EasyJet Διαβατήριο ή ταυτότητα ( ημερομηνία λήξης)

stellas

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
με το ονομα δεν υπαρχει προβλημα γιατι οι σελιδες στην ελλαδα εμφανιζονται στα ελληνικα αλλα στην αγγλια θα το λαβουν με λατινικους χαρακτηρες (οπως τους το εγραψες).οσο για τη ταυτοτητα δεν ξερω σιγουρα.εμενα η δικη μου επειδη ξεκιναει απο χ το εγραψα στα αγγλικα.γενικοτερα αποσο ξερω στο εξωτερικο ενδιαφερονται για τον αριθμο κ οχι για τα γραμματα.:p
 

Simel_a

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
easy jet

σε ευχαριστω πολυ:p.δοκιμασα τα γραμματα με αγγλικους χαρακτηρες οπως κ χωρις τα γραμματα και παλι μου λεει οτι πρεπει να προσθεσω πληροφοριες να ανησυχω και να παρω τηλεφωνο η να το αφησω.επισης οταν θα κανω online chek-in θα φανει αν τα στοιχεια μου εχουν περαστει με ελληνικους η με λατινικους χαρακτηρες;ευχαριστω εκ των προτερων
 

stellas

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
γενικα δεν πολυδινουν σημασια.αλλα αν εισαι αγχωδης (σαν εμενα) παρε για να επιβεβαιωθεις οτι ολα ειναι οκ. μαλλον θα φανουν παλι με ελληνικουσ χαρακτηρες αλλα μην σε απασχολει γιατι εγω που μιλησα μαζι τους και τους εκανα ολεσ αυτες τις ερωτησεις μου ειπαν οτι σε αυτους ολα εμφανιζονται με λατινικουσ χαρακτηρες ασχετως αν εσυ τα εγραψες με ελληνικα γραμματα.
 

Simel_a

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
να σαι καλα,σε ευχαριστω παρα πολυ,οντως εχω αγχωθει.κ μια τελευταια ερωτηση την γυναικεια τσαντα θα με αφησουν να την εχω μαζι μου η θα την θεωρησουν ως την χειραποσκευη που μπορω να εχω μαζι μου
 

stellas

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
θεωρειται χειραποσκευη.εγω τη βαζω στο σακιδιο και τη βγαζω μετα τον ελεγχο.καλο ταξιδι!! :))
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
κ μια τελευταια ερωτηση την γυναικεια τσαντα θα με αφησουν να την εχω μαζι μου η θα την θεωρησουν ως την χειραποσκευη που μπορω να εχω μαζι μου
Θα τη θεωρήσουν χειραποσκευή. Φυσικά τίποτα δε σ' εμποδίζει να φορέσεις την τσάντα σου και ότι άλλο θες να μεταφέρεις χωρίς να πληρώσεις βαλίτσα.

The flying jacket fooling budget airlines - Telegraph
 

Simel_a

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
easy jet

ευχαριστω ξανα:).τωρα εχω μια σοβαρη ερωτηση να κανω.ειμαι στις διαδικασιες αλλαγης ονοματος/επωνυμου.αλλα εκλεισα το εισητηριο με τα στοιχεια που με την τωρινη μου ταυτοτητα.γιατι η αποφαση δεν ειχε βγει ακομα (βγηκε χτες κ γω το κλεισα αρχες οκτωβρη)μπηκα στην easy jet για να δω ποσο χρεωνει την αλλαγη ονοματος κ ειναι 84 ευρω πολλα χρηματα.γινεται να μου το αλλαξουν χωρις να πληρωσω αφου στην ουσια ειμαι ο ιδιος ανθρωπος.αν μπορουσατε να με διευκοληνεται..ευχαριστω εκ των προτερων
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
ευχαριστω ξανα:).τωρα εχω μια σοβαρη ερωτηση να κανω.ειμαι στις διαδικασιες αλλαγης ονοματος/επωνυμου.αλλα εκλεισα το εισητηριο με τα στοιχεια που με την τωρινη μου ταυτοτητα.γιατι η αποφαση δεν ειχε βγει ακομα (βγηκε χτες κ γω το κλεισα αρχες οκτωβρη)μπηκα στην easy jet για να δω ποσο χρεωνει την αλλαγη ονοματος κ ειναι 84 ευρω πολλα χρηματα.γινεται να μου το αλλαξουν χωρις να πληρωσω αφου στην ουσια ειμαι ο ιδιος ανθρωπος.αν μπορουσατε να με διευκοληνεται..ευχαριστω εκ των προτερων
παρτους τηλεφωνο ή στειλε εμαιλ και πες οτι μπερδευτηκες. λογικα θα στο αλλαξουν δωρεαν, αμα ζητησουν χρεωση πηγαινε ετσι
 

gian7

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Παιδια καλησπερα.Να κανω μια ερωτηση?εκλεισα με easyjet για φεβρουαριο για λονδινο.χρειαζεται διαβατηριο ή κ η ταυτοτητα αρκει?διοτι ζητα ημερομηνια ληξης ταυτοτητας.αν χρειαζεται διαβατηριο γνωριζεται ποσο καιρο παιρνει να εκδοθει?
 

kostasdoboj

Member
Μηνύματα
53
Likes
35
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Για διαβατήριο υπολόγισε γύρω στα 90 ευρώ και γύρω στις 5-10 εργάσιμες μέρες,ανάλογα με το που μένεις. Για Αγγλία τώρα,έχω την εντύπωση ότι θα χρειαστείς διαβατήριο επειδή το Ηνωμένο Βασίλειο δεν είναι στη Ζώνη Σένγκεν.
 

CHRIS1983

Member
Μηνύματα
53
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
κωνσταντινουπολη ή NYC??
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρικιος
Για πτήσεις εντός της ευρωπαικής ένωσης στην ζώνη schengen δεν είναι υποχρεωτικό να χρησιμοποιήσεις διαβατήριο, μπορείς και με ταυτότητα αρκεί να είναι νέου τύπου και να έχει επώνυμο, όνομα και πατρώνυμο στα λατινικά. :xmas_cheesygrin:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.461
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom