Διαγωνισμός ταξιδιωτικής ιστορίας από την Aegean..

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.809
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Defk, μη μου βάλεις τις φωνές, χάριν παιδιάς το κάνω:

Προτείνω να ψηφίσουμε όλοι μαζί την παρακάτω ιστορία - δεν έχει πάρει ψήφο η καημένη - και είναι η καταλληλότερη για νικήτρια του διαγωνισμού! Συντάκτης: Paparas :haha::haha::haha:

Αχ πόσο μ'αρέσει η Aegean! Τι καταπληκτική εταιρία είναι αυτή, η καλύτερη του κόσμου! Πετάει σ'όλα τα μέρη που μ'αρέσουν. Εχει τα καλύτερα αεροπλάνα: Καινούργια, όμορφα, άνετα. Εχει τους καλύτερους πιλότους - και τι ωραίοι άντρες! Αμ και οι αεροσυνοδοί; Κουκλάρες όλες! Και πόσο εξυπηρετικές: Ο,τι ζητήσεις σου το κάνουν! Και το φαγητό που σερβίρουν στη διάρκεια της πτήσης, μαγειρεμένο απο τους καλύτερους σέφ. ΄Δερμάτινα αναπαυτικά καθίσματα, μπορείς ν'απλώσεις τα πόδια σου όσο θέλεις. Καμμιά καθυστέρηση στην αναχώρηση των πτήσεων, φτάνουν πριν την ώρα τους. Καμμία αναμονή στην ουρά στο αεροδρόμιο, όλα τέλεια. Τόσο πολύ την αγαπώ την Aegean που μακάρι να μπορούσα κάθε μέρα να πήγαινα αεροπορικώς στη δουλειά μου μ'ένα απο τα αεροπλάνα της!

Ah, how much I like Aegean Airlines! What a fantastic company, it'is the best in the world! They fly to all destinations I like. They own THE BEST airplanes: new, beautiful, comfortable. They have THE BEST pilots - and what beautiful men! And the hostesses? Top models all of them! And how accommodating: No matter what you desire, they do it! The food they serve on board is cooked by the best chefs! Leather comfortable seats, you can stretch your legs as long as you wish. No delay in departure of flights & they arrive before their time. No queues at the airport, all perfect! So much I love Aegean Airlines that I wish every day I could go by air to my job with one of their aircrafts!
 

Ioan

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νορμανδια
Να ρωτησω κατι που παρατηρησα...Μπορει να κανω λαθος κιολας, καθως ειμαι ασχετη με τους υπολογιστες. Ενας γνωστος μου προσπαθησε να ψηφισει την ιστορια μου αλλα δεν μπορεσε...Υπαρχει περιπτωση να σχετιζεται το οτι ψηφισε απο τον ιδιο υπολογιστη και η αδερφη του?Αλλα και παλι διαφορετικο mail θα χρησιμοποιουσαν, αλλα ουτε καν τους εβγαλε την δυνατοτητα να διαλεξουν αστερακια. Ισως να κολησε βεβαια η σελιδα ή να υπαρχει προβλημα με την ιστορια μου...Τι να πω
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.809
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Να ρωτησω κατι που παρατηρησα...Μπορει να κανω λαθος κιολας, καθως ειμαι ασχετη με τους υπολογιστες. Ενας γνωστος μου προσπαθησε να ψηφισει την ιστορια μου αλλα δεν μπορεσε...Υπαρχει περιπτωση να σχετιζεται το οτι ψηφισε απο τον ιδιο υπολογιστη και η αδερφη του?Αλλα και παλι διαφορετικο mail θα χρησιμοποιουσαν, αλλα ουτε καν τους εβγαλε την δυνατοτητα να διαλεξουν αστερακια. Ισως να κολησε βεβαια η σελιδα ή να υπαρχει προβλημα με την ιστορια μου...Τι να πω
Ρώτα κάποιον που ξέρει λίγα πράγματα περισσότερα απο υπολογιστές και θα σου πεί. Τίποτ' άλλο δεν μπορώ να σου πώ απο δώ, μόνο ότι ούτε η σελίδα κόλλησε ούτε υπάρχει πρόβλημα με την ιστορία σου. ;)
 

kwtsoulis

Member
Μηνύματα
33
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Δεν κόλλησε ουτε ο Η/Υ ούτε το site.Απλά δεν επιτρέπεται να ψηφίσεις 2 φορες απο την ίδια IP(ειναι η "ταυτότητα" της συνδεσής).Βέβαια υπάρχουν τρόποι να το παρακάμψεις αυτό.Αλλά εκεί αρχίζει το spam-αρισμα,το trol-αρισμα και πάει λεγοντας
Βεβαια οι υπεύθυνοι πρέπει κάτι να αρχίσουν να κάνουν με αυτό,αλλιώς με βλέπω να παίρνω άλλα μέτρα,μπάς κ ακύρωθει ο διαγωνισμός και τελειώσει αυτή η φαρσοκωμωδια.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλώς ήρθατε στο TravelStories. Να υποθέσω ότι έχετε κάποια επίσημη σχέση με το διαγωνισμό αυτό;

Συμφωνώ φυσικά ότι τέτοιου είδους τακτικές spamming είναι απαράδεκτες και τελικά δεν βγάζουν και αποτέλεσμα.

Όταν λέτε να κάνουν κάτι οι υπεύθυνοι εννοείτε του διαγωνισμού;
 

kwtsoulis

Member
Μηνύματα
33
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Kαλημέρα Defkalion.
Μπορείς να μου μιλάς στον ενικό. :) :)

Η μόνη επίσημη σχέση που έχω με το διαγωνισμό είναι πως έστειλα 2 ιστορίες(μιας και άργησε να δημοσιευτει η πρώτη).

Με την αναφορά μου σε υπέυθυνους εννοώ τους "υπέυθυνους" διαχείρησης του yourstory.gr
Πρεπει να λάβουν κάποια μέτρα γιατί στο spam-άρισμα έχει λάβει τεράστιες διαστασεις με αποτέλεσμα να ακυρωνονται ουσιαστικά καποιες πολυ καλές ιστορίες.
Και όταν αναφέρω τρόπους αντίδρασης από μέρους μου,εννοώ επικοινωνία με τους υπεύθυνους διαχέιρησης της ιστοσελίδας αυτής.


Ένας τρόπος που έχω σκεφτει για να κρατηθουν οι ψήφοι σε λογικά πλαίσια,είναι να μπορούσαν να ψηφίσουν με 3-5 ψήφους,μόνο όσοι έχουν δημοσιεύσει κάποια ιστορία.

To πρoηγούμενο πόστ μου είχε σκοπό να βοηθήσει (μιας κ εγκειται στο αντικείμενο σπουδών μου)την Ioan να καταλαβει γιατί δεν γίνοταν να ψηφίσει πάλι ο γνωστός της.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ok τώρα κατάλαβα τι ήθελες να πεις.

Με εντυπωσίασε το avatar σου by the way, είναι μια λιθογραφία του Μπαρκς που πάντα ήθελα να αποκτήσω.

Επί του θέματός μας, πώς είναι δυνατόν κάποιες ιστορίες νάχουν χιλιάδες ψήφους; μόνο αν κάποιος έχει βάλει κάποιο bot με κάποιο τρόπο, αλλιώς το βρίσκω πολύ τραβηγμένο.
 

kwtsoulis

Member
Μηνύματα
33
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Με εντυπωσίασε το avatar σου by the way, είναι μια λιθογραφία του Μπαρκς που πάντα ήθελα να αποκτήσω.
Σαν φανατικός αναγνώστης-συλλέκτης Κόμιξ είπα να βάλω μια χαρακτηριστικη φώτο.Eχει και την υδρόγειο που παραπέμπει στα ταξιδια.Την λιθογραφία την βρίσκεις στο ebay με 400-500?.Δεν συζητάμε για τις ελαιογραφίες βέβαια γιατι ξεφεύγουν τα ποσα(500k και άνω):shock:


Στο θέμα μας τωρα.
2 είναι οι απλοί τρόποι.Δημιουργια bot(πράγμα που απαιτει κάποιες γνώσεις) ή spam μεσω email που ειναι πολύ πιο εύκολο.Απλα δημιουργεις ενα mail-αλυσίδα και τo στέλνεις(μην ξεχναμε πως καποιοι εχουν αρκετες εκατονταδες επαφες,ειδικα στο msn).
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
Έβαλα και εγώ την ιστορία από το πρώτο μου ταξίδι χθες το βράδυ,αλλά δεν έχει δημοσιευτεί ακόμα. Ενώ μου λέει οτι έχει ενεργοποιηθεί,εγώ την ψαχνω και δεν την βλέπω πουθενά.:(:(
 

htz_markos

Member
Μηνύματα
39
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο-Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κέιπ Τάουν
Tελικα παιδιά ο διαγωνισμός ακυρώθηκε λογω spam? Δεν εχουμε ακούσει νέα του...
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
Όχι δεν νομίζω, το site της Aegean λεει πως οι νικητές θα ενημερωθούν στις 15 Ιανουαρίου μέσω e-mail και θα δημοσιευτούν και στην ιστοσελίδα της Aegean.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom