Γαμηλιο Ταξιδι!!!Yeah!! Αλλά που??

paefstra

Member
Μηνύματα
13.063
Likes
41.264

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Μια εβδομάδα έχουμε στην διάθεση μας σε ποιο από όλα άξιζει?Βενετία δεν είναι λίγο καταθλιπτικη ??
Η Βενετία είναι υπέροχη,άκρως ρομαντική και ιδανική για γαμήλιο.Τα παλάτσο,τα κανάλια,τα γεφυράκια,οι γόνδολες και πολλά άλλα αξιοθέατα... 117 μικρά νησάκια και 410 γέφυρες(αυτό το διάβασα)σχηματίζουν την Βενετία....δες και από web κάμερα,απο διάφορα μέρη της(στο κάτω μέρος μπορείς να επιλέξεις σημείο)
https://www.skylinewebcams.com/el/webcam/italia/veneto/venezia/rialto-canal-grande.html
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Και την Πορτογαλία αδίκησες. Μια χαρά χώρα είναι με πολλές ομορφιές. Συν του ότι είναι αρκετά πιο οικονομική από άλλες επιλογές.
Όσο για τη Βενετία καταθλιπτικη δεν είναι με τίποτα. Απλά ο Αύγουστος δεν είναι και η πλέον κατάλληλη εποχή.
 

zampeiros22

Member
Μηνύματα
80
Likes
1
Με μια μικρή αναζήτηση σε φωτογραφίες που έκανα δεν λέει και πολλά σαν ομορφιά το Πόρτο και η Λισαβόνα. Σε σχέση με την Βαρκελώνη βασικά..
Και την Πορτογαλία αδίκησες. Μια χαρά χώρα είναι με πολλές ομορφιές. Συν του ότι είναι αρκετά πιο οικονομική από άλλες επιλογές.
Όσο για τη Βενετία καταθλιπτικη δεν είναι με τίποτα. Απλά ο Αύγουστος δεν είναι και η πλέον κατάλληλη εποχή.
Σε σχέση με την Βαρκελώνη είπα...
 

zampeiros22

Member
Μηνύματα
80
Likes
1
Αν θέλω να συνδυάσω την Φλωρεντία με την Βενετία πως πρέπει να χωρίσω τις μέρες πιστεύετε? Σε ποια περιοχή μου προτείνετε να μείνω στην κάθε πόλη για να μπορούμε να περπατάμε να είναι στο κέντρο δηλαδή??
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.327
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala

zampeiros22

Member
Μηνύματα
80
Likes
1
Εμείς τις μέρες που μείναμε Φλωρεντία στο honeymoon μείναμε σε αυτό.

http://grandhotelcavour-florence.h-...-HX8TCc_W2LtzA0-MSBlGUT6BWMZaeIN_SRoC9zHw_wcB

Εαν δεν σου κάνει το συγκεκριμένο, κοίτα τριγύρω σε αυτή την περοχή, είναι θεωρώ η πιο βολική για αξιοθέατα κλπ.
Ωραία θα το κοίταξω. είδα και πολλά ξενοδοχεία στην Santa Maria στον σταθμό κοντά να βολεύει εκεί ??έχετε ιδέα πως χα χωρίσω τις μέρες ??
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Ωραία θα το κοίταξω. είδα και πολλά ξενοδοχεία στην Santa Maria στον σταθμό κοντά να βολεύει εκεί ??έχετε ιδέα πως χα χωρίσω τις μέρες ??
Να μείνεις κοντά στον καθεδρικό(Duomo)...και κατά την γνώμη μου,κοντά στους σταθμούς,δεν κυκλοφορεί και ο καλύτερος κόσμος.
Αν έχεις 7 μέρες με την μεταφορά σου,δηλ.6 μέρες....άποψη μου 4 Βενετία,2 Φλωρεντία.Και αν θέλεις,μπορείς να κόψεις 1 μέρα απο Βενετία και να πας μία μονοήμερη Βερόνα πρωί και απόγευμα με τρένο,πάς Φλωρεντία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.231
Μηνύματα
884.390
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom