Για τη βαρεμάρα τις μέρες της καραντίνας

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Εχει δοκιμασει κανεις κιτ Virtual Reality για τον υπολογιστη; Αναρωτιέμαι αν υπαρχουν εφαρμογες για εικονικες περιηγησεις σε μουσεία κτλ. και ποσο καλες ειναι.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Μόλις επιστρέψω σπίτι μου, θα ακούσω όλους τους δίσκους του αγαπημένου μου μουσικού. Του μεγάλου Manu Dibango. Στη μνήμη του και στις αξέχαστες στιγμές που μας έχει χαρίσει με τη μουσική του. Θύμα του κοροναϊού, σήμερα το πρωί.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.083
Likes
23.657
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Τους ζήλεψα :

<< Οι μουσικοί της ιστορικής Φιλαρμονικής Ορχήστρας του Ρότερνταμ -που εφέτος συμπληρώνει 102 χρόνια ζωής- συστήνονται και στη συνέχεια, καθένας από το σπίτι του λόγω της καραντίνας του κορονοϊού, ερμηνεύουν την «Ωδή στη Χαρά» του Μπετόβεν.

Στο μήνυμα που συνοδεύει το βίντεο, το οποίο βρίσκεται στην ιστοσελίδα και στα social media της ορχήστρας, αναφέρεται μεταξύ άλλων «προσαρμοζόμαστε στη νέα πραγματικότητα και βρίσκουμε λύσεις να για στηρίζουμε ο ένας τον άλλον». >>

Πολύ εντυπωσιακό!!!!!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Τέλειωσα το "Ο Μεγάλος Γκάτσμπυ" του Fitzgerald ένα βιβλίο απόλαυση που σε κάνει να ξεχνάς την μίζερη πραγματικότητα και η δανειστική βιβλιοθήκη ήταν κλειστή. Ψάχνοντας στη δική μου κάποιο για επανάληψη έπεσε το μάτι μου που θαρρείτε? στο "Η Πανούκλα" του Καμύ !!
Τελικά μας έχουν στριμώξει για τα καλά....
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
Καλή τηλεθέαση σε όλους!!!
Το Θέατρο Πορεία θα ανεβάσει στην επίσημη ιστοσελίδα του, συνολικά 12 παραστάσεις από το αρχείο του, και το κοινό θα έχει την ευκαιρία να παρακολουθήσει δωρεάν.
Αξίζει να σημειωθεί ότι κάθε μέρα θα είναι διαθέσιμη μια διαφορετική παράσταση του Θεάτρου Πορεία σε ψηφιοποιημένη μορφή. Η αρχή γίνεται σήμερα Τρίτη 24 Μαρτίου 2020 με τη «Μεγάλη Χίμαιρα» του Μ. Καραγάτση. https://poreiatheatre.com/plays/h-megalh-ximaira/

Η Μεγάλη Χίμαιρα θα είναι διαθέσιμη από τις 10:00 το πρωί έως τις 10:00 το πρωί της επόμενης ημέρας.

Πρόγραμμα

  • Η Μεγάλη Χίμαιρα του Μ. Καραγάτση, σε διασκευή Στρατή Πασχάλη και σκηνοθεσία Δημήτρη Τάρλοου, 2015, Τρίτη 24/3 (10:00 π.μ. έως 10:00 π.μ. της επόμενης ημέρας)
  • Το Ευχαριστημένο της Μαρίνας Καραγάτση, σε διασκευή Έρις Κύργια και σκηνοθεσία Δημήτρη Τάρλοου, 2018, Τετάρτη 25/3 (10:00 π.μ. έως 10:00 π.μ. της επόμενης ημέρας)
  • Ύψωμα 731 σε κείμενο και σκηνοθεσία Άρη Μπινιάρη, 2019, Πέμπτη 26/3 (10:00 π.μ. έως 10:00 π.μ. της επόμενης ημέρας)
  • Η Αγριόπαπια του Χένρικ Ίψεν, σε σκηνοθεσία Δημήτρη Τάρλοου, 2017, Παρασκευή 27/3 (10:00 π.μ. έως 10:00 π.μ. της επόμενης ημέρας)
  • Οι Τρειςευτυχισμένοι του Eugène Labiche, σε σκηνοθεσία Γιάννη Χουβαρδά, 2017, Σάββατο 28/3 (10:00 π.μ. έως 10:00 π.μ. της επόμενης ημέρας)
  • Τρεις Αδερφές του Αντόν Τσέχωφ, σε σκηνοθεσία Δημήτρη Τάρλοου, 2016, Κυριακή 29/3 (10:00 π.μ. έως 10:00 π.μ. της επόμενης ημέρας)
  • Μιράντα βασισμένο στην Τρικυμία του Ουίλλιαμ Σαίξπηρ σε διασκευή και σκηνοθεσία του Oskaras Korsunovas, 2016, Δευτέρα 30/3 (10:00 π.μ. έως 10:00 π.μ. της επόμενης ημέρας)
  • Το Κτήνος στο Φεγγάρι του Richard Kalinoski (Playwright 615 Dove St. Oshkosh, WI 54902 920.232.5635, σε σκηνοθεσία Στάθη Λιβαθινού, 2009, Τρίτη 31/3 (10:00 π.μ. έως 10:00 π.μ. της επόμενης ημέρας)
  • Η Υπόθεση της Οδού Λουρσίν του Eugene Labiche, σε σκηνοθεσία Μάρθας Φριντζήλα, 2010, Τετάρτη 1/4 (10:00 π.μ. έως 10:00 π.μ. της επόμενης ημέρας)
  • Βάκχες του Ευριπίδη, σε σκηνοθεσία Renate Jett, 2008, Πέμπτη 2/4 (10:00 π.μ. έως 10:00 π.μ. της επόμενης ημέρας)
  • Το Τυφλό Σημείο του Γιάννη Μαυριτσάκη, σε σκηνοθεσία Μάρθας Φριντζήλα, 2008, Παρασκευή 3/4 (10:00 π.μ. έως 10:00 π.μ. της επόμενης ημέρας)
  • Δάφνης και Χλόη, Ταξίδι Αναψυχής βασισμένη στο αρχαίο ελληνικό μυθιστόρημα του Λόγγου και στη μετάφραση του Ρόδη Ρούφου, σε σκηνική σύνθεση και σκηνοθεσία του Cezaris Grauzinis, 2006, Σάββατο 4/4 (10:00 π.μ. έως 10:00 π.μ. της επόμενης ημέρας)
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Τέλειωσα το "Ο Μεγάλος Γκάτσμπυ" του Fitzgerald ένα βιβλίο απόλαυση που σε κάνει να ξεχνάς την μίζερη πραγματικότητα και η δανειστική βιβλιοθήκη ήταν κλειστή. Ψάχνοντας στη δική μου κάποιο για επανάληψη έπεσε το μάτι μου που θαρρείτε? στο "Η Πανούκλα" του Καμύ !!
Τελικά μας έχουν στριμώξει για τα καλά....
[/QUOTE

Ξέχασα, ίσως το έχετε γράψει. Το Ερμιτάζ μας ξεναγεί διαδικτυακά στις αίθουσες του με πλήρη ανάλυση
https://pano.hermitagemuseum.org/3d/html/pwoaen/main/#node402
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Για πειτε καμια σειρα στο netflix...πλην breaking bad που το εχω δει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.760
Τέλειωσα το "Ο Μεγάλος Γκάτσμπυ" του Fitzgerald ένα βιβλίο απόλαυση που σε κάνει να ξεχνάς την μίζερη πραγματικότητα και η δανειστική βιβλιοθήκη ήταν κλειστή. Ψάχνοντας στη δική μου κάποιο για επανάληψη έπεσε το μάτι μου που θαρρείτε? στο "Η Πανούκλα" του Καμύ !!
Τελικά μας έχουν στριμώξει για τα καλά....
Εγω ηδη την εκανα επαναληψη.
Ειναι το πλεον καταλληλο αυτη την περιοδο.
Θα τσεκαρω και το "Κεκλεισμενων των θυρων" του Σαρτρ :p
 

Aorati_Pligi

Member
Μηνύματα
13
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Φινλανδία
Εγω ηδη την εκανα επαναληψη.
Ειναι το πλεον καταλληλο αυτη την περιοδο.
Θα τσεκαρω και το "Κεκλεισμενων των θυρων" του Σαρτρ :p
Να προσθέσω και το 1984 του Όργουελ :bleh:
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.465
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Για πειτε καμια σειρα στο netflix...πλην breaking bad που το εχω δει.

Black mirror!

Αυτοτελή επεισόδια, δεν χρειάζεται να τα δεις με την σειρά. Έχει και μερικά αδυναμα επεισόδια αλλά τα καλά του βάζουν κάτω ταινίες.

Προτείνω να ξεκινήσεις με ένα εκ των The entire history of you, white Christmas ή white bear.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.572
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom