Διαγωνισμός ταξιδιωτικής ιστορίας από την Aegean..

shadow88

Member
Μηνύματα
185
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip στη Τοσκάνη..
Eλπίζω να ανοίγω το θέμα στη σωστή ενότητα....Μόλις σήμερα το ανακάλυψα στο site της Aegean..Δεν ζητά ακριβώς ταξιδιωτική ιστορία όπως αυτές που έχουμε στο φοουμ...Όπως γράφει και στο site:

Πώς μπορείς να μοιραστείς μαζί μας την ιστορία σου? Πολύ εύκολα….
Επιλέγεις τον προορισμό στον οποίο διαδραματίστηκε η ιστορία σου και το θέμα της. Γράφεις την ιστορία σου φροντίζοντας ο αριθμός των λέξεων να μην είναι μικρότερος από 50 αλλά ούτε και να ξεπερνά τις 250 λέξεις. Όσο γράφεις ο αριθμός των λέξεων εμφανίζεται κάτω από το πλαίσιο. Συμπληρώνεις τα στοιχεία σου και κάνεις click στο πεδίο «Αποστολή». Θα λάβεις ένα e-mail για να μπορέσεις να την ενεργοποιήσεις. Η ιστορία σου θα περάσει μία μικρή διαδικασία έλεγχου ώστε να δημοσιευτεί τελικά στο site!



Διαδικασία καταχώρησης ψήφου: Για να ψηφίσεις μια ιστορία, επίλεξε το link «Διάβασε την» προκειμένου να εμφανιστεί η ιστορία στο σύνολο της. Στη συνέχεια αξιολόγησε την ιστορία επιλέγοντας τα αστεράκια. Προσοχή: Μπορείς να ψηφίσεις όσες ιστορίες θέλεις (από μια φόρα την κάθε μια), αλλά δεν μπορείς να ψηφίσεις την δική σου ιστορία!


Για να ψηφίσεις μια ιστορία, επίλεξε το link «Διάβασε την» προκειμένου να εμφανιστεί η ιστορία στο σύνολο της. Στη συνέχεια αξιολόγησε την ιστορία επιλέγοντας τα αστεράκια. Το μόνο που χρειάζεται για να καταχωρηθεί η ψήφος σου, είναι να συμπληρώσεις το λογαριασμό ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σου (email ). Προσοχή: Μπορείς να ψηφίσεις όσες ιστορίες θέλεις (από μια φόρα την κάθε μια), αλλά δεν μπορείς να ψηφίσεις την δική σου ιστορία. Επιπλέον, όσοι ψήφοι προέλθουν από μη έγκυρους ή μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, δε θα προσμετρήσουν


Τα δώρα:
Από το σύνολο των ιστοριών θα αναδειχθούν οι 10 ιστορίες οι οποίες θα έχουν συγκεντρώσει τους περισσότερους ψήφους κατά την λήξη του διαγωνισμού.
  • Από τις 10 νικήτριες ιστορίες, αυτή που θα συγκεντρώσει την υψηλότερη βαθμολογία, θα αναδειχθεί η νικήτρια του διαγωνισμού και ο/η συγγραφέας της θα κερδίσει 2 εισιτήρια business class (μετά επιστροφής) και διαμονή 3 ημερών (2 διανυκτερεύσεις) σε οποιοδήποτε προορισμό της Αegean σε Ελλάδα ή εξωτερικό. Eπιπλέον, η νικήτρια ιστορία θα δημοσιευθεί στο περιοδικό BLUE της Aegean.
  • Oι συγγραφείς των υπόλοιπων 9 δημοφιλέστερων ιστοριών κερδίζουν από 2 εισιτήρια business class (μετά επιστροφής), σε οποιοδήποτε προορισμό της Αegean.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
250 λεξεις ειναι μεχρι να φτασω στο αεροδρομιο καλε!:haha:
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
250 λεξεις ειναι μεχρι να φτασω στο αεροδρομιο καλε!:haha:
Έλα μου ντε!
Άκου εκεί, ταξιδιωτική ιστορία με 250 λέξεις!
Μόνο την περιγραφή της θέσης του αεροπλάνου να κάνουμε?:haha:
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Και άσε που η ιστορία πρέπει να είναι για έναν από τους ελάχιστους προορισμούς που πετάει η Aegean. Καλά κρασιά...
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Αμα θελουν να κανουν διαγωνισμους στην Aegean για ταξιδιωτικες ιστοριες ας περασουν απο εδω να περνουν ιδεες.....ακου 250 λεξεις......:bleh:
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Aυτός ο διαγωνισμός είναι κομμένος και ραμμένος για την go2, τον babaduma κι εμένα, που είμαστε μάστορες στα short stories! Short and fast! (babaduma, τ' ακούς???)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κοιτα στην κατηγορια fast... εχω τα πρωτεια! Δεν το συζητω! Δε θα αφησω κανενα να μου κλεψει τις δαφνες...
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
εγω παντως και μια ιστοριουλα εγραψα και ψηφισα και αυτη που θεωρησα καλυτερη!
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Κοιτα στην κατηγορια fast... εχω τα πρωτεια! Δεν το συζητω! Δε θα αφησω κανενα να μου κλεψει τις δαφνες...
Καλά, αυτό εξυπακούεται! Τόσο fast πια, (256 κεφάλαια και 32,5 χρόνια μετά το ξεκίνημα της αφήγησης...), που έπρεπε να κλείσω εισιτήριο για Βιρμανία για να δεήσω να διαβάσω τον επίλογο της ιστορίας σου!!! Αφού σκέφτομαι να σου τυπώσω και καρτούλες:

ΕΡΣΗ
Η Ανθρώπινη Οβίδα της Ταξιδιωτικής Αφήγησης!
Η Παραμυθού-Σφεντόνα!
Η ενσάρκωση της Μαχαμπαράτα σε fast forward!
'Για να διαβάσετε μια ιστορία της, πρέπει πρώτα να έχετε πάει εκεί!'

:bleh::bleh::bleh:
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Εγώ πάντως σε 250 λέξεις μπορώ να περιγράψω τις καλύτερες μπαρότσαρκες και το καλύτερο φλερτ στο Παρίσι. Να γράψω ή θα μου το λογοκρίνουνε??? :bleh::bleh::bleh:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εγώ πάντως σε 250 λέξεις μπορώ να περιγράψω τις καλύτερες μπαρότσαρκες και το καλύτερο φλερτ στο Παρίσι. Να γράψω ή θα μου το λογοκρίνουνε??? :bleh::bleh::bleh:
Μπορεις παντα να γραψεις με το ψευδωνυμο Anais Nin :haha:
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Εγω ενα εχω να πω, μας αντιγραφουν και μαλιστα αυτο που ειδα στο site της Aegean τις ταξιδιωτικες ιστοριες ειναι και πολυ φτηνη απομιμηση
TRAVELSTORIES.GR ειναι ενα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom