Ρωσία Διαδικασία και κόστος έκδοσης VISA για Ρωσία

geologiskos

Member
Μηνύματα
21
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
"Αν και είναι άσχετο το ερώτημά σου απο το θέμα, νομίζω στο αντίστοιχο τόπικ με τις προσφορές αεροπορικών εταιριών, τρέχει προσφορά αυτές τις μέρες για Ρωσία γενικά. Για τσέκαρέ το."

Δε βρήκα τίποτα σχετικό με Αγ. Πετρούπολη, Αντώνη. Ούτε στις ταξιδιωτικές προσφορές ούτε στις προσφορές των εταιρειών...
Πού το είδες εσύ?
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
"Αν και είναι άσχετο το ερώτημά σου απο το θέμα, νομίζω στο αντίστοιχο τόπικ με τις προσφορές αεροπορικών εταιριών, τρέχει προσφορά αυτές τις μέρες για Ρωσία γενικά. Για τσέκαρέ το."

Δε βρήκα τίποτα σχετικό με Αγ. Πετρούπολη, Αντώνη. Ούτε στις ταξιδιωτικές προσφορές ούτε στις προσφορές των εταιρειών...
Πού το είδες εσύ?
Ναι, είμαι σχεδόν βέβαιος. Ισως με την aegean, δε θυμάμαι ακριβώς και δυστυχώς πρέπει να φύγω τώρα, δεν προλαβαίνω να ψάξω. Ίσως έλεγε νέο δρομολόγιο και όχι προσφορά, δε θυμάμαι 100%.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Ναι, είμαι σχεδόν βέβαιος. Ισως με την aegean, δε θυμάμαι ακριβώς και δυστυχώς πρέπει να φύγω τώρα, δεν προλαβαίνω να ψάξω. Ίσως έλεγε νέο δρομολόγιο και όχι προσφορά, δε θυμάμαι 100%.
αυτό ακριβώς ;)
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Σε ενα περιπου μηνα πηγαινω Μοσχα και η visa ειναι ηδη κολλημενη στο διαβατηριο μου. Την αλλη βδομαδα ομως φευγω για Κωνσταντινουπολη. Ισως ειναι χαζη η ερωτηση αλλα....... επειδη θυμαμαι οτι στον ελεγχο διαβατηρων στη πολη στο σφραγιζουν, υπαρχει περιπτωση να μου δημιουργησει κανενα προβλημα στο επομενο ταξιδι? Θα φραγισουν σε επομενη σελιδα και θα ειμαι οκ?
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Σε ενα περιπου μηνα πηγαινω Μοσχα και η visa ειναι ηδη κολλημενη στο διαβατηριο μου. Την αλλη βδομαδα ομως φευγω για Κωνσταντινουπολη. Ισως ειναι χαζη η ερωτηση αλλα....... επειδη θυμαμαι οτι στον ελεγχο διαβατηρων στη πολη στο σφραγιζουν, υπαρχει περιπτωση να μου δημιουργησει κανενα προβλημα στο επομενο ταξιδι? Θα φραγισουν σε επομενη σελιδα και θα ειμαι οκ?
Ναι, σε επόμενη θα σφραγίσουν, πές τους το κιόλας.
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ευχαριστω αντωνη. Πηρα προχτες τη visa και σε ειχα υποψιν μου για το θεμα σου με το διαβατηριο αλλα δυτηχως δεν με εφησαν να μπω στο προξενειο. Μου δωσαν τα διαβατηρια στο πεζοδρομιο μεσα απο τα καγκελα αφου περιμενα στη βροχη για αρκετη ωρα!
 

greekmania

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μόσχα
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Καλησπέρα παιδιά. Αποφάσισα να επισκεφτώ ένα φιλαράκι από το erasmus μου στη Μόσχα αλλά δεν θέλω να τον μπλέξω με τα διαδικαστικά της visa μου. Έτσι αναρωτιέμαι αν αγοράσω τα support visa documents απο το https://www.getrussian.com/visa/order/invitation?reg=n και βάλω στην τύχη ένα ξεναδοχείο θα υπάρξει πρόβλημα με την έκδοση της visa ή θα πρέπει να δηλώσω απλά την επιλογή otherhotel/private accomodation αφού θα μείνω στο φίλο μου?

Ευχαριστώ για τη βοήθεια. :)
 
Last edited by a moderator:

greekmania

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μόσχα
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Με αυτό το τρόπο δεν θα χρειάζεται να κάνω άλλες ενέργειες πχ να δηλώσω στo προξενίο το τόπο διαμονής μου ή να μου στείλει κάποιο invitation letter κτλ? Απλά πηγαίνω με το χαρτί που μου στέλνει το site στο προξενίο και καθάρισα?
Sorry, που γίνομαι φορτικός αλλά είναι η πρώτη φορά που βγάζω visa.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
http://www.rusemb.pl/images/pdfdoc/visa/lat_form_a4.pdf

όπως βλέπεις, στην επιλογή 13 Name of host organisation you intend to visit
θα γράψεις μόνο τον όνομα της οργάνωσης που σε προσκαλεί και ο αριθμός της πρόσκλησης (όλα θα είναι γραμμένα στο invitation) πχ: Universal Tour, number 6969
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
λοιπον....εγω τα visa support documents τα πηρα απο εδω Real Russia — Hotels, Trains, Visas, Tours, Trans-siberian experts και μαλιστα πολυ φτηνοτερα απ οτι τα δινουν αλλα site οπως το getrussian.com (?16.35 αντι 25-35). Επειδη το ξενοδοχειο μου δεν υπηρχε στη λιστα δηλωσα καποιο τυχαιο(προτεινεται και απο το site).Μου τα στειλαν σε 10 λεπτα και εβγαλα τη visa χωρις κανενα προβλημα.
 

p_natalia

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γεια σας,

Μένω στην Αγγλία και όταν έκλεισα τα εισητηρία για Ρωσία δεν είχα δει ότι είναι τόσο επίπονη η έκδοση βίζας. Θα συναντηθούμε με τον μπαμπά μου Ρωσία και θέλω να μου πείτε που μπορεί να εκδόσει ασφάλεια που χρειάζεται για την βίζα. 'Ολοι λένε με 2 ευρω την ημέρα στο κτίριο δίπλα στο προξενείο. Μπορείτε να μου δώσετε περισσότερες πληροφορίες ή εναλλακτικές?

Ευχαριστω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.935
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom