Δανεισμος ταξιδιωτικων οδηγων

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Τους έχεις όλους όλους; Γιατί έχω κι εγώ σε pdf πάρα πολλούς αλλά παρ' όλα αυτά έχει και σημαντικές ελλείψεις πχ Πορτογαλία που θυμάμαι τώρα.
190 για την ακρίβεια. Πορτογαλία δεν έχω, διότι βλέπω ότι είναι πολύ νέος ο οδηγός (Μάρτιος 2011). Δεν έχω τις νεότερες εκδόσεις και των άλλων οδηγών, αλλά στα βασικά κάνουν δουλειά. Εγώ βασικά δε ταξιδεύω με οδηγό στο χέρι, μόνο ένα χάρτη που παίρνω από τα ξενοδοχεία και περιπλανιέμαι άσκοπα :lol:
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Εγώ βασικά δε ταξιδεύω με οδηγό στο χέρι, μόνο ένα χάρτη που παίρνω από τα ξενοδοχεία και περιπλανιέμαι άσκοπα :lol:
Καλά κάνεις..Μακάρι να μπορούσα κι εγώ. Έχω ένα άγχος, μήπως στρίψω ένα στενό ακριβώς πριν από τη φανταστική πλατεία, ή μήπως βαρεθώ και δεν πάρω τον τάδε δρόμο και δε βρω το φημισμένο μνημείο κλπ κλπ. Μόνο αν πάω δεύτερη φορά σε πόλη δεν έχω τον οδηγό ανά χείρας
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Κι εγώ μέσα είμαι για όποιον θέλει.... και έχω ξαναπεί σε ανύποπτο χρόνο ότι έχω όλους τους οδηγούς LP σε pdf για όποιον ενδιαφέρεται.
Η γνωστή συλλογή των pdf που κυκλοφορεί έχει φτάσει και στα δικά μου χέρια... Τώρα, όσον αφορά στους έντυπους Lonely Planet, πρέπει να έχω περί τους 100 (city guides, country guides, encounter κλπ), τους περισσότερους σε τρέχουσες εκδόσεις (όλα αυθεντικά).
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.854
Likes
14.088
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Η γνωστή συλλογή των pdf που κυκλοφορεί έχει φτάσει και στα δικά μου χέρια... Τώρα, όσον αφορά στους έντυπους Lonely Planet, πρέπει να έχω περί τους 100 (city guides, country guides, encounter κλπ), τους περισσότερους σε τρέχουσες εκδόσεις (όλα αυθεντικά).
Δε μας είπες αν τους δανείζεις όμως...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Επαναφέρω το θέμα διότι μου φαίνεται πολύ χρήσιμο. Νομίζω το να λέει ο καθένας το τι οδηγό διαθέτει είναι χρονοβόρο. Μάλλον πιο χρήσιμο είναι να γράφει όποιος χρειάζεται κάποιον (σε pdf ή σε παραδοσιακή μορφή) και να απαντούν όσοι τον διαθέτουν, διευκρινίζοντας ποια έκδοση έχουν.

Ξεκινώ: όποιος διαθέτει κάτι σε Γερμανία και Λιχτενστάιν, ας κάνει ένα κόπο να ποστάρει. Αθήνα κατά προτίμηση.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Πολύ καλή ιδέα της @elenara88 που άρχισε το θέμα και του @Yorgos που το ανακίνησε.

Επαναφέρω το θέμα διότι μου φαίνεται πολύ χρήσιμο. Νομίζω το να λέει ο καθένας το τι οδηγό διαθέτει είναι χρονοβόρο. Μάλλον πιο χρήσιμο είναι να γράφει όποιος χρειάζεται κάποιον (σε pdf ή σε παραδοσιακή μορφή) και να απαντούν όσοι τον διαθέτουν, διευκρινίζοντας ποια έκδοση έχουν.

Ξεκινώ: όποιος διαθέτει κάτι σε Γερμανία και Λιχτενστάιν, ας κάνει ένα κόπο να ποστάρει. Αθήνα κατά προτίμηση.
Σου στέλνω πμ.
 

ηολυ διωερ

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επαναφέρω το θέμα διότι μου φαίνεται πολύ χρήσιμο. Νομίζω το να λέει ο καθένας το τι οδηγό διαθέτει είναι χρονοβόρο. Μάλλον πιο χρήσιμο είναι να γράφει όποιος χρειάζεται κάποιον (σε pdf ή σε παραδοσιακή μορφή) και να απαντούν όσοι τον διαθέτουν, διευκρινίζοντας ποια έκδοση έχουν.

Ξεκινώ: όποιος διαθέτει κάτι σε Γερμανία και Λιχτενστάιν, ας κάνει ένα κόπο να ποστάρει. Αθήνα κατά προτίμηση.
Σε pdf ή σε παραραδοσιακη μορφή :p
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ευχαριστώ πολύ και πάλι, από Γερμανία κλείσαμε:clap:
Αν βρεθεί πουθενά κάτι από Λιχτενστάιν, ευχαριστώ διπλά.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
892
Likes
3.079
Μήπως ἔχει κἄποιος (ὡς pdf προφανῶς) τόν ὁδηγό τῆς Φινλανδίας - Ἑλσινκίου ἀπό τίς ἐκδόσεις ὀξύ;
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
463
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Τον έχω σε έντυπη όμως μορφή. Μπορώ να σου τον δανεισω αν σε ενδιαφέρει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom