Για τη βαρεμάρα τις μέρες της καραντίνας

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Βρε τι ωραία πραγματα κάνει η κλεισουρα!
Και εγω αυτες τις μέρες φτειαχνω ψωμί . Το θέμα είναι οτι το τρωω κιόλας !
Αν θες σε βγαζω απο τη δυσκολη θεση, αν το στειλεις το τρωω εγω :haha:
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
917
Likes
8.348
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Επειδή η μεγάλη κόρη μου έχει πάθει ένα κόλλημα τον τελευταίο καιρό με τα vintage αντικείμενα, βρήκε ένα μικρό tape κασετόφωνο του παππού της, ( το δικό μου το διπλοκάσετο δεν ξέρω που βρίσκεται),
το ανοίξαμε και το καθαρίσαμε,

IMG_20200326_145501.jpg


βγάλαμε και κάτι μασημένες ταινίες από μέσα,
τους εξήγησα πως ακούγαμε και αντιγράφαμε μουσική εκείνα τα αρχαία χρόνια, :eek: :eek::)
ξεθάψαμε και μερικές κασέτες και με έπιασε νοσταλγία ακούγοντας τες :cry::cry::cry:

IMG_20200326_150429.jpg

(η ορθογραφία μου στα Αγγλικά ήταν χάλια και τότε :) )

και θα οργανώσουμε βράδια μουσικής, με τραγούδια που άκουγαν στα νιάτα τους η μαμά και ο μπαμπάς.

Επόμενο βήμα...,
σε 3 άγραφες κασέτες που ανακάλυψε, θα αντιγράψουμε τη μουσική που ακούν οι κόρες
και θα την ακούν πλέον από εκεί!!! :shock::shock::shock:

Πίσω ολοταχώς;;;; :lol::lol::lol:
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
17.176
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Tromso, Las Vegas
Εμένα δεν με χαλαρώνουν ούτε το σφουγγάρισμα, ούτε το καθάρισμα, ούτε οι εκκαθαρίσεις σε συρτάρια, τσάντες και ντουλάπια.
Μόνο τα ταξίδια με κάνουν να ξεχνάω για λίγο όλο αυτό το πρωτόγνωρο πράγμα που περνάμε και επειδή σχέδια για μελλοντικά ταξίδια δεν μπορώ να κάνω, ασχολούμαι ... με τα παλιά.

Προσπαθώ να γράψω ιστορίες. Έχω μια πρόσφατη στη Μάλτα και δυο παλιές, μία στο Μιλάνο και μία στην Κωνσταντινούπολη. Τις γράφω και τις τρεις συγχρόνως. Πετάγομαι από τη μία στην άλλη αφού πότε νοσταλγώ τη μία και πότε την άλλη. Μάλλον η Μάλτα θα τερματίσει πρώτη εκτός αν συμβεί κάτι απρόοπτο.
Έχω όμως και κάποιες "παρεμβολές" από φωτογραφίες των ταξιδιών.
Τις τακτοποιώ, τις ομαδοποιώ και προσπαθώ να φτιάξω και photobook με αυτές. Έχουν δουλειά τα photobook όχι αστεία. Γεμίζουν χρόνο, δοκιμάστε το!
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.909
Στα πλαισια του ακυρωμενου ταξιδιου στη Βενετια, παρακολουθω μανιωδως μια σελιδα στο fb που πριν γινει ο χαμος ανεβαζαν πολλοι κατι ιδιαιτερα λαμπερες φωτογραφιες της πολης. Τωρα εχει μεινει μονο ενας κυριουλης διαχειριστης που καθε βραδυ ανεβαζει φωτογραφιες της παντερημης πολης πριν κοιμηθει η οταν ξυπνα το πρωι. Για καποιο λογο μου φαινεται καταπληκτικο αυτο που κανει. Του βαζουμε καρδουλες και του δινουμε κουραγιο να συνεχισει.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.816
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Στα πλαισια του ακυρωμενου ταξιδιου στη Βενετια, παρακολουθω μανιωδως μια σελιδα στο fb που πριν γινει ο χαμος ανεβαζαν πολλοι κατι ιδιαιτερα λαμπερες φωτογραφιες της πολης. Τωρα εχει μεινει μονο ενας κυριουλης διαχειριστης που καθε βραδυ ανεβαζει φωτογραφιες της παντερημης πολης πριν κοιμηθει η οταν ξυπνα το πρωι. Για καποιο λογο μου φαινεται καταπληκτικο αυτο που κανει. Του βαζουμε καρδουλες και του δινουμε κουραγιο να συνεχισει.
Ποια είναι η σελίδα??
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Εγώ στο μεταξύ συνεχίζω κ τα ισπανικά μου στο Duolingo. Όπου ναναι τερματίζω τις πίστες κ ξεκινάω επανάληψη κ εξασκηση
Μπαίνοντας στην σελίδα μου έχει μόνη επιλογή τα Αγγλικά.Που έχει τα Ισπανικά;
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.756
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μπαίνοντας στην σελίδα μου έχει μόνη επιλογή τα Αγγλικά.Που έχει τα Ισπανικά;
Έχει άπειρες γλώσσες! Δεν ξέρω που βλέπεις....εγώ έχω το app στο κινητό
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Μπαίνοντας στην σελίδα μου έχει μόνη επιλογή τα Αγγλικά.Που έχει τα Ισπανικά;
Θα έχεις ως "μητρική" γλώσσα τα αγγλικά κσι με αυτην θα κάνεις μαθήματα σε όλες τις άλλες. Με ελληνικά μαθαίνεις μόνο αγγλικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.803
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom