Γαμος στο εξωτερικο

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Ερση εχεις απολυτο δικιο και το βρισκω υπεροχη ιδεα! Στην εκκλησια της Βιεννης εχω παει, στις αλλες δυστυχως οχι.. Πολυ θα ηθελα μια επιτοπια ερευνα, αλλα δεν νομιζω οτι εχουμε το οικονομικο και χρονικο περιθωριο. Μην παει και φανταρος το παιδι μας ως τοτε ;)
 

ladyday_f

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
γαμος στη ρωμη

Ευχαριστουμε Ερση. Βρηκε τελικα ο συζυγος μου μια φιλη φιλης που παντρευτηκε εξω και θα επικοινωνησουμε με αυτη, οποτε θα ενημερωσω οταν μαθω και εγω τη διαδικασια, αν ενδιαφερεται και καποιος αλλος βεβαια.
καλησπερα!
ενδιαφέρομαι για πληροφορίες σχετικές με τελεση ορθόδοξου γάμου στη Ρώμη. Οποιαδηποτε πληροφορία που θα μπορουσες να μου δώσεις θα την εκτιμούσα πολύ καθ ότι δεν μπορώ να βρω και πολυ άκρη.

Ευχαριστώ πολύ!!
 

MGD

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
γαμος στη ρωμη



καλησπερα!
ενδιαφέρομαι για πληροφορίες σχετικές με τελεση ορθόδοξου γάμου στη Ρώμη. Οποιαδηποτε πληροφορία που θα μπορουσες να μου δώσεις θα την εκτιμούσα πολύ καθ ότι δεν μπορώ να βρω και πολυ άκρη.

Ευχαριστώ πολύ!!
Καλησπέρα!
Τελικά καταφέρατε να κάνετε το γάμο στη Ρώμη; Είμαστε Έλληνες κάτοικοι Ελβετίας και ενδιαφερόμαστε και εμείς να παντρευτούμε στην Ιταλία (Μιλάνο). Όμως ο αρχιμανδρίτης μας αρνήθηκε λέγοντάς μας ότι δεν είμαστε κάτοικοι Ιταλίας. Ισχύει κάτι τέτοιο; Κάποιες επιπλέον πληροφορίες;; Σας ευχαριστώ για την απάντηση! :)
 

MGD

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Καλησπέρα! Γνωρίζει κάποιος τα διαδικαστικά για να πραγματοποιηθεί ένας γάμος στο εξωτερικό; Σκεφτόμαστε για Μιλάνο. Όμως ο αρχιμανδρίτης αρνήθηκε να μας παντρέψει γιατί δεν είμαστε κάτοικοι Ιταλίας. Ισχύει κάτι τέτοιο;
 

alvadi

Member
Μηνύματα
554
Likes
2.819
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Καλησπέρα! Γνωρίζει κάποιος τα διαδικαστικά για να πραγματοποιηθεί ένας γάμος στο εξωτερικό; Σκεφτόμαστε για Μιλάνο. Όμως ο αρχιμανδρίτης αρνήθηκε να μας παντρέψει γιατί δεν είμαστε κάτοικοι Ιταλίας. Ισχύει κάτι τέτοιο;
Για δες εδώ https://www.travelstories.gr/community/threads/Γαμος-στη-Φλωρεντια.61365/
 
  • Like
Reactions: MGD

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.368
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom