Χιλή Δακρύζοντας στη γη των Rapa Nui - Tapati στο Ν. του Πάσχα

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
το διαβασα μια 10ετια αργοτερα αλλα ηταν φανταστικη περιγραφη. θα ηθελα περισσότερες φωτογραφιες. αισθητη διαφορα σε σχεση με τη τελευταια σου ιστορια απο το βανουατου.
φανταστικη γραφη!!
Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ και σένα για το σχόλιο αλλά και τον/την @kabamarou που ανέστησε μια τόσο παλιά ιστορία.

H αλήθεια είναι ότι η ιστορία γράφτηκε στην Κούβα σε εποχές που ακόμη και το να συνδεθείς στο ίντερνετ ήταν πανάκριβο (10$ η ώρα) και χρονοβόρο (έπρεπε να μεταβώ σε κάποιο ξενοδοχείο, να υπάρχει slot για σύνδεση, να πάρω άδεια κλπ) και το ανέβασμα φωτογραφιών εξαιρετικά επίπονο (για το μυαλό και την τσέπη). Ίσως στο κοντινό μέλλον, αφού πλέον υπάρχει στο φόρουμ η δυνατότητα επέμβασης στις ιστορίες, να μπορέσω να προσθέσω κάποιες φωτογραφίες και να βάλω και τις υπάρχουσες σε μεγαλύτερο μέγεθος για να μη στραβώνεται όποιος τη διαβάζει.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
@Yorgos σε καποια σημεια γραφεις για rtw tour. δε ηξερα οτι υπαρχει κατι τετοιο. αξιζει το κοπο και τα λεφτα που ζητανε;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
@Yorgos σε καποια σημεια γραφεις για rtw tour. δε ηξερα οτι υπαρχει κατι τετοιο. αξιζει το κοπο και τα λεφτα που ζητανε;
Φαντάζομαι ότι ρωτάς για τα RTW αεροπορικά εισιτήρια. Προσωπικά δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, όσες φορές έκανα rtw έπαιρνα κάθε εισιτήριο ξεχωριστά. Έχουν κάποια πλεονεκτήματα (π.χ. η δυνατότητα να κερδίσεις πολλά μίλια χρησιμοποιώντας μια συμμαχία μόνο ή η δυνατότητα να πάρεις ένα μόνο με μίλια) και πολλά πλέον είναι και πιο ευέλικτα σε αλλαγές, αλλά για μένα που έχω ταξιδέψει αρκετά το γεγονός ότι τα πιο οικονομικά από αυτά περιλαμβάνουν συνήθως μόνο μεγάλα hubs (Λονδίνο,Ταϊλάνδη, Δελχί, Σίδνεϋ, Λος Άντζελες, Σιγκαπούρη, Γιοχάνεσμπουργκ) εμένα που έχω πάει στα περισσότερα από αυτά δε με αφορά. Αλλά για τις ανάγκες κάποιου άλλου πιθανότατα να βολεύει.
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
985
Likes
2.068
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολυνησία
Να χαθούν να χαθούν οι ιεραπόστολοι, οι δουλέμποροι, οι "πολιτισμένοι" Ευρωπαίοι που σκέφτονταν με λογική Ιεράς Εξέτασης. Κατέστρεψαν, διέλυσαν, εξόντωσαν...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.753
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom