Ρωσία Διαδικασία και κόστος έκδοσης VISA για Ρωσία

mariaidea

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Πρώτον μάλλον στον ύπνο σου δεν θα είχε ουρά γιατί στην πραγματικότητα κλείνεις ραντεβού για να πας.....δεύτερον άλλο πρακτορείο και άλλο visa center....και τρίτον μου λες αλλα ντ αλλων και δεν απαντάς στα επιχειρήματα που σου παραθέτω....έλεος με τις θεωρίες συνομωσίας πια.....μάλλον βλέπεις Λιακόπουλο ή CSI....πρώτα ας κοιτάξουμε την καμπούρα μας (την χώρα μας) και μετά ας μιλήσουμε για άλλες χώρες.....
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Πρώτον μάλλον στον ύπνο σου δεν θα είχε ουρά γιατί στην πραγματικότητα κλείνεις ραντεβού για να πας.....δεύτερον άλλο πρακτορείο και άλλο visa center....και τρίτον μου λες αλλα ντ αλλων και δεν απαντάς στα επιχειρήματα που σου παραθέτω....έλεος με τις θεωρίες συνομωσίας πια.....μάλλον βλέπεις Λιακόπουλο ή CSI....πρώτα ας κοιτάξουμε την καμπούρα μας (την χώρα μας) και μετά ας μιλήσουμε για άλλες χώρες.....
Ξέρω πολύ καλά πως πριν ενάμιση χρόνο (προ visa center δηλαδή) ο άντρας μου δεν έκλεισε ραντεβού για να πάει, η εξυπηρέτηση ήταν πολύ καλή και η "ουρά" ήταν 2-3 άτομα.. Κανένα όνειρο λοιπόν δεν είδα και ούτε έχω κανένα λόγο να πω ψέματα! Εσύ πάλι δε ξέρω κατά πόσο γράφεις αμερόληπτα...Το πρώτο μήνυμα που έγραψες στο φόρουμ ήταν για να κατακρίνεις τη Lara Croft που μίλησε για τη VHS και για να πεις τι καλή εξυπηρέτηση έχει η VHS (δίνοντας το τηλέφωνο) και πόσο καλό είναι το νέο σύστημα. Ποια επιχειρήματα που γράφεις δε σχολίασα; Τα μηνύματά σου ήταν σε greeklish και στα έσβησαν αλλά αν δει κανείς τη παράθεση που έκανα στο μήνυμα σου και μετά την απάντηση μου φαίνεται πολύ καλά πως σχολίασα τα επιχειρήματα σου και όχι αλλα αντ'άλλων..
Εσύ δε σχολίασες τα δικά μου και μιλάς για Λιακόπουλους..
Αν κάποιος δυσκολεύεται και δε μπορεί να τα συμπληρώσει μόνος του ας απευθυνθεί σε όποιο πρακτορείο θέλει και να κάνει τη δουλειά του επί πληρωμή. Όποιος τα έχει συμπληρώσει μόνος του γιατί να πληρώσει και να ταλαιπωρηθεί με διαδρομές; Επειδή στο πρακτορείο μιλάνε καλά ελληνικά και επειδή δεν έχει ουρά;; Λες για αυτό να σε παραπέμπουν εκεί; Για να σε διευκολύνουν;
 

mariaidea

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Πρώτον δείξε μου που έδωσα τηλέφωνο του visa center...Εγώ απλά έγραψα την εμπειρία που είχα....εσύ και η λαρα κροφτ γράφεται κατηγορίες κατά του visa center 11 ευρω το πρξενενείο και 9 το γραφείο λέει...... άρα προφανώς εσείς δεν γράφεται αμερόληπτα...εγώ δεν κατηγόρησα κανέναν ενώ εσείς γιατί κατηγορείτε?

Η μάλλον ο γνωστός της λαρα κροφτ απο το τουριστικό λέει και εσείς αναπαράγετε......

Και στην τελική ναι είμαι πολύ ευχαριστημένη απο την εξυπηρέτηση εκεί και απο άλλα κέντρα βίζας για άλλες χώρες όχι μόνο στο συγκεκριμένο γιατί να μην το πω??????
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Πρώτον δείξε μου που έδωσα τηλέφωνο του visa center...Εγώ απλά έγραψα την εμπειρία που είχα....εσύ και η λαρα κροφτ γράφεται κατηγορίες κατά του visa center 11 ευρω το πρξενενείο και 9 το γραφείο λέει...... άρα προφανώς εσείς δεν γράφεται αμερόληπτα...εγώ δεν κατηγόρησα κανέναν ενώ εσείς γιατί κατηγορείτε?
Έδωσες το τηλ του vhs και το μήνυμα σου το έσβησαν γιατί ήταν σε greeklish. Επίσης προσωπικά δεν έγραψα καμία κατηγορία.. Και γω την εμπειρία μου έγραψα που ήταν όμως προ visa center. Δεν έχω όμως λόγο να αμφισβητήσω το μήνυμα της lara croft και την ταλαιπωρία που πέρασε και αυτό έγραψα! Αν τα πράγματα γίνονται πλέον όπως τα περιγράφει (που καθόλου δεν αμφιβάλλω) καλά έκανε και το έγραψε να το δουν και οι υπόλοιποι που ενδιαφέρονται να βγάλουν βίζα. Ο καθένας μπορεί να κάνει τη σύγκριση μόνος του και να δει αν τον συνέφερε περισσότερο όπως ήταν πριν ή είναι καλύτερα τώρα.
 

vasnikos

Member
Μηνύματα
37
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
αιγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
Καλήσπερα παιδία και από μένα 24-28/11 θα ταξίδεψω και εγω στην μόσχα.Έχω κάνει κράτηση http://www.booking.com/hotel/ru/izm...id=7593daafc6a57231d25141413c18997c70b10ab9X1 σε αυτό το ξενοδοχείο το οποίο μου χρεώνουν visa support 1200 ρουβλια έκαστος ζητώντας μου να τους στείλω φωτοτυπία διαβατηρίου,credit card και μια εξουσιωδότηση..+την πρωτη βραδία η αλήθεια ειναι οτι είμαι λιγο επιφυλακτικός...τι προτείνεται?επίσης στην προφανώς αγγλώφονη εξουσιοδότηση θα γραψώ το ποσό που θα μου αφαιρέσει το ξενοδοχείο?και ποιά αρχή θα μου την σφραγίσει?βοηθεια παιδια...
 

Varg83

Member
Μηνύματα
133
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλια-Νεα Ζηλανδια
Μην αγχωνεσαι για τπτ!!!! Και εγω σε αυτο το ξενοδοχειο εμεινα το καλοκαιρι. ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ. Μπορουσες να συνενοηθεις (μεγαλο προβλημα στη Μοσχα) και σε 10 λεπτα εισαι Κοκκινη Πλατεια με το μετρο (διπλα στο ξενοδοχειο ειναι η σταση Partizanskaya). Οντως χρεωνουν το visa support και να σου πω την αληθεια για να μην τρεχω τα εδωσα ολα σε ενα πρακτοριο να μου τα κανουν και ειχα το κεφαλι μου ησυχο. Ετσι κι αλλιως η διαφορα ειναι κοντα στα 7-8 ευρω. Καλη διαμονη και οτι θες στειλε pm τωρα που τα εω φρεσκα στη μνημη μου!
 

pixies

Member
Μηνύματα
120
Likes
95
Επόμενο Ταξίδι
Myanmar
ρε σεις εχω σταση 20 ωρες απο connecting flight στη Μόσχα και σκοπευα να μεινω ενα βραδυ.
Χρειαζομαι βιζα για να βγω από το αεροδρόμιο?
 

taksidiotis2014

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλησπέρα, διάβασα όλα τα post αλλά έχω μπερδευτεί

θέλω να βγάλω visa για Ρωσία που προγραμματίζω σε μερικούς μήνες, μένω Κρήτη και μίλησα με το προξενείο της Ρωσίας στο Ρέθυμνο και μου είπαν ότι πλέον δεν ασχολούνται με έκδοση visas και θα πρέπει να απευθυνθώ στο vhs-greece.com

έχει κάνει κανείς τη διαδικασία μέσω του vhs-greece.com με ταχυδρομείο ή θα πρέπει να ανέβω Αθήνα?
ασφάλεια από που μπορώ να πάρω online?


ευχαριστώ!
 

Keramidas

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας, διάβασα όλο το νήμα και άκρη δεν βρήκα, ίσως να φταίω και εγώ :(
Η περίπτωση μου μου έχει ως εξής:
Θα πάω σε ένα ανεπίσημο (χωρίς την υποστήριξη κάποιου πανεπιστημίου) φοιτητικό event για 11 μέρες τον Ιούλιο στην Αγία Πετρούπολη. Θέλω όμως να πάω και στη Μόσχα για 4-5 μέρες πριν το event. Στην Αγία Πετρούπολη θα μείνουμε όλοι μαζί σε hostel και στη Μόσχα (ελπίζω να) μείνω στο σπίτι κάποιου couchsurfer.
Απορίες:
1. Μου λένε να μου στείλουν οι υπεύθυνοι του event "visa invitation letter", Το Voucher και το Visa Support που αναφέρονται σε παλαιότερα post τι είναι ακριβώς;
2. Μου λένε αν είναι αρκετό το scanned copy of invitation. Είναι ή θέλουν πρωτότυπο στο Προξενείο;
Ευχαριστώ σας :)
 

Μarietta

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας και απο μενα παιδια,

Τον Ιουλιου ετοιμαζουμε οικογενειακο ταξιδι -χωρις γραφειο- στη Μοσχα κ στην Αγια Πετρουπολη. Εχουμε μια φιλη που μενει στην Μοσχα η οποια ανελαβε και μας εστειλε την προσκληση που απαιτειται , εφτασε πριν μερικες μερες στην Ελλαδα αλλα καταλαθος η αδερφη μου της ειχε πει να συμπληρωσει 5-15 Ιουλιου ενω θα παμε 7-17 .
Λετε να υπαρξει προβλημα στην εκδοση βιζας? θα μπορεσουν να μας το αλλαξουν?

Ευχαριστω εκ των προτερων.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.491
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom