Γιατι αγαπαμε Τζαμαικα?

GTS

Member
Μηνύματα
6.771
Likes
18.147
Σας ανακοινωνω οτι το 2010 εχω βαλει κι εγω πλωρη για καραιβικη και συγκεκριμενα Α. Δομινικο! go2beach εννοειται θα βοηθησεις στο προγραμμα!! Και παιδια κοντα θα ειμαι,αν εισαστε Τζαμαικα ,να πεταχτω να τα πουμε!!!:clap::clap::clap:
Κι εγώ για Δομήνικο με βλέπω....Σαμάνα και ξερό ψωμί!! Απλά με προβληματίζει το καλοκαίρι εκεί...ίσως να τη κάνω και για Τομπάγκο, έχω διαβάσει τα καλύτερα....
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Οχι μωρε....Μην μασας!!
Και για Τζαμαικα θεωρητικα δεν ειναι καλη εποχη,απεναντι ειναι...Αλλα τοχω ξαναπει,πηγαμε Ιουνιο και ηταν πιο καλα απο Μαρτιο,που λενε πως ειναι ενταξει ο καιρος..:roll:
Το θεμα ειναι να παμε οσο πιο αρχη καλοκαιριου γινεται. Ιουνιο και οχι Αυγουστο. Τοτε παιζουν οι καταιγιδες!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Κι εγω Ιουνιο θα παω :D H Samana δεν εχει προβλημα ουτε χειμωνα ουτε καλοκαιρι Gts μην το σκεφτεσαι :)

Εγω παλι ονειρευομαι να πατησω το ποδι μου στο Πορτ Ρογιαλ , το στεκι των πειρατων που ερχοντουσαν εδω απο παντου για να ξοδεψουν τα κλοπιμαια. Ονειρευομαι μια εισοδο σαν αυτη του Τζακ Σπαροου απο τους πειρατες της καραιβικης!Ουτε μια σκηνη της ταινιας δε γυριστηκε στη Τζαμαικα , αλλα πεθαινω με τη συγκεκριμενη σκηνη που ο Τζακ Σπαροου υποτιθεται οτι φτανει στο Πορτ Ρογιαλ :haha:
 
Last edited by a moderator:

GTS

Member
Μηνύματα
6.771
Likes
18.147
Τα βιντεάκια αυτά πάντως πιο πολύ δυσφήμιση είναι παρά διαφήμιση για το νησί.....
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Δυσφημιση ειναι γι'αυτους που ψαχνουν αλλα πραγματα Gts , οπως εσυ κι εγω...
Αλλα δεν απογοητευομαι..αυτα που βλεπεις ειναι οι κρουαζιερακηδες της μιας μερας στο πρωτο βιντεο , που βγαινουν , πανε κοπαδιαστα στα γυρω αξιοθεατα και φευγουν. Στο δε 2ο βιντεο , δειχνει τα all inclusive του Νεγκριλ και το πασιγνωστο Ricks απόπου περνανε ολοι οι θαμωνες του Νεγκριλ.

Ευτυχως η Τζαμαικα ειναι πολυ περισσοτερα απο το Νεγκριλ και το Μοντεγκο μπει.
Ξερεις το νησι ειναι πολυυυ μεγαλο και οπως συμβαινει σε ολα τα μερη , ακομα και τα πιο τουριστικα αυτος που ξερει και θελει βρισκει τα μερη που του ταιριαζουν. Μια δοκιμη θα μας πεισει :lol:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.771
Likes
18.147
Εννοείται ότι δεν είναι αυτή η πραγματική εικόνα του νησιού.....άντε να πας να μας τα πεις από πρώτο χέρι...
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
GTS συμφωνω απολυτα!!
Αυτη η πλευρα ειναι αυτη που θα δεις και θα αποφυγεις,γιατι μπορεις να την αποφυγεις,αμα θελεις. Και το Νεγκριλ ειναι υπεροχο αν δεν μενεις στα all-inclusive. Μπηκα και στο hedonism (σκηνες ακαταλληλες-δεν μπορω να πω ,θα με κοψουν...:bleh:) ολα αυτα ειναι αλλος κοσμος. ..λιγα μετρα μακρυα τους κι ομως το σκηνικο αλλαζει εντελως...:clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
..λιγα μετρα μακρυα τους κι ομως το σκηνικο αλλαζει εντελως...:clap:
Αυτο περιμενα να ακουσω! Εξαλλου διαβαζοντας το αρθρο σου meli , επιβεβαιωθηκαν αυτα που φανταζομουν για το νησι! Ακομα και στους καταρακτες Dun's νομιζω οτι πηγες νωρις το πρωι και δεν ειχε κοσμο , ή αναρωτιεσαι που ειναι οι τουριστες ενα βραδυ στο Ochie , το πιο τουριστικο μερος του νησιου.
Τι να κανουμε..τα πανεμορφα μερη τραβανε πολυ κοσμο.Ευτυχως που η πλειοψηφια παραμενει..ταμπουρωμενη :haha: οπως λεει στο αρθρο της η meli!
Jamaicaaa!
ai248.photobucket.com_albums_gg175_Marvano65_thrasta21.gif
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Ακριβως go2beach!!!
Rick cafe πηγα την 2η φορα απο περιεργεια και ηταν χαλια!! Σημειωση: αν πας καλοκαιρι ειναι κλειστο,οποτε καταλαβαινεις!! Βουρ!!!:clap:
Μια ερωτηση ασχετη.. Αγιο Δομηνικο που πηγες λεει με παιδι ή οχι καλυτερα μονοι?:roll:
Εννοειται οτι καταλαβες τι στυλ μαρεσει... Γυρισμα με αυτοκινητο παραλιες ησυχες...Ντοπια εστιατορια και μπαρακια...All inclusive δηλαδη!:bleh:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Μια χαρα ειναι ο Αγιος Δομηνικος για παιδι. Ειδικα για αυτο το παιδι που εχει συνηθισει στα νερα της καραιβικης :clap: θα ειναι σαν στο σπιτι του! All inclusive εχει πολλα..οποτε θες σου συστηνω τα καλυτερα :bleh::bleh:

ΥΓ.Βλεπω οτι λιγες ωρες εμειναν για Ινδια..καλο ταξιδι και σε περιμενουμε να μοιραστεις εμπειριες και να ετοιμασουμε τα επομενα:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.827
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom