Ιταλία Γύρος της Σικελίας

sakisman

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ακόμη, κάπου...
Ταξίδι-Όνειρο
Φεγγάρι
Χαιρετώ όλη την παρέα και ευχαριστώ όλο τον κόσμο που γράφει εδώ μέσα και μας δίνει τις τόσο απίστευτες πληροφορίες για τις βόλτες μας ανα τον κόσμο.
Σε 1 βδομάδα φεύγω για Σικελία απο Ηγουμενίτσα με το βραδυνό της Endeavor για Πρίντεζι και καρφί Palermo για 3 νύχτες, κατόπιν 1 νύχτα Trapani, 1 Marinella (Selinunte), 1 Agrigento, 1 Ragusa, 2 Siracusa, 1 Catania, 1 Taormina, και κατά την επιστροφή μας απο Σικελία 1 νύχτα για ξεκούραση στην Tropea και τη επομένη επιστροφή απο Πρίντεζι.
Το πρόγραμμα βγήκε αφού κοιτάξαμε πολλά στο site και ελπίζω να είναι αρκετά καλό. αν κανένας έχει κάτι να μας υποδείξει ώστε να μην το χάσουμε, θα ήταν ευπρόσδεκτη η γνώμη του.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
αν κανένας έχει κάτι να μας υποδείξει ώστε να μην το χάσουμε, θα ήταν ευπρόσδεκτη η γνώμη του.
χωρίς να θέλω να επιβαρύνω το φορτωμένο πρόγραμμα, αρκετά καλό, Νότο, Piazza Armerina, Caltagirone, Αίτνα στις πρώτες προτεραιότητες από την ενδοχώρα..
 

sakisman

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ακόμη, κάπου...
Ταξίδι-Όνειρο
Φεγγάρι
Εννοείται οτι θα περάσουμε αλλά δεν νομίζω ότι θα ανεβούμε στην Αίτνα. Έχω ακούσει ότι μέχρι ένα σημείο μπορεί κανείς να πάει αλλά τα ωραία είναι μετά απο αυτό το σημείο.
Έχοντας γυρίσειόλη την βόρειο Ιταλία και έχοντας εντυπώσεις απο εκεί απο όσα διάβασα ως τώρα η Σικελία είναι τελείως διαφορετική. Απο νοοτροπία ως τις τοποθεσίες.
Ελπίζω να φτάνουν οι μέρες για να "γευτούμε" αρκετή απο την Σικελία, είναι?
 

sakisman

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ακόμη, κάπου...
Ταξίδι-Όνειρο
Φεγγάρι
Α!!! Μην ξεχάσω οτι θα δω και το σπίτι του φίλου μου Don Corleone! Απαραιτήτως!!!
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
να πω την αληθεια δεν θα εβαζα τοσες "μονες" διανυκτερευσεις σε ενα ταξιδι.θα τρως τον χρονο σου για να βρισκεις καθε μερα τα ξενοδοχεια και λυσε δεσε την βαλιτσα.
αν το εχεις ξανακανεις και δεν ειχες προβλημα παω πασο
 

taver

Member
Μηνύματα
12.491
Likes
29.014
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
να πω την αληθεια δεν θα εβαζα τοσες "μονες" διανυκτερευσεις σε ενα ταξιδι.θα τρως τον χρονο σου για να βρισκεις καθε μερα τα ξενοδοχεια και λυσε δεσε την βαλιτσα.
αν το εχεις ξανακανεις και δεν ειχες προβλημα παω πασο
Μην ακούω κουλά.... Ναι τρώς 10 λεπτά κάθε μέρα. Σε σύγκριση με τις 2-3 χαμένες ώρες του να επιστρέφεις πάλι πίσω κάθε μέρα σε μια βάση, είναι πολύ πολύ αποδοτικότερο να χάσεις τα 10 λεπτά αυτά... Απλά είναι πιο κουραστικό. Αν έχεις τις δυνάμεις να αλλάζεις "βάση" κάθε μέρα, KANE TO!
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
καταρχην δεν κανουμε διαγωνισμο αγενειας στο φορουμ οποτε να λειπουν οι εκφρασεις για "κουλα".
οι αποστασεις ειναι πολυ μικρες μερικες περιοχες απεχουν μεταξυ τους λιγοτερο απο 60 χλμ ,τι νοημα εχει να αλλαζεις ξενοδοχειο καθε μερα?
 

sakisman

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ακόμη, κάπου...
Ταξίδι-Όνειρο
Φεγγάρι
Σε 'ολα τα ταξίδια που κάνουμε με αυτό τον τρόπο πορευόμαστε. Δεν μας είναι κουραστικό μιας και είμαστε προετοιμασμένοι για το κάθε ξενοδοχείο, τι θα πάρουμε κλπ. 'Εχω κάνει κάτι 20ήμερα έτσι σε ταξίδια για πάνω απο 4000 χιλιόμετρα και δεν το κατάλαβα καθόλου. 'Ισα ίσα που το βλέπω καλύτερο γιατι ζω και την νύχτα σε κάθε μέρος με μια βόλτα, ένα κρασάκι, ένα δείπνο.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
..Τα χάπια μου.. Κάτι τέτοια διαβάζω πρωί πρωί που ανοίγω τον υπολογιστή και τρελαίνομαι!!!Θέλω να διακτινιστώ τώρα!!!
Πολύ ωραίο πρόγραμμα, να περάσετε σούπερ και να μας γράψεις και μια ιστορία όταν επιστρέψεις!!!
 

sakisman

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ακόμη, κάπου...
Ταξίδι-Όνειρο
Φεγγάρι
Φυσικα και θα γράψω την ιστορία μας όπως έχω να γραψω και άλλες αλλά δυστυχώς δεν είχα τον χρόνο. Και έχουμε και ένα χάρισμα να μαζεύουμε όλη την κουλαμάρα πάνω μας οπότε καταλαβαίνετε τι έχει να γίνει πάλι.
 

sakisman

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ακόμη, κάπου...
Ταξίδι-Όνειρο
Φεγγάρι
Κάπου διάβασα ότι γίνεται χαμός στα καραβάκια απο San Giovanni για Μεσίνα. Αληθεύει?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.908
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom