Παπούα Νέα Γουινέα Γη των Παπούα

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ωχ Παναγιά μου! Ευτυχώς που το σάγκο φαγώθηκε χωρίς το σύνηθες καρυκευμένο!
 
Μηνύματα
245
Likes
893
Σας ευχαριστώ όλους από καρδιάς. Ποτε δεν φανταζόμουν, ότι τόσο πολλοί άνρθωποι ενδιαφέρονται γιά..παλαβά ταξίδια. Προσωπικά νοιώθω ευλογημένη που αξιώθηκα να τα πραγματοποιήσω, παρά τίς θυσίες που υποχρεώθηκακ νάκάνω. Βλέπετε, είναι ένα ακριβό χόμπι, δυστυχώς... Βρίσκω τα σχολιά σας ιδιαιτέρως γενναιόδωρα! Γράφω, ελπίζοντας πάντα πως δεν γίνομαι ανιαρή και κουραστική. Τό έχουν αυτό το κακό τα ταξιδιωτικά. Γι αυτό, η αγαπημένη φίλη Στέλλα, σταχυολογεί ορισμένα κομμάτια, και, μέσα από 50 ή και 6ο σελίδες πολλές φορές, καταφέρνει να βγάζει...ζουμί, γιά να γίνεται πιό ελκυστικό το κείμενο. Την ευχαριστώ γι αυτό. ΄Οπως ευχαριστώ και όλους όσοι με...διαβάζετε -χωρίς ...παπά, υποθέτω!- και μού γράφετε . Το εκτιμώ. Επίσης ευχαριστώ τον Δευκαλίωνα, που είχε την καλωσύνη να με....κρεμάσει στην Κεντρική Ιστοσελίδα. Με ξάφνιασε ευχάριστα....Ελπίζω ότι αυτό το ...κατεβατό θα καταφέρω να το στείλω, διότι, περί τα τεχνολογικά, είμαι καταντίπ στούρνος! Στ.Αδαμαντίδου
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αλήθεια, είναι εύκολο να δωθούν και μερικές πληροφορίες οργανωτικού χαρακτήρα; Τα ταξίδια αυτά, σαφώς και είναι πανάκριβα, αλλά πέραν αυτού, πώς οργανώθηκαν; Μέσω ελληνικού ταξιδιωτικού γραφείου ή από το εξωτερικό; Πώς ήξερες τι να ζητήσεις να δεις, πώς δηλαδή έκανες την έρευνά σου;
Ασχετο: Δεδομένου οτι έχουμε ήδη μια πολύ ενεργή Στέλλα πρέπει να βρούμε ένα άλλο παρανόμι για σένα γιατί το Αδαμαντίδου σκέτο είναι λίγο αγενές, ενώ το κυρία Αδαμαντίδου πολύ επίσημο και κάπως απόμακρο.
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Στέλλα εκτός απ το ότι με έχεις καθηλώσει μπροστά στο υπολογιστή για πολύ ώρα
να διαβάζω και να ξαναδιαβάζω τις ταρζανιές σου,με ταξιδεύεις σε χώρες που ξέρω ελάχιστα πράγματα γι αυτές.
Όσων αφορά τώρα την ασφάλεια των τουριστών στη συγκεκριμένη χώρα,δεν είναι κάτι αυτονόητο??Δηλαδή απ τη στιγμή που διάφορα πρακτορεία πραγματοποιούν ταξίδια εκεί ,σημαίνει ότι είναι και ασφαλή.Ρωτάω για να εκμηδενιστεί και η μία στις τόσες πιθανότητα,να γίνει κάποιος επισκέπτης μεζές.
Όπως είπε και η Έρση αφού τελειώσεις την ιστορία σου,δώσε μας πληροφορίες για την οργάνωση του ταξιδιού σου.
Αναμένω τη συνέχεια της περιπλάνησης.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Κουραστικη δε γινεσαι με τιποτα! Απολαυστικη μαλλον :D.
Πολυ χαιρομαι που μοιραζεσαι ιστοριες απο τοσο μακρινα μερη του πλανητη που δυσκολα αποφασιζει καποιος να παει.
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Ασχετο: Δεδομένου οτι έχουμε ήδη μια πολύ ενεργή Στέλλα πρέπει να βρούμε ένα άλλο παρανόμι για σένα γιατί το Αδαμαντίδου σκέτο είναι λίγο αγενές, ενώ το κυρία Αδαμαντίδου πολύ επίσημο και κάπως απόμακρο.
Εκτός και αν η Stella αποφασίσει να μας φανερώσει το πραγματικό της όνομα. Κάτι ξέρεις εσύ και δεν το λες. Που θα πάει θα το ανακαλύψω:haha:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ψάξε ψάξε δε θα το βρεις :haha:. Εκτός και αν έχεις εσωτερική πληροφόρηση;)
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Εκτός και αν η Stella αποφασίσει να μας φανερώσει το πραγματικό της όνομα. Κάτι ξέρεις εσύ και δεν το λες. Που θα πάει θα το ανακαλύψω:haha:
Λοιπόν... εγώ να το πω
Εσείς θα μου βρείτε ένα nickname που να δένει το παλιό με το καινούριο?
Και το όνομα αυτής......
΄Αννα:clap:
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Ελπίζω ότι αυτό το ...κατεβατό θα καταφέρω να το στείλω, διότι, περί τα τεχνολογικά, είμαι καταντίπ στούρνος! Στ.Αδαμαντίδου
Μην την ακούτε, όσο πάει και καλλιτερεύει
Σε λίγο θα είναι καθηγήτρια... Θα παραδίδει μαθήματα στους νεώτερους.:haha:
Το ξέρει όμως, πως τόσο εγώ, όσο και όλοι εδώ είναι πρόθυμοι να τη συνδράμουν σε κάθε δυσκολία επί των πλήκτρων...:p

΄Οσον αφορά τις ευχαριστίες της περί του δικού μου ρόλο ως προς το ανέβασμα των κειμένων της, πρέπει να πω φίλοι μου ότι εγώ μάλον πρέπει να την ευχαριστήσω.
Το τι το ευχαριστιέμαι, το τι γέλιο κάνω, το τι σχόλια (ευτυχώς που δεν με ακούνε άλλοι, γιατί πάει, χάθηκε η αξιοπρέπειά μου - αυτός ο Κάπταιν Βάρα στα Φίτζι πολύ με κόλασε-), το τι χαρές, δεν σας λέω.
Επομένως δεν ευχαριστείς κάποιον που του δίνεις χαρές.
Τον ευχαριστείς με το να του δίνεις περισσότερα κείμενα....
Και ακούτε χριστιανοί, τι έχει ακόμα στα χέρια της... Αλάσκα, Γη του Πυρός (mr Panta δεν θα ήθελες να ήξερες πώς ήταν ο τόπος πριν πας εσύ?) Κελεύη και άλλα, και άλλα, και άλλα......
Δώσε Στέλλα στον λαό....
 
Μηνύματα
245
Likes
893
Μού αρέσει το STELLANNA! STELLA, ΄τί λές? Με ρωτάτε για το πώς οργάνωνα τώ καιρώ εκείνω, τα ταξίδια μου. Δίκαιη απορία. Τα χρωστώ όλα, σε ένα συγκεκριμένο Ταξιδιωτικό Γραφείο, που, μιά και ήμασταν μιά παρέα καμμιά δεκαριά ατόμων, μπορούσαμε να ζητήσουμε όποιον προορισμό μάς κατέβαινε στην κεφαλή. Ο Διευθυντής τού Γραφείου, και ο υπέύθυνος Προγράμματος, δούλευαν μαζί μας και, αφού κάναμε την...εργασία επί χάρτου, αρχίζαμε τίς επαφές με τούς ξένους πράκτορες. Μέχρι και προσπέκτους τών ξενοδοχειων τούς ζητούσαμε, μήν τύχεικαι μάς ΄βάλει να κοιμηθούμε σε...χάνια και λοκάντες!..Κι αφού τελειώναμε με όλα τούα -που μάς "έτρωγαν" κάμποσους μήνες, μετά ξαμολιόμασταν στο κυνήγι, να βρούμε άλλους 5-6 ...εθελοντές, να βάλουν το κεφάλιλ τους στον τορβά! Κι ώσπου να γίνει κι αυτό, εγώ καθόμουν σ' αναμμένα κάρβουνα! Συχνά έχανα τον ύπνο μου. Και το πρωί στο γραφείο μου έκανα το στομάχι μου ...Μαύρη Θάλασσα , από τούς πολλούς καφέδς
''
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom