετά σε παλιότερα ταξίδια στην Ελλάδα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Τι Εδιμβούργο; Κλείσε μία Τοσκάνη να φας σαν άνθρωπος, να πιείς σαν άνθρωπος, να δεις ωραία φύση, ωραία χωριά και πόλεις.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Τοσκάνη εε???μμμ ωραίο ακούγεται!!Βάζω και αυτό το μέρος στο πλάνο !!!
Δεν ξέρω πόσες μέρες έχεις, από που θα πετάξεις, που θα προσγειωθείς κτλ αλλά θα δείξεις φωτογραφίες από τις παρακάτω πόλεις στη γυναίκα και δεν νομίζω να πει όχι.

Siena, San Gimignano, Florence, Lucca, Pisa. Αυτές είναι οι βασικές πόλεις/χωριά της περιοχής και στις οποίες μπορείς να κινηθείς άνετα από τη μία στην άλλη με τρένο ή λεωφορείο. Υπάρχουν και άλλα χωριουδάκια για τα οποία όμως θα χρειαστείς αυτοκίνητο.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Για γαμήλιο ταξίδι στην Ιταλία κοίτα και την Κοστιέρα Αμαλφιτάνα μαζί με Κάπρι. Γενικά στην Ιταλία που πρότειναν και τα παιδιά πιο πάνω θα περάσετε σούπερ χωρίς να ξεθεωθείτε. Άσε που, επειδή τα εισιτήρια θα σας βγουν οικονομικά, θα έχετε τη δυνατότητα να νοικιάσετε αυτοκίνητο -πράγμα που το προτείνω τόσο για την περιοχή της Τοσκάνης όσο και για την Κοστιέρα- και φυσικά να διαθέσετε χρήματα για ένα πιο κλασάτο και ρομαντικό ξενοδοχείο λόγω περίστασης.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Και για Κομο ,Βερονα θα ελεγα..η Κυανη Ακτη μια χαρα ειναι επισης..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.057
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom