Ρωσία Διαδικασία και κόστος έκδοσης VISA για Ρωσία

A23456

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
7,5 ευρώ η ώρα σε ατομικό ή ομαδικό πρόγραμμα. Συγγνώμη αν ρωτώ πολλά αλλά από έρευνα επειδή με ενδιέφερε το θέμα το φτηνότερο που βρήκα είναι τα ατομικά μαθήματα ρωσικών με 4,5-5 ευρώ στο.....Bishkek
Περισσότερες πληροφορίες θα ξέρω όταν επιστρέψει ο γιος μου και θα σας ενημερώσω. Έχω την εντύπωση ότι είναι ομαδικό πρόγραμμα. Ο γιος μου σπουδάζει ρωσική φιλολογία στη σχολή παρευξεινίων γλωσσών στην Κομοτηνή και τις διαδικασίες με το πανεπιστήμιο στην Πετρούπολη τις ανέλαβε ο σύλλογος καθηγητών ρωσικης γλώσσας και λογοτεχνίας στη Θεσσαλονίκη.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Περισσότερες πληροφορίες θα ξέρω όταν επιστρέψει ο γιος μου και θα σας ενημερώσω. Έχω την εντύπωση ότι είναι ομαδικό πρόγραμμα. Ο γιος μου σπουδάζει ρωσική φιλολογία στη σχολή παρευξεινίων γλωσσών στην Κομοτηνή και τις διαδικασίες με το πανεπιστήμιο στην Πετρούπολη τις ανέλαβε ο σύλλογος καθηγητών ρωσικης γλώσσας και λογοτεχνίας στη Θεσσαλονίκη.
Είναι λογικό τότε το χαμηλό κόστος. Να περάσει καλά εύχομαι
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Ντροπη να παρακωλυουν την εκδοση βιζας εργαζομενοι του ιδιου του προξενειου απο τον επισημο φορεα της Ρωσιας σε ιδιωτικες επιχειρησεις.

Πέρνα μια βόλτα από την Πρεσβεία της Ελλάδος, στην Βαρσοβία, σαν Έλληνας Πολίτης για να βγάλεις διαβατήριο. Εκεί να δεις μίζα...
 

Reinaki

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Παιδιά καλημέρα σας. Επειδή εγώ με τον φίλο μου θελουμε να πάμε Ρωσία, θα ήθελα τα φώτα σας για την έκδοση visas, γιατί έχω μπερδευτει λίγο. Διάβασα όλο το φόρουμ, και τελικά δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Για να γλιτώσω όλη την ταλαιπωρία, πήρα τηλέφωνο σήμερα στο μουζενίδης travel, ήθελα να βγάλουνε visa για τον φίλο μου εκείνοι.. εγώ την visa δεν την χρειάζομαι, είμαι ρωσίδα :). Λοιπόν, και ο μουζενίδης μου απάντησε ότι πλέον δεν τους δίνουν τουριστικές νήσσες, και θέλει κράτηση ξενοδοχείου κλπ.. Επειδή στη μόσχα που θέλουμε να πάμε θα μείνουμε στον αδερφό μου, δεν χρειαζόμαστε ξενοδοχείο, όμως και να βγάλει πρόσκληση ο αδερφός μου είναι μεγάλη ταλαιπωρία, ένας μηνας και τρέχεις με τα χαρτιά από δω και από κει.. Λοιπόν , τι έχουμε τελικά.. Έχουμε τα εισιτήρια, έχουμε το διαβατήριο, δεν έχουμε visa. Τι θα μου λέγατε να κάνω? Απλά δεν καταλαβαίνω αυτά τα site που δίνουνε πρόσκληση, θέλεις και κράτηση ξενοδοχείου μετά? βοήθεια παιδιά :)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Εγώ λέω να πάρεις τηλέφωνο στο προξενείο και να τους τα πεις όταν μας τα είπες εδώ και θα σε διαφωτισουν εκείνοι


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Εγώ λέω να πάρεις τηλέφωνο στο προξενείο και να τους τα πεις όταν μας τα είπες εδώ και θα σε διαφωτισουν εκείνοι


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
*οπως μας τα είπες εδώ , εννοούσα :)


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
 
Μηνύματα
151
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Ταιβαν!
Ταξίδι-Όνειρο
Las Vegas
Καλησπερα παιδια στην αιτηση που συμπληρωνουμε online για την βιζα σε ενα σημειο εχει να επιλεξουμε MOSCOW REG. ή MOSCOW, τι επιλεγουμε για ΜΟΣΧΑ;
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
ayth dexontai me proskliseis i voucher ta eggrafa kai simplironoun kai aitiseis h timi einai 56 euro....kai sta eksigoun ola analitika kai stn teliki kai aytoi tzampa tha douleuoun?gia tn psixi ts manas ts?pas se eksipiretoun milane poli kala ellinika den perimeneis oute oures oute taliporia oute tpt....
Το μέλος Lara Croft δε γράφει όμως αυτά που υποστηρίζεις.. Λεει πως δε τους προσέφεραν καμία επιπλέον υπηρεσία και πως όλα τα είχαν ετοιμάσει μόνοι τους από πριν. Άρα ποιός ο λόγος να σε παραπέμπουν στην ιδιωτική επιχείρηση; Δεν είπε κανείς το πρακτορείο να δουλεύει δωρεάν! Αν κάποιος δυσκολεύεται και δε μπορεί να τα συμπληρώσει μόνος του ας απευθυνθεί σε όποιο πρακτορείο θέλει και να κάνει τη δουλειά του επί πληρωμή. Όποιος τα έχει συμπληρώσει μόνος του γιατί να πληρώσει και να ταλαιπωρηθεί με διαδρομές; Επειδή στο πρακτορείο μιλάνε καλά ελληνικά και επειδή δεν έχει ουρά;; Λες για αυτό να σε παραπέμπουν εκεί; Για να σε διευκολύνουν;
Πριν ενάμιση χρόνο πάντως που δεν είχε ξεκινήσει αυτή η ιστορία, ο άντρας μου έβγαλε απευθείας τη βίζα στο χαλάνδρι και μια χαρά ελληνικά μιλούσαν και δεν είχε και καθόλου ουρά..
Επίσης σύμφωνα με τους κανονες του φόρουμ πρέπει να γράφουμε στα ελληνικά, είναι κουραστικό στα greeklish, και χωρίς σημεία στίξης δυσκολεύτηκα να καταλάβω τι γράφεις..
 

nondasplat

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα, θελω να βγαλω επιχειρηματικη βιζα για την Ρωσία καθως λογω δουλειας θα εχω αρκετες επισκεψεις στην Μοσχα. Ξερεις κανεις τι μπορω να κανω με το invitation letter που ζητανε ? ευχαριστω
 

vivyen

Member
Μηνύματα
96
Likes
51
Καλησπερα, θελω να βγαλω επιχειρηματικη βιζα για την Ρωσία καθως λογω δουλειας θα εχω αρκετες επισκεψεις στην Μοσχα. Ξερεις κανεις τι μπορω να κανω με το invitation letter που ζητανε ? ευχαριστω
για μετάφραση χρειάζεσαι κανένα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom