Ρωσία Διαδικασία και κόστος έκδοσης VISA για Ρωσία

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
235
Επόμενο Ταξίδι
???
Επειδή έχει καιρό που το είχα ψάξει , θα τα δω λίγο μέσα στις μέρες και θα γράψω.
Το μόνο σίγουρο είναι πως ισχύει πλέον για ολόκληρη την Ρωσία και είναι για 30 ημέρες.
Μη μας ξεχάσεις!!!
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
@space9000 Μια "παράπλευρη" ερώτηση: μένεις στη Ρωσία ή ταξιδεύεις εκεί και χρειάστηκες βίζα για να πας; Κι αν ισχύει το δεύτερο, μήπως ξέρεις πώς μπορεί κανείς να βγάλει βίζα για Ρωσία εδώ στην Ελλάδα; Με τα ευρωπαϊκά αντίποινα το πράγμα έχει μπλέξει πολύ και σίγουρη άκρη δεν έχω βγάλει
 

space9000

Member
Μηνύματα
29
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
Οδικώς Καζάν Καμτσάτκα
@isabelle Δεν χρειάζομαι βίζα γιατί έχω Ρώσικο διαβατήριο. Αλλά από όσο γνωρίζω στο Προξενείο πρέπει να αποτανθείς. Ίσως υπάρχει μια δυσκολία τώρα. Ζήτα να μηλήσεις με τον πρόξενο. Ο άνδρας γνωστής Ρωσίδας πήρε βίζα και για ένα χρόνο μάλιστα, άργησε βεβαια να βγεί. Θα μιλήσω μαζί τους και αν μάθω κάτι ουσιώδες θα ενημερώσω.
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
@isabelle Λοιπόν δεν πας πια στο προξενείο αλλά στο Ρωσικό κεντρο Θεωρήσεων στην Ελλάδα.
πληροφορίες εδώ. VHS Greece - Αρχική
Από εκεί είχα βγάλει βίζα ενός μήνα το 2015 όταν ταξίδεψα στη Σιβηρία. Δυστυχώς το κέντρο έχει πάψει να λειτουργεί εδώ και καιρό. Άμα μπεις στο σάιτ θα δεις ότι έχει χρόνια να ενημερωθεί, και το τηλέφωνο δεν ισχύει
 

space9000

Member
Μηνύματα
29
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
Οδικώς Καζάν Καμτσάτκα
@isabelle Παρ' οτι η φίλη μου είπε Εθνικής Αντιστάσεως 42 Χαλανδρι εγώ σου έστειλα την παλιά διεύθυνση. Το σωστό νομίζω είναι αυτό το σάιτ https://russia-visacentre.com/en
Θα έσκαγα γιατί ανήμερα το Πάσχα έφτασαν Ρωσία
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
@isabelle Παρ' οτι η φίλη μου είπε Εθνικής Αντιστάσεως 42 Χαλανδρι εγώ σου έστειλα την παλιά διεύθυνση. Το σωστό νομίζω είναι αυτό το σάιτ https://russia-visacentre.com/en
Θα έσκαγα γιατί ανήμερα το Πάσχα έφτασαν Ρωσία
Ω! большое спасибо! Θα περάσω από κει να μάθω από κοντά τις σχετικές λεπτομέρειες
 

Zorz59

Member
Μηνύματα
233
Likes
1.640
Ξερουμε κατα ποσο ειναι ευκολο τωρα να βγει visa για Ρωσια για ελληνες? και συγκεκριμενα για αναβαση στο Elbrus...
 

georgi d

Member
Μηνύματα
36
Likes
65
Βίζα για Ρωσία, βήμα-βήμα πώς να την βγάλετε - Travelen νομίζω εδώ κάτι ωφέλιμο έχουν γράψει. Αφού οι Ρώσοι προσπαθούν και έρχονται σε μας γιατί να μην πάμε και εμείς. Έχουν έρθει πάρα πολύ λίγοι. Το χειμώνα όμως καλύτερα να την ξεχάσετε, δεν είναι για μας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.698
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom