Γραφικό παραθαλάσσιο μέρος/νησί με ωραίες παραλίες

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Ζητησε χαλαρες παραλιες ,η παραλια της πολης ειναι παντα γεματη κοσμο.Βεβαια λιγο πιο εξω,οπως Μικρα Μαντινεια που ζω εγω,εχει πιο ησυχια ...πολλοι φιλοι αυτο κανουν .Μενουν καπου γυρω απο την πολη,κανουν τα κοσμικα τους,ιδιαιτερα στην παλια πολη που εχει γινει καπως σαν μικρη Πλακα τελευταια,και κανουν ημερησιες η και καποια διανυκτερευση τριγυρω,πανε κι ενα Πολυλιμνιο..Αναλογα τι ψαχνει ο καθενας.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
ακριβως οπως το ειπες. και για μενα καλοκαιρινες διακοπες ειναι παραλια με το δωματιο ιδανικα σε αποσταση να πηγαινεις με μαγιο παραλια. με αυτοκινητο η μηχανη μπορω να μετακινυμε στη πολη για διασκεδαση. ειναι μια ενδιαφερουσα επιλογη. θα το κοιταξω σα επιλογη.
η αλλη σκεψη μου για φετος ειναι νοτια ευβοια.
 

kikikam

Member
Μηνύματα
13
Likes
3
Πραγματικά πολυ όμορφη μου φαίνεται η μερια της Μεσσηνίας..και απο αυτα που μου λέτε μου έχει δημιουργήσει το ενδιαφέρον. Κι επειδή τα προηγούμενα καλοκαίρια μας άρεζε να γυρνάμε σε παρα πολλες παραλιες και περιοχές, φέτος θέλουμε τις 2-3 καθαρές παραλίες τις οργανωμένες, και βολτίτσα το απόγευμα στην Χώρα για ενα ταβερνάκι και ποτάκι. Για το μεταφορικό αν τελικά χρειαστεί, θα νοικιάσουμε απο εκει.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Έχετε να μου πείτε εντυπώσεις για Σέριφο, Ικαρία, Φολέγανδρο, Κουφονήσια;; ταιριάζουν σ αυτα που ζητάω ή καμια σχέση;;
Η Σέριφος δεν έχει οργανωμένες παραλιες.Αντιθετα η Σίφνος έχει ωραίες παραλίες,πιο οργανωμένες (όχι beach bar αλλά ταβερνάκια κυρίως).
 
Last edited:

lekond

Member
Μηνύματα
85
Likes
418
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Χαλαρές κι ωραίες παραλίες, και ταυτόχρονα γραφική χώρα, χμμ μάλλον τη Σύρο θα σου πρότεινα.
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Η Ικαρια ειναι πανεμορφη, αλλα θελει σιγουρα μεταφορικο αν δεν θελετε να εχετε το αγχος του οτοστοπ. Επισης στην Ικαρια μην περιμενεις να δεις τη χωρα και τα τοπια των κυκλαδων..ειναι πολυ διαφορετικο νησι!
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Για Φολέγανδρο που ζητησες πληροφορίες,πηγα το προηγούμενο καλοκαίρι,πολυυ ομορφο τοπίο,απαραίτητο μεταφορικο μεσο αλλα και καμια οργανωμένη παραλία
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Δεν μας έχεις πει το πότε θες να πας... Αν είναι 15 Αύγουστος και η μικρή ξέρα θα είναι γεμάτη. Αν πας Ιούνιο ή Σεπτέμβρη και Μύκονο βρίσκεις αυτά που ζητάς
 

kikikam

Member
Μηνύματα
13
Likes
3
Σας ευχαριστώ πολυ ως τωρα για την βοήθεια σας τις ψάχνω όλες τις περιοχές που μου λέτε.:) Στα μέσα Ιουλίου θέλουμε να παμε για 5-6 μέρες. Κι συν το ότι έχουμε ξενυτευτει και μένουμε πλέον σ εξωτερικό, ψάχνουμε έναν προορισμό καλοκαιράκι στην πανέμορφη Ελλάδα μας, που να τα συνδυάζει ολα οσα ανέφερα αλλα χωρις να πιεστεις να γυρίσεις το νησί γιατι μπορεί και να μη το προλάβεις.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Κουφονήσια = Παραλίες!!! Δεν έχει οργανωμένες, δηλαδή beach bar και ξαπλώστρες αλλά θα βρεις παραλίες με ταβερνάκια απο πάνω. Η χώρα πολύ μικρή με 5 μπαράκια και αλλα τόσα ταβερνάκια. Γενικά το νησί αρκετά μικρό με πάρα πολλές παραλίες όμως. Ξεκινάς με τα πόδια απο την χώρα με το σακίδιο σου και περπατάς κατα μήκος της ακτής. Μεσα σε μία ακτίνα 2 χλμ θα βρείς παραλίες και κολπάκια για όλα τα γούστα. Τα νερά τιρκουάζ. Αυτοκινητα απαγορεύονται στο νησί οπότε δεν θα χρειαστείτε...
Προσωπικά έκει έζησα τις καλύτερες διακοπές μου! Παράδεισος...
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Σας ευχαριστώ πολυ ως τωρα για την βοήθεια σας τις ψάχνω όλες τις περιοχές που μου λέτε.:) Στα μέσα Ιουλίου θέλουμε να παμε για 5-6 μέρες. Κι συν το ότι έχουμε ξενυτευτει και μένουμε πλέον σ εξωτερικό, ψάχνουμε έναν προορισμό καλοκαιράκι στην πανέμορφη Ελλάδα μας, που να τα συνδυάζει ολα οσα ανέφερα αλλα χωρις να πιεστεις να γυρίσεις το νησί γιατι μπορεί και να μη το προλάβεις.
Ακούγομαι σα χαλασμένο γραμμόφωνο, αλλά τράβα Ίο να γουστάρεις!! Κ όχι μην ακούς αυτά τα περί ξέφρενης διασκέδασης, αυτά μόνο στη Χώρα μετά τις 12 το βράδυ παίζουν κ σε καμιά περίπτωση δεν είναι στυλ Μάλια, Φαληράκι κλπ αν φοβάσαι κάτι τέτοιο

Έχω πάει μέσα Ιούλη εκεί (μία από τις πολλές φορές που έχω πάει τα τελευταία χρόνια) και είναι πολύ καλή εποχή. Παραλίες έχει ωραίες, με ξαπλώστρες και μη, αλλά beach bar κ τέτοια μόνο στο Μυλοπότα έχει νομίζω.. Γενικά είναι χαλαρό νησάκι με πολύ θετικό vibe

Απλά τα εισιτήρια κοστίζουν κάπως ακριβά, κ από φέτος που βγήκε η Hellenic Seaways από το δρομολόγιο, έχει μείνει μόνο η Seajet με το "γρήγορο"... όλα τα άλλα από 6-7 ώρες και πάνω κάνουν, και κοστίζουν κ πάνω κάτω το ίδιο με το γρήγορο εκτός από κανά δυο περιπτώσεις..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.628
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom