EasyJet Διαβατήριο ή ταυτότητα ( ημερομηνία λήξης)

fatsa

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ευχαριστώ

Σας ευχαριστώ για την ενημερώση σας.Το λάθος ήταν ορθογραφικό αφού οφειλόταν σε ένα μόνο γράμμα κι όχι σε ολόκληρο το όνομα.
 

monocromo

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
λοιποοον! κλείνω εισιτήριο με easyjet και μου ζητάει καποιες πληροφορίες της ταυτότητας μου... μια εξ αυτών και η "ημερομηνια ληξης" της... οι ελληνικες ταυτοτητες ομως -σε αντιθεση με τις δικες τους- δεν εχουν!
απο διασταυρωση πληροφοριων μαθαινω πως ειναι προβλημα γενικα... μια γνωστη μου εγκλωβίστηκε σε καποιο αεροδρομιο της ευρωπης και δεν την αφηναν να φυγει γτ νομιζαν πως η ταυτοτητα της ηταν πλαστή! τι θα κανω?!
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Το θέμα κλειδώνεται γιατί έχει απαντηθεί πολλάκις στο forum.
Ρίξε μια ματιά σε θέματα που αφορούν αεροπορικές εταιρίες εδώ:

Αεροπορικές Εταιρείες - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

και πιο συγκεκριμένα

http://www.travelstories.gr/%E1%E5%...-%E5%F1%FE%F4%E7%F3%E7-%E3%E9%E1-easyjet.html

http://www.travelstories.gr/%E1%E5%...syjet-%EA%E1%E9-%E2%E1%EB%DF%F4%F3%E5%F2.html

Πάντως να ξέρεις οτι γενικότερα βάζεις ημερομηνία λήξης 15 χρόνια μετά και δε θα έχεις πρόβλημα.
 

stellas

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας.εκλεισα εχτες εισιτηριο με την easy jet και οταν ρωτουσε τα στοιχεια μου για να κανω το booking εδωσα το ελληνικο μου ονομα (ακριβως οπως αναγραφεται στην ταυτοτητα μου).στο confirmation email που μου εστειλαν εγραφε το ονομα μου στα ελληνικα,οπως δηλαδη το δηλωσα. ανησυχω τελικα ομως μηπως μου δημιουργησουν προβλημα και μου πουν οτι επρεπε να το χω γραψει με λατινικους χαρακτηρες.
υ.γ. τηλεφωνησα σημερα στην εταιρια και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει προβλημα απτη στιγμη που η ταυτοτητα μου γραφει τα στοιχεια μου και στα ελληνικα και στα λατινικα.στο αεροδρομιο της αγγλιας ομως πως θα το διαβασουν?
εχω αγχωθει!!
:roll:
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392

NetM

Member
Μηνύματα
75
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας.εκλεισα εχτες εισιτηριο με την easy jet και οταν ρωτουσε τα στοιχεια μου για να κανω το booking εδωσα το ελληνικο μου ονομα (ακριβως οπως αναγραφεται στην ταυτοτητα μου).στο confirmation email που μου εστειλαν εγραφε το ονομα μου στα ελληνικα,οπως δηλαδη το δηλωσα. ανησυχω τελικα ομως μηπως μου δημιουργησουν προβλημα και μου πουν οτι επρεπε να το χω γραψει με λατινικους χαρακτηρες.
υ.γ. τηλεφωνησα σημερα στην εταιρια και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει προβλημα απτη στιγμη που η ταυτοτητα μου γραφει τα στοιχεια μου και στα ελληνικα και στα λατινικα.στο αεροδρομιο της αγγλιας ομως πως θα το διαβασουν?
εχω αγχωθει!!
:roll:
Θα πρέπει να πάρεις τηλ στην εταιρία και να τους ζητήσεις να κάνεις αλλαγή του ονόματος.. Και αυτό στο λέω για παν ενδεχόμενο.. Εκτός αυτού το όνομα το γράφουμε ΠΑΝΤΑ στα λατινικά...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
To όνομα δεν το γράφουμε στα λατινικά, το γράφουμε με λατινικούς χαρακτήρες.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αν ο καθένας ποστάρει με γρίφους τότε θα πρέπει να προσλάβω ένα μέντιουμ για να καταλαβαίνω τι διαβάζω.

Εκτός αυτού το όνομα το γράφουμε ΠΑΝΤΑ στα λατινικά...
 

stellas

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
σας ευχαριστω πολυ!!θα τηλεφωνησω ξανα αυριο και θα ρωτησω.μηπως πρεπει να τους ζητησω να μου πουν πως ακριβως εμφανιζεται γραμμενο το ονομα στα λατινικα μην εχουμε καμια διαφορα με τη ταυτοτητα?γιατι αυτη η αυτοματη μεταφραση μου φαινεται λιγο περιεργη...
 

Simel_a

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
γεια σας,συγνωμη να κανω μια ερωτηση,εχω κλεισει εισητηριο ε την easy jet για αγγλια ξ εχω καποια θεματα στην ταυτοποιηση στοιχειων.καταρχην δεν μου αναγνωριζει τον αριθμο εγγραφου(με ταυτοτητα θα ταξιδεψω) πρεπει να γραψω μονο το νουμερο της ταυτοτητας η και τα γραμματα;επισης ενω εχω γραψει αρχικα τα στοιχεια μου στα λατινικα σττο email μου ηρθε το ονομα επιβατη στα ελληνικα.τι να κανω;;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.467
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom