Γενική απεργία στις 15/12/10

dreamer

Member
Μηνύματα
76
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
λατρεμένο Παρίσι ξανά...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία..Γη του Πυρός
Απ'ότι φαίνεται εδώ EEEKE - GATCA © η απεργία της 14ης ανεστάλη :xmas_razz:. Θα γίνει όμως αυτή της 15ης :xmas_evil:
Καλά ταξίδια στους τυχερούς......
Εγώ αναμένω ακόμα κανα φιρμάνι για τις 24/12.......:xmas_rolleyes:
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
ναι η απεργία ανεστάλη για τις 14/12...μου τηλεφωνησαν και απο την swiss..ημουν σε επαφή με καποιον πολυ εξυπηρετικο υπαλληλο που με ειχε stand by να φυγω και δευτερα βραδυ .... αν γινοταν η απεργια την τρίτη 14/12...
τελικά χαλάλι το πεναλτυ....θα πεταξω....
καλη τυχη στους υπολοιπους.....ευχομαι εστω και με λιγη ταλαιπωρια να φτασουν στον προορισμο τους!!
 

emiloubi

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Ταϋλάνδη
Καλησπέρα σε όλους.
Εγώ θα πετούσα την Τετάρτη για Gatwick, Λονδίνο με Easyjet. Τώρα προσπαθώ να καταλάβω διαβάζοντας τα διαφορα topics πως πρέπει να κινηθώ, μιας και την Easy Jet στο τηλέφωνο δεν μπόρεσα να την βρώ (30 λεπτά αναμονή!!!). Στο Ελ. Βενιζέλος που πήρα, απλά μου επιβεβαίψσαν ότι δεν πετάει τίποτα στις 15. Να αλλάξω άραγε τα εισητίρια μου με οποιαδήποτε επιβάρυνση, ή να περιμένω μπας και η easyjet ευαισθητοποιηθεί να κάνει κάποια εναλλακτική πρόταση χωρίς κόστος? Τι μου προτείνετε?
 

dreamer

Member
Μηνύματα
76
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
λατρεμένο Παρίσι ξανά...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία..Γη του Πυρός
Καλησπέρα σε όλους.
Εγώ θα πετούσα την Τετάρτη για Gatwick, Λονδίνο με Easyjet. Τώρα προσπαθώ να καταλάβω διαβάζοντας τα διαφορα topics πως πρέπει να κινηθώ, μιας και την Easy Jet στο τηλέφωνο δεν μπόρεσα να την βρώ (30 λεπτά αναμονή!!!). Στο Ελ. Βενιζέλος που πήρα, απλά μου επιβεβαίψσαν ότι δεν πετάει τίποτα στις 15. Να αλλάξω άραγε τα εισητίρια μου με οποιαδήποτε επιβάρυνση, ή να περιμένω μπας και η easyjet ευαισθητοποιηθεί να κάνει κάποια εναλλακτική πρόταση χωρίς κόστος? Τι μου προτείνετε?
Ετσι ακριβώς την είχα πατήσει κι εγώ με πτήση για Λονδίνο το Μάρτη. Ήταν μια από τις φορές που σε ξεκούδουνη μέρα έπεσα πάνω σε στάση των ελεγκτων. Επικοινώνησα ΑΜΕΣΑ και με πολλή επιμονή (για να τους πιάσω στο τηλ.) με την easy και μου άλλαξαν τα εισητήρια τηλεφωνικά και χωρίς ευρουλάκι επιπλέον. Μου έδωσαν το νεό αριθμό κράτησης, μου έκαναν και απ'ευθείας ηλ. τσεκ ιν και όλα ΟΚ. Το "άμεσα" στο τονίζω γιατί οι θέσεις για την αμέσως επόμενη πτήση εξαντλήθηκαν μέσα σε ένα 10λεπτο, χωρίς υπερβολή (μέχρι να συννενοηθούμε με τους φίλους μας, που θα πηγαίναμε μαζί, αυτοί απλώς δεν βρήκαν θεση. Ταξίδεψαν μια μέρα μετά)
 

emiloubi

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Ταϋλάνδη
Ωχ!! Τρεχάτε ποδαράκια μου! Επειδή δεν κατάφερα να τους βρω σε καμια περίπτωση, έστειλα τον φίλο μου στο Βενιζέλος να το διευθετήσει εκεί. Ελπίζω να μην είναι ήδη αργά...:( Όχι τίποτα άλλο, έχουμε κλέισει και για το μιούζικαλ και θα χάσουμε και αυτά εκτός από όλα τ' αλλα..

Ευχαριστώ για την ενημέρωση
 

dreamer

Member
Μηνύματα
76
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
λατρεμένο Παρίσι ξανά...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία..Γη του Πυρός
Ωχ!! Τρεχάτε ποδαράκια μου! Επειδή δεν κατάφερα να τους βρω σε καμια περίπτωση, έστειλα τον φίλο μου στο Βενιζέλος να το διευθετήσει εκεί. Ελπίζω να μην είναι ήδη αργά...:( Όχι τίποτα άλλο, έχουμε κλέισει και για το μιούζικαλ και θα χάσουμε και αυτά εκτός από όλα τ' αλλα..

Ευχαριστώ για την ενημέρωση
Στο Βενιζέλος δε θα καταφέρεις τίποτα. Η easy δεν έχει γραφείο να διευθετεί καταστάσεις. Τηλεφωνικά ΜΟΝΟ...... ΕΠΕΜΕΝΕ
 

tasmak

Member
Μηνύματα
18
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Βελιγρ
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη-Λός Άντζελες
Παιδιά, μπείτε άμεσα όποιος είναι με easyjet στο myeasyjet με τους κωδικούς του να αλλάξει την πτήση δωρεάν...
 

emiloubi

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Ταϋλάνδη
Στο Βενιζέλος δε θα καταφέρεις τίποτα. Η easy δεν έχει γραφείο να διευθετεί καταστάσεις. Τηλεφωνικά ΜΟΝΟ...... ΕΠΕΜΕΝΕ
Λοιπόν, τα καταφέραμε!!!:xmas_razz: Μέσα στο Ελ. Βενιζέλος υπάρχει γραφείο της easy jet και μας άλλαξαν την πτήση χωρίς κανένα κόστος, άμεσα!
Thank God!

Όσο για το myeasyjet, μέχρι και πριν μιάμιση ώρα, μου ζήταγε 110 ευρώ για να αλλάξω ημερομηνία. Τώρα δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι.

Καλή τύχη σε όλους και καλά ταξίδια!
 

manos_XP

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
Στο Βενιζέλος δε θα καταφέρεις τίποτα. Η easy δεν έχει γραφείο να διευθετεί καταστάσεις. Τηλεφωνικά ΜΟΝΟ...... ΕΠΕΜΕΝΕ
Μολις γυρισα απο Βενιζελο !
Πεταγα 15 Δεκεμβρη για Μοναχο.Το πρωι,εκτυπωνω την ανακοινωση των ελεγκτων και παω στα γραφεια της Aegean στο αεροδρομιο.Ξεκινησε να μου λεει τα γνωστα δικα τους οτι δεν θα γινει απεργια κλπ κλπ κλπ.Της βγαζω και της δειχνω το χαρτι,και της λεω οτι δικαστηριο εγινε 9 Δεκεμβρη και οτι αν δεν μου αλλαξει το εισιτηριο δεν φευγω οπως επισης πως και αν χασω την πτηση μου και ακυρωθει το ταξιδι θελω γραμμενο πως θα μου πληρωσουν τα λεφτα του ξενεδοχειου οπως αναφερε η κρατηση του booking που ειχα επισης μαζι μου.Μετα απο περιπου 30λεπτα και αφου ειχε μιλησει στο τηλεφωνο 2 φορες και ειχε παει μεσα σε ενα γραφειο με την ανακοινωση των ελεγκτων μου ειπε οτι θα μου αλλαξει χωρις χρεωση τα εισιτηρια για την επομενη μερα ιδιες ωρες πτησεων !!!! Αλλα πως αν τελικα η απεργια δεν γινει δεν θα μπορω να αλλαξω παλι για τις 15! Ηδη ενημερωσα το ξενοδοχειο αλλαξα την ημερομηνια αφιξης και αναχωρησης για 1 μερα μετα και ολα οκ !!!!

ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ !!!!!!!

Αν πετατε στις 15 πηγαιντε και πιεστε τους για αλλαγη πτησης.

PS : Αν τελικα οπως λενε ειναι τοσο σιγουροι οτι δεν θα γινει απεργια στις 15,αναρωτιεμαι...γιατι τελικα μου αλλαξαν το εισιτηριο ... ?

PS2 : Στο τηλεφωνο με την aegean τουλαχιστον ειμαι σιγουρος οτι δεν θα εβγαζα ακρη.

PS3 : Το πρωι αφου εβγαλαν την ανακοινωση οι ελεγκτες πηρα στο τηλεφωνο που εχουν στο site τους.Απαντησε ενασ ευγενικοτατος ανθρωπος και εκεινος μου ειπε να παω στο αεροδρομιο γιατι τηλεφωνικα δεν θα εβγαζα ακρη.Επισης πως πραγματι 14 δεν θα γινοταν απεργια αλλα για τις 15 ειναι 99,9% σιγουρος οτι θα γινει γιατι δεν εχουν εξαγγειλει εκεινοι σαν ελεγκτες απεργια αλλα η ΑΔΕΔΥ στην οποια υπαγονται και ποτε δεν εχει κριθει απεργια τηε ΑΔΕΔΥ παρανομη γιατι ειναι ενας τεραστιος κλαδος.
Να ειναι καλα ο ανθρωπος και θα πιω πολυ μπυρα στην υγεια του !!!
 
Last edited by a moderator:

raniasamos

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
Ετσι ακριβώς την είχα πατήσει κι εγώ με πτήση για Λονδίνο το Μάρτη. Ήταν μια από τις φορές που σε ξεκούδουνη μέρα έπεσα πάνω σε στάση των ελεγκτων. Επικοινώνησα ΑΜΕΣΑ και με πολλή επιμονή (για να τους πιάσω στο τηλ.) με την easy και μου άλλαξαν τα εισητήρια τηλεφωνικά και χωρίς ευρουλάκι επιπλέον. Μου έδωσαν το νεό αριθμό κράτησης, μου έκαναν και απ'ευθείας ηλ. τσεκ ιν και όλα ΟΚ. Το "άμεσα" στο τονίζω γιατί οι θέσεις για την αμέσως επόμενη πτήση εξαντλήθηκαν μέσα σε ένα 10λεπτο, χωρίς υπερβολή (μέχρι να συννενοηθούμε με τους φίλους μας, που θα πηγαίναμε μαζί, αυτοί απλώς δεν βρήκαν θεση. Ταξίδεψαν μια μέρα μετά)
εγω ταξιδευα στις 15/12 με aegean.επειδη η εταιρεια με εχει στο περιμενε,και μετα σιγουρα δεν θα υπαρχουν θεσεις-οπως περισυ-εκοψα καινουριο εισητηριο για 16/12.η aegean την ημερα της απεργιας θα μου δωσει πισω ολα τα χρηματα του εισητηριου μου,για την πτηση που δεν θα γινει.ετσι το κανω τωρα καθε φορα,εδω και 2 χρονια,γιατι αλλοτε την πατουσα παντα
 

manos_XP

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
Ωχ!! Τρεχάτε ποδαράκια μου! Επειδή δεν κατάφερα να τους βρω σε καμια περίπτωση, έστειλα τον φίλο μου στο Βενιζέλος να το διευθετήσει εκεί. Ελπίζω να μην είναι ήδη αργά...:( Όχι τίποτα άλλο, έχουμε κλέισει και για το μιούζικαλ και θα χάσουμε και αυτά εκτός από όλα τ' αλλα..

Ευχαριστώ για την ενημέρωση
Δεν νομιζω να εχεις προβλημα.Απλα μην δεχτεις να το αφησεις στην τυχη επειδη λογικα δεν θα γινει απεργια οπως θα πουνε.Στην Ελλαδα ζουμε δεν υπαρχει λογικη !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.793
Μέλη
39.003
Νεότερο μέλος
Emalin

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom