Γερμανικές χριστουγεννιάτικες λιχουδιές

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Άντε και ένα αχνιστό αχνιστό Gluhwein κερασμένο σε όσους τους αρέσει.Εμένα υπο συνθήκες ψύχους οτιδήποτε ζεστό μου φαίνεται τέλειο!Άρα το τίμησα και αυτή τη φορά δεόντως..
 

Attachments

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Ωραίο θέμα! Μάλλον αύριο θα είμαι Φρανκφούρτη για λίγες ώρες και δε θα ξέρω τι να πρωτοδιαλέξω από τους πάγκους!
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Ωραίο θέμα! Μάλλον αύριο θα είμαι Φρανκφούρτη για λίγες ώρες και δε θα ξέρω τι να πρωτοδιαλέξω από τους πάγκους!
Μη ξεχάσεις να δοκιμάσεις Stollen... Αχ, τέλειο ήταν!!! Δυστυχώς ενώ εκεί έπαιρνα από τις χριστουγεννιάτικες αγορές και ήταν όλα καταπληκτικά (κάθε μέρα έπαιρνα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 4 διαφορετικά είδη γλυκών:xmas_lol:), μια μέρα πριν φύγω μου ήρθε η φαεινή ιδέα να πάρω Stollen για το σπίτι από το τμήμα με τα γκουρμέ στη Gallerie Kaufhof... Ε, καμία σχέση με αυτά που έπαιρνα από τα μαγαζάκια στις χριστουγεννιάτικες αγορές :xmas_sad:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.857
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Αυτό το διάστημα πολλά καταστήματα φέρνουν παραδοσιακά γλυκίσματα και άλλα αρτοποιήματα από το γερμανόφωνο χώρο.
-Lebkuchen
τι είναι αυτό ρεεεε? λεμπκουχεν?
:xmas_rolleyes:

οταν λέμε lebkuchen εννοούμε λεμπκούχεν Νυρεμβέργης,
τα καλύτερα και τα γλυκότερα και τα νοστιμότερα όλου του ντουνιά:
, aimg535.imageshack.us_img535_5241_dsc00369t.th.jpg , aimg263.imageshack.us_img263_9167_dsc00368rq.th.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.313
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom