Γιατι αγαπαμε Τζαμαικα?

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Η εικονα μιλαει απο μονη της!
 
Last edited by a moderator:

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Άσε τα ξενέρωτα τα τροπικά και δες κανά τιπ για Μονμάρτη......:haha:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Άσε τα ξενέρωτα τα τροπικά και δες κανά τιπ για Μονμάρτη......:haha:
καλά, η go2 θα παει στο παρίσι με μαγιουδάκι ,μάσκα αναπνευστήρα και βατραχοπέδιλα!!
άντε και καμιά ομπρέλα θαλάσσης !!:haha::haha:
θα δεί το παρίσι απο άλλη διάσταση!!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Ολόκληρο Σηκουάνα θα βρει εκεί.....αν βουτήξει θα πιάσει καμιά σαμπρέλα, κανά καλαμάκι....

Ανυπομονώ κι εγώ για Βερολίνο και ζηλεύω.....
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.991
Αν και δεν έχω πάει τη λατρεύω για τις τζαμαϊκανές "φάτσες", την μουσική, τις παραλίες και τη νοοτροπία! Ααααχ! Πότε θα πάω???
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Αγαπαω την Τζαμαικα γιατι...
Θα κανω βαρκαδα στον Ριο Γκραντε και πιστευω το παραδεισενιο τοπιο θα με αποζειμιωση.
Θα κανω βολτες στην τροπικη ζουγκλα και θα δω ονειρεμενα τοπια πνιγμενα στη βλαστηση.
Θα βρω το μερος που εγραψε ο Ιαν Φλεμινγκ τις πολλες συνεχειες του Τζεημς Μποντ και ισως εμπνευστω και γω και γραψω την επομενη συνεχεια :haha:
Θα πιω ρουμι και θα καπνισω χειροποιητα πουρα.
Θα γνωρισω ρασταφαριαν και θα αφαιθω νωχελικα στη μουσικη τους.
Γιατι στην Τζαμαικα χτυπα η καρδια της καραιβικης.
Και τελος νομιζω πως εχει πολλες ομοιοτητες με μια αλλη χωρα του κοσμου στο αλλο ημισφαιριο που μου εχει χαρισει μοναδικες συγκινισεις.Μαλλον πρεπει ναναι ξαδερφακια.

Πιστευω αμα παω θα βρω παρα πολλους λογους που θα αγαπησω την Τζαμαικα εκτος αυτους που εγραψα και φανταζομαι τωρα:cool:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Αγαπαω τζαμαικα γιατι δεν υπαρχει τιποτα παρομοιο,τιποτα που να την θυμιζει...
Γιατι την 2η φορα ενιωσα σαν να πηγα σπιτι μου!!! Κατι που δεν το εχω νιωσει οπου κι αν πηγα ξανα..:love2:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Δε ξέρω για Τζαμάικα, αλλά εγω χθες είδα στον ύπνο μου ότι ήμουν στην Αρούμπα.....μου φαίνεται το 2010 θα πατήσω τα ιερά χώματα της Καραϊβικής....
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
meli εγω απο τωρα αισθανομαι οτι θα παω στην πατριδα οταν σκεφτομαι τη Τζαμαικα!
xene ρουμι και χειροποιητο πουρο δηλωνω οτι θα δοκιμασω κι εγω που δεν καπνιζω :bounce:Οχι μονο εκει χτυπαει η καρδια της καραιβικης , αλλα δε μοιαζει και με κανενα αλλο νησι! Εντελως διαφορετικη ατμοσφαιρα , μουσικη και κουλτουρα :jamaica01:
gts το 2010 θα εχει την τιμη να μας υποδεχτει και τους δυο η καραιβικη! Δυο τραβελστοριτες την ιδια εποχη..μεγαλη τιμη για τα νησια :haha:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Σας ανακοινωνω οτι το 2010 εχω βαλει κι εγω πλωρη για καραιβικη και συγκεκριμενα Α. Δομινικο! go2beach εννοειται θα βοηθησεις στο προγραμμα!! Και παιδια κοντα θα ειμαι,αν εισαστε Τζαμαικα ,να πεταχτω να τα πουμε!!!:clap::clap::clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ουαου!! Ολοι καραιβικη , τελεια! Να μοιρασουμε τη διαδρομη..ραντεβου στην Κουβα :lol:
meli εννοειται οτι χρειαστεις εδω ειμαστε..θα το ξεπληρωσεις με τιπς για Τζαμαικα :haha: Αν και δε χρειαζομαστε πολλα εμεις. Η συμβουλη που θα δοθει εκατερωθεν ειναι: παρε το σακιδιο , μην κλεισεις τιποτα απο δω και τραβα κι οπου σε βγαλει!

Για να μη βγαινουμε απο το θεμα , Jamaica και παλι. Και να σας πω οτι καιρο τωρα εψαχνα σε φωτο ή βιντεο , τα γελαστα νερα στο σημειο που βγαινουν στη θαλασσα στο ochie και δεν μπορουσα..τι σε σαιτ..τι στο google..αδυνατο! Και το βλεπω σε αυτο το βιντεο γυρω στο 0:55 και παθαινωωωω!! Δεν ξερω αν ειναι πραγματικα τοσο ωραιο οσο φαινεται!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom